Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2018 02 28

Hila duris atvėrė Skausmo gydymo kabinetas

2018 02 28

Vakarų Europoje plačiai naudojama skausmo gydymo praktika pamažu skinasi kelią ir Lietuvoje – Vilniuje, V. Grybo g. įsikūrusiame Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, duris atvėrė Skausmo gydymo kabinetas. „Lietuvoje daug žmonių kenčia lėtinį skausmą, o gydymo įstaigų ir specialistų, galinčių padėti su juo susitvarkyti, palyginti su  pažangiomis ES ar Šiaurės Amerikos šalimis, yra labai mažai“, – sako Skausmo gydymo kabinete dirbantis gydytojas Eduard Keppul. „Mūsų tikslas – grąžinti pacientus į visavertį gyvenimą. Kęsti nuolatinį skausmą nėra gerai, jis sukelia nemalonių pojūčių, apriboja žmogaus judėjimą. Be to, skausmas daro žalą žmogaus psichologinei ir emocinei būsenai. Jei skausmas po jį išprovokavusios ligos ar traumos išgydymo tęsiasi ilgiau nei tris mėnesius, reikėtų pradėti gydyti ir jį, nes tikėtina, kad tai jau liga“, – sakė gydytojas E. Keppul.  

Dažniausiai skausmo klinikų pacientai kenčia nuo radikulito ir raumenų skausmų

„Lėtinius skausmus dažniausiai išprovokuoja radikulopatijos ir miofascinis sindromas. Ilgą laiką kenčiant šias ligas lydintį skausmą, organizmas prie jo pripranta. Žmogaus nervų sistema tampa jautresnė tokiam skausmui, todėl jam atsirasti pakanka vis mažesnio dirgiklio – taip susiformuoja lėtinis skausmas. Invazinis skausmo gydymas ne tik numalšina nemalonius pojūčius, bet ir padeda organizmui susigrąžinti pusiausvyrą, panaikinamas jo įsijautrinimas“, – aiškino skausmo gydymo specialistas E. Keppul.

Radikulopatija – daugumai gerai pažįstami radikulitiniai skausmai, miofascinis sindromas – lėtinis raumenų skausmas dėl raumenų pertempimo, atsiradusio dėl netaisyklingos laikysenos, stuburo iškrypimų ar kitų priežasčių. Lėtinis skausmas taip pat dažnai pasireiškia kaip neuralgija, kai skausmas kyla dėl tiesioginio nervo pažeidimo, pavyzdžiui, poherpetinės neuralgijos.  

Gydytojas  E. Keppul atkreipė dėmesį, kad būtina kompleksiškai gydyti pirminę ligą ir jos sukeltą lėtinį skausmą. „Skausmo gydymo kabinete mes panaikiname skausmą, pacientas atgauna judesių laisvę, bet reikia išgydyti ir skausmą išprovokavusią ligą. Pavyzdžiui, miofascinio sindromo atveju reikia atkurti raumenų įtampos balansą – čia padės reabilitologai, fizinės medicinos specialistai“, – sako skausmo gydymo specialistas E. Keppul.    

Įprastai pacientus  į Skausmo gydymo kabinetą atsiunčia šeimos gydytojas ar neurologas, jei jų naudoti skausmo malšinimo metodai neduoda norimo rezultato. Kreipiantis į Skausmo gydymo kabinetą reikėtų turėti visus išrašus ir atliktų tyrimų duomenis, visą informaciją apie jau taikytą skausmo gydymą.  Kabineto specialistai konsultacijos metu apžiūri pacientą ir parenka tinkamiausią invazinį skausmo gydymo metodą, sudaro gydymo grafiką. „Kai kuriems skausmui gydyti naudojamiems leidžiamiems  vaistams yra nustatytos ribos, kiek jų saugiai galima naudoti gydant pacientą visus metus, todėl svarbu, kad jis lankytųsi pas vieną skausmo gydymo specialistą ir suteiktų visą informaciją apie ligi tol taikytą gydymą“, – akcentuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Skausmo gydymo kabineto gydytojas  E. Keppul.

Intervencinis skausmo gydymas

„Lėtinį skausmą mes gydome skausmą blokuojančiais ir uždegimą mažinančiais vaistais. Priklausomai nuo pirminės ligos ir skaudančios vietos, epidūrinėmis steroidų injekcijomis juosmens arba krūtinės srityje daroma trigerinių taškų blokada, anestetikų injekcijos šalia periferinių nervų. Kiekvieno žmogaus jautrumas skausmui yra skirtingas, todėl gydymas parenkamas individualiai, kad skausmas būtų užblokuotas, o žmogus galėtų grįžti prie normalaus gyvenimo ritmo“, – sako skausmo gydymo specialistas gydytojas E. Keppul.

Kadangi procedūra yra intervencinė, ji atliekama operacinėje, taikant visą monitoringą. Prieš injekciją pacientui atliekamas vietinis nuskausminimas. Pati procedūra yra trumpa, bet pacientas dar valandą  stebimas pooperacinėje palatoje, ar nekils komplikacijų, nepasireikš alerginių reakcijų.

„Pacientai palieka mūsų Centrą atsikratę ilgai varginusio skausmo. Tai – mūsų Skausmo gydymo kabineto misija. Lėtinio skausmo gydymas yra sudėtingas ir ilgas procesas: kartais užtenka vienos injekcijos, o kartais gydymas tęsiasi ištisus metus. Tačiau svarbiausia, kad ir gydymo laikotarpiu žmogus gyvena visavertį gyvenimą be kančių ir skausmo“, – pabrėžia gydytojas E. Keppul.

Dalintis
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams