Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Alergijos tyrimai

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre atliekame nosies sekreto, odos dūrio, odos lopo ir kitus alergologinius tyrimus, reikalingus tiksliai nustatyti alergijos priežastis ir galime pasiūlyti visus pasaulyje šiuo metu pažangiausius alergijos gydymo metodus. Alergijos tyrimai atliekami vaikams ir suaugusiems.

Alergijos metu imuninė sistema į natūraliai gamtoje esančias daleles – alergenus, reaguoja kaip į grėsmingus svetimkūnius ir sukelia alerginę reakciją. Alergenų tyrimai suteikia galimybę laiku ir tiksliai nustatyti alergijos priežastį, pažinti savo alergijas, jas nuolat stebėti ir atsižvelgiant į pasireiškiančius klinikinius simptomus bei jų vystymąsi koreguoti gyvenimo būdą, prireikus parinkti tinkamiausius gydymo būdus.

Alergijos tyrimai Vilniuje turėtų būti atliekami pasitarus su gydytoju alergologu ir klinikiniu imunologu, nes yra labai daug aplinkybių lemiančių koks alergologinis tyrimas reikalingas konkrečiu atveju.

Alergijos tyrimus iš kraujo rasite ČIA.

Tyrimai alergenų nustatymui

Alergijos diagnostika ir alergenų tyrimas

 

Alergijos tyrimai dažniausiai atliekami kai ilgiau nei kelias savaites jus vargina alergijai būdingi simptomai: odos niežulys, paraudimas, bėrimas, priepuolinis, įkyrus čiaudulys, kosulys, akių ašarojimas ir paraudimas, apsunkintas kvėpavimas, viduriavimas, pilvo raižymas. Tačiau šiais ar panašiais simptomais gali pasireikšti ir kitos ligos, todėl alergenų tyrimas padės išsiaiškinti tikrąsias priežastis.

Atliekant alergijos tyrimus visiškai sveikam žmogui, gali būti tokia situacija, kad nustatomas įsijautrinimas tam tikriems alergenams, nors žmogus nejaučia jokių alergijos simptomų. Vadinasi, organizmas kol kas puikiai toleruoja konkrečius alergenus ir į juos audringai nereaguoja. Tačiau tai reiškia, kad toks žmogus turi didelę riziką kažkada susirgti viena iš alerginių ligų, todėl svarbu žinoti, jog žmogui visuomet privalu pažinti savo alergijas, jas nuolat stebėti ir atsižvelgiant į pasireiškiančius klinikinius simptomus, jų vystymąsi bei tyrimų rezultatus koreguoti gyvenimo būdą, prireikus parinkti konkrečiam žmogui tinkamiausius gydymo būdus.

Dažniausiai nustatoma alergija maistui (karvės pienui, kiaušiniams, žuviai, riešutams, kviečiams ir kt.) ir alergija įkvepiamiems alergenams (dulkių erkutėms, žiedadulkėms, pelėsiniam grybui, naminiams gyvūnams). Rečiau nustatoma alergija vabzdžių įkandimui, alergija cheminėms medžiagoms, alergija kosmetikai ar kitiems kontaktiniams alergenams (lateksui, dažams ir kt.), alergija vaistams, alergija saulei.

Alergijos nustatymas ir konsultacija su gydytoju alergologu ir klinikiniu imunologu padės jums pašalinti ar sumažinti alergijos keliamus simptomus, užkirsti kelią vystytis alergijų sukeltoms ligoms, tokioms kaip atopinis dermatitas, egzema, astma, alerginė sloga (rinitas), sumažinti anafilaksinio šoko tikimybę.

Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai alergiją žmonėms sukelia maistas, dulkių erkutės, pelėsių sporos, augalų žiedadulkės, gyvūnų kailis ir pleiskanos.

Verta paminėti, kad alergijos priežastys yra susijusios su paveldimumu. Mokslinių studijų metu apskaičiuota, jog šeimoje, kurioje vienas iš tėvų serga alergine liga, tikimybė, kad alergiškas bus ir gimęs vaikas, yra triskart didesnė nei nealergiškų tėvų šeimoje, o jei šeimoje alerginėmis ligomis serga abu tėvai – ši tikimybė išauga net 5 kartus.

