Straipsniai

2014 09 05

Ko dar nežinojote apie erkių pernešamas ligas

Lietuva, Latvija ir Estija – Europos Sąjungos šalys, kuriose rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu (EE) yra viena didžiausių Europoje. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje 2006–2013 m. erkiniu encefalitu sirgo 3 494 gyventojai, 2010 m. ir 2012 m. mirė po tris susirgusiuosius.

Skaityti plačiau

2014 08 05

Kaip per karščius išsaugoti sveikatą?

Šią vasarą užsitęsus karščiams, skubios pagalbos priėmimo skyriuose padaugėjo pacientų, po alpimo atvežtų greitosios pagalbos medikų iš įvairių darboviečių, viešojo transporto ar gatvės.

Skaityti plačiau

2014 08 01

Vilniaus medikai merginai be makšties atvėrė kelią į intymumą

Sveika, graži, siekianti išsilavinimo, perspektyvi. Visas gyvenimas dar prieš akis. Atrodė, kad šiai merginai nieko netrūksta. Bet taip atrodė tik iš šalies. Trečiąją dešimtį pradėjusi vilnietė nuo gimimo neturėjo makšties. Iki visiškos laimės trūko tiek nedaug. Ir kartu – daug, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“.

Skaityti plačiau

2014 07 25

Apie mineralinį vandenį

Mineralinis vanduo yra vertingas, jog jame esama gausaus kiekio mineralinių medžiagų padedančių virškinimui, širdies ir kraujagyslių veiklai, kaulams, dantims.

Skaityti plačiau

2014 07 23

Kada reikalinga nefrologo pagalba?

Šlapimo organų infekcijos – tai dažnai pasitaikančios ligos, su kuriomis tenka susidurti nefrologams.
Kokias atvejais reikėtų ieškoti nefrologo pagalbos? Ką turėtume žinoti apie šlapimo organų ligas? Kalbamės su gydytoja med. dr. nefrologe Aurelija Zamauskaite.

Skaityti plačiau

2014 07 18

Kas alina verslininko širdį?

Įsitikinimas, kad širdies ligos – vyresnių žmonių problema, yra klaidingas. Aktyvėjant gyvenimo tempui žmonės renkasi netinkamą gyvenimo būdą.

Skaityti plačiau

2014 07 16

Renkamės duoną

Pagal maisto pasirinkimo piramidę duona mūsų dietoje turėtų užimti garbingą ir pagrindinę vietą kartu su kruopų košėmis, daržovėmis ir vaisiais. Bet, ar tikrai visa duona savo maistine verte gali visapusiškai konkuruoti su savo grupėje nurodytais produktais?

Skaityti plačiau

2014 07 15

Kodėl toks svarbus šlapimo tyrimas?

Šlapimo tyrimas, kaip ir kraujo, yra vienas dažniausiai atliekamų. Šio tyrimo rezultatai gali pranešti ne tik apie inkstų ar šlapimo takų, bet ir kitų žmogaus organų ar sistemų ligas. Kodėl šlapimo tyrimas yra toks svarbus? Ką turėtume žinoti apie šlapimą?

Skaityti plačiau

2014 07 08

Širdies vožtuvų ydos: kokios šiuolaikinės pagalbos galima tikėtis?

Koks gydymas laukia paciento, kuriam diagnozuota širdies vožtuvo yda? Kokios šiuolaikinės technologijos gali ateiti jam į pagalbą?

Skaityti plačiau

2014 07 01

Širdies vožtuvų ydos: kodėl vystosi, kokiais simptomais pasireiškia?

Širdies vožtuvų ydos – tai ligos, kurių tinkamai negydydami rizikuojame smarkiai patrumpinti savo gyvenimą ar net staiga mirti. Vos per plauką tokios lemties išvengė penkiasdešimtmetė kaunietė.

Skaityti plačiau

Registruokitės 

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva
Dirbame:
I-V: 700 – 2000 val.
VI: 800 – 1500 val.

Klauskite gydytojo