Straipsniai

2015 07 14

„Perpūtė“ nugarą, nepasukate galvos: kas tai ir kaip gydoma?

Vasara – tai metas, kada vis dažniau dirbame prie įjungtų kondicionierių, vėdiname patalpas net nepagalvodami, kad taip galime pakenkti patys sau. Apie itin dažną reiškinį mūsų visuomenėje, liaudyje dar vadinamą nervų šaknelių uždegimu, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja neurologė Vaineta Valeikienė.

Skaityti plačiau

2015 06 29

Vabzdžių įkandimai – kaip išvengti?

Atėjus šiltajam metų sezonui, daugiau laiko praleidžiame gryname ore, poilsiaujame gamtoje. O ten neišvengiamai susiduriame su vabzdžiais, kuriuos vilioja gana plona ir ne itin plaukuota žmogaus oda. Vabzdžių įkandimai gali sukelti įvairių nepageidaujamų reakcijų – nuo paraudimo ir niežtėjimo iki alergijos. Taigi kas atsitinka įgėlus vabzdžiui ir kaip galima to išvengti?

Skaityti plačiau

2015 06 25

Daugelis menopauzės laukia su baime. Galbūt be reikalo?

Menopauzė – natūralus moters gyvenimo periodas, tačiau daugelis dailiosios lyties atstovių laukia jo su nerimu. „Iš tiesų, tokia baimė nėra visiškai pagrįsta, mat tik apie trisdešimčiai procentų moterų pasireiškia patologinė menopauzė, kai artėjant arba prasidėjus šiam periodui, atsiranda vienas ar keli somatiniai simptomai, iš esmės lemiantys gyvenimo kokybę“,– ramina Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Akušerijos centre dirbanti gydytoja Violeta Poškienė.

Skaityti plačiau

2015 06 09

Po ginekologinės operacijos tą pačią dieną – atgal prie darbų

„Nors moterims rekomenduojama bent kartą ar du per metus apsilankyti ginekologo kabinete, deja, jos ateina tik vejamos rimtų ir varginančių simptomų: kraujavimo, skausmo ir kitų problemų, – atsiduso Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Akušerijos ir ginekologijos centro specialistė Renata Valiūnienė.

Skaityti plačiau

2015 06 05

Visa tiesa apie lunatizmą: kas tai iš tikrųjų ir kaip gydoma

Žmonės, išgirdę žodį „lunatikas“, nejučia ima kikenti, nes daugeliui tai, kas susiję su lunatizmu, sukelia pašaipą. Tačiau iš tiesų čia nėra nieko juokingo, o prisipažinti, kad esi lunatikas – jokia gėda. Anaiptol – jei naktimis vaikštote, nesąmoningai atliekate tam tikrus veiksmus, vertėtų suskubti kreiptis į gydytojus arba bent jau imtis saugos priemonių namuose.

Skaityti plačiau

2015 06 03

Emocinė krizė – būsena, kuriai negalime likti abejingi

Gyvenimas pilnas teigiamų ir neigiamų emocijų. Vieni iš mūsų į sunkumus reaguoja kaip į iššūkius, kiti – problemas ir emocijas kaupia savyje. Pastariesiems žmonėms gresia didesnė emocinių krizių tikimybė. Kaip jas atpažinti ir kaip suvaldyti?

Skaityti plačiau

2015 05 26

Moterys į gydytoją ginekologą turi kreiptis ir dėl menkiausios abejonės

Akušerija ir ginekologija − išskirtinė medicinos sritis, kuri rūpinasi moters sveikata įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Ji užtikrina nėštumo, gimdymo priežiūrą, padeda į pasaulį ateiti naujai gyvybei. Tad lytinė reprodukcinė moterų sveikata itin svarbi ne tik pačiai moteriai, bet ir visai visuomenei

Skaityti plačiau

2015 05 20

Širdžiai taip pat reikia atostogų

Kad širdis būtų sveika, reikia rasti būdų pailsėti nuo kasdien ją alinančios įtampos ir streso. Puiki išeitis – poilsinė kelionė. Kelionių nereikėtų atsisakyti ir sergantiems širdies ar kraujagyslių ligomis, tik prieš išvykstant rekomenduojama pasitikrinti sveikatą.

Skaityti plačiau

2015 05 13

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas – ne tik vaikų liga

Išsiblaškymas, impulsyvumas – tik iš pirmo žvilgsnio „nekalti“ dalykai, sutrikdantys kasdienę žmogaus veiklą. Atrodo, tai nedaro tiesioginės įtakos sveikatai, tačiau, tik atidžiau panagrinėjus savo darbo rezultatus, asmeninių santykių nesėkmes, galima suvokti, kad dėl to kaltas ADHD (angl. attention deficit/hyperactivity disorder) – aktyvumo ir dėmesio sutrikimas.

Skaityti plačiau

2015 05 12

Kur slypi namų dulkių erkės?

Sakoma, kad XXI amžiaus rykštė – alergija. To neneigia ir daugybė alergologų, kasdien dirbančių su nuo įvairiausių alergijų kenčiančiais žmonėmis. Apie vieną dažniausiai pasitaikančių alergijų, kurias sukelia namų dulkių erkės, pasakoja Vