Straipsniai

2014 03 25

Šlapimo nelaikymas – problema, kurią būtina spręsti

Šlapimo nelaikymas žmogų smarkiai apriboja. Jis susiduria su daugybe socialinių ir psichologinių sunkumų – vengia tolimesnių kelionių, viešojo transporto, nežinomų vietų, net lytinių santykių.

Skaityti plačiau

2014 03 19

Kaip atsikratyti priklausomybės nuo akinių?

Turiu tik dvi akis, bet man reikia net trijų porų akinių. Su vienais skaitau knygą, kitus užsidedu, kai reikia dirbti su dokumentais ir kompiuteriu, treti reikalingi vairuojant. Kartais kuriuos nors akinius pamirštu, o tuomet prasideda bėdos.

Skaityti plačiau

2014 03 05

Sėslaus verslininko gyvenimo būdo pasekmės: ką keisti norint būti sveikesniam ir energingesniam?

Kokybiškos savijautos receptas paprastas: sveikame kūne – sveika siela. Vis dėlto pasakyti lengviau, nei padaryti. Dienas ir naktis sėdint palinkus prie rašomojo stalo, važiuojant automobiliu ar skrendant lėktuvu leidžiantys verslininkai savo dinamišką prigimtį neretai išreiškia žaibiškomis mintimis, o kūnui leidžia tinginiauti.

Skaityti plačiau

2014 02 26

Sportavimo dėsniai aktualūs ir jaunam, ir senam

Ką apie sportavimo stilių ir naudą ar žalą sveikatai mano medikai? Užsukime į Vilniuje įsikūrusį Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą, pakalbinkime fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją Virginiją Kirtiklienę.

Skaityti plačiau

2014 02 17

Mezoterapijos injekcijos ne tik grožiui, bet ir sveikatai

Artėja pavasaris, vis dažniau išlenda saulutė, o mes, moterys, vis dažniau pažvelgiame į veidrodį. Žvelgiame atidžiai, vertinančiai… Deja, šaltas ir žvarbus oras, dėl šildymo išsausėjusios patalpos paliko neigiamų žymių mūsų odoje.

Skaityti plačiau

2014 01 30

Gyvenimas be alerginės slogos – šviesesnis

Renata niekada nelaukdavo pavasario. Medžių žydėjimą ji pasitikdavo verkdama - beržų ir alksnių žiedadulkėms jautrią moterį imdavo kamuoti akių peršėjimas, ašarojimas, sloga. Tai liovėsi, kai moteris išbandė specifinę alergenų imunoterapiją.

Skaityti plačiau

2013 11 18

Šienligė gali užklupti ir vėlyvą rudenį

Sezoninis alerginis rinitas, dar kitaip – šienligė arba polinozė kamuoja vis daugiau žmonių. Pavasaris, vasara ar net ankstyvas ruduo jiems asocijuojasi ne tik su puikiu oru, bet ir su nepaliaujamu čiauduliu, varvančia nosimi, perštinčiomis, ašarojančiomis akimis.

Skaityti plačiau

2013 11 15

Kaip neprarasti judėjimo džiaugsmo

Informacinės sistemos SVEIDRA duomenimis daugiau kaip 15 proc. Lietuvos gyventojų serga jungiamojo audinio ir skeleto bei raumenų sistemos susirgimais. Realūs skaičiai, be abejo, žymiai didesni.

Skaityti plačiau

2013 11 06

Močiutės liga, kuri gali smogti ir jauniems vyrams

Jei jūs, kaip ir dauguma vyrų, manote, kad venų varikozė yra:

a) tik moterų problema;
b) sutrikimas, kurio net nebūtina gydyti, o išsiplėtusias venas galima paslėpti po kompresinėmis kojinėmis;
c) tai, į ką neverta žvelgti rimčiau,

pagalvokite dar kartą.

Skaityti plačiau

2013 10 10

Su amžiumi prastėjantis regėjimas – ne liga

Daugelį žmonių, įpusėjusių penktą gyvenimo dešimtį, anksčiau ar vėliau aplanko nemalonus pojūtis. Paėmus skaityti laikraštį ar knygą, norisi juos atitraukti toliau nuo akių nei įprastai. Susitaikę su mintimi, kad nebematys kaip anksčiau, žmonės įsigyja akinius arba kontaktinius lęšius. Tačiau po kelerių metų dar labiau pablogėjęs regėjimas priverčia įsigyti naujus, stipresnius akinius. Dauguma visą gyvenimą nuolankiai taip ir daro. Tačiau yra ir kita išeitis. Apie silpstantį regėjimą kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Oftalmologijos centro vadovu Pauliumi Rudalevičiumi.

Skaityti plačiau

Registruokitės 

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva
Dirbame:
I-V: 700 – 2000 val.
VI: 800 – 1500 val.

Klauskite gydytojo