Be genetinių veiksnių, manoma, kad įtakos turi ir pakitusi mūsų gyvenamoji aplinka – perdėtas sterilumas, perdirbtas maistas, užterštas oras ir daugybė kitų, kurie nebūtinai patys savaime yra alergijos sukėlėjai, bet gali būti veiksniai, paaštrinantys alergijos eigą.

Padidėjęs streso lygis taip pat gali paveikti imuninę sistemą ir padidinti įsijautrinimą alergenams ir / ar galimybę alergijai vystytis.  

 

Alergenų tyrimai padeda nustatyti, ar yra alergija, kas ją sukelia. Laiku ir tiksliai nustačius alergijos priežastį, žinosite, kaip pakoreguoti savo mitybą, gyvenamąją aplinką, įpročius, ir taip išvengsite alerginių reakcijų, gyvensite kokybiškesnį gyvenimą, apsisaugosite nuo galimų komplikacijų.

  • Oda –  niežulys, pleiskanojimas, paraudimas, bėrimas ir kt.
  • Kvėpavimo sistema – apsunkintas kvėpavimas, sloga, bronchinės astmos simptomai, čiaudulys greitas ir „serijomis“.
  • Virškinimo traktas – viduriavimas, vėmimas, pilvo raižymas ir kt.
  • Akys – paraudimas, niežulys, ašarojimas.
  • Širdies ir kraujagyslių sistema – gali išsivystyti stipriausia alerginė reakcija – anafilaksinis šokas, kurio metu žmogus gali netgi numirti.

Alergijos tyrimus rekomenduojama atlikti visiems, kuriuos kamuoja alergijai būdingi simptomai ir tiems, kurių šeimose yra alergiškų žmonių, nes alergiją 85 proc. yra nulemta genetiškai.

Alergologinius tyrimus rekomenduojama atlikti alergijos paūmėjimo metu.

Alergijos tyrimai bus tikslesni, jei juos atliksite alergijos paūmėjimo periodu. Kelias dienas prieš tyrimą rekomenduojame turėti intensyvesnį kontaktą su galimais alergenais – pabūkite gamtoje (daugiau sąlyčio su žiedadulkėmis), patalpose, kuriose yra pelėsio, kontaktuokite su gyvūnais, valgykite įvairesnį maistą (daugiau galimų alergenų maiste).

Dažniausiai atliekamų tyrimų rezultatai bus parengti per 1-2 val. Pavieniai specifinių alergenų tyrimai siunčiami į Vokietijos laboratorijas, jų rezultatai parengiami per 20 d. d. Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu. Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 17

Alergijai gydyti ir / ar jos simptomas palengvinti gali būti taikoma:

  • Eliminacinė dieta – atsisakymas alergizuojančių maisto produktų;
  • medikamentinis gydymas – skiriami antihistamininiai vaistai, kortikosteroidai padeda palengvinti alergijos sukeltus simptomus, gydant sunkią astmos formą taikoma biologinė terapija, anafilaksijos gydymui taikomas adrenalinas (epinefrinas);
  • specifinė alergenų imunoterapija – efektyvus alerginės slogos, astmos gydymo būdas. Metodo esmė – pacientui mažais kiekiais duodama alergeno, kol organizmas prie jo pripranta ir imuninė sistema nebereaguoja į alergeną. Imunoterapija atkuria imuninės sistemos balansą – sumažina imunoglobulino E gamybą. Nors tai ilgas kelias – gydymas užtrunka nuo 3 iki 5 metų, šiuo metu yra vienintelis, galintis sustiprinti organizmo imuninį atsaką į alergenus. Kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo geresnio efekto sulaukiama. Gydant šiuo metodu pasiekiama ilgalaikės ligos remisijos ar net pasveikstama. Apie 80 procentų pacientų ji leidžia visiškai atsisakyti vaistų nuo alergijos.

Alergijos cheminėms medžiagoms ar alergijos įkvepiamiems alergenams atveju, rekomenduojama vengti kontakto su alergenu.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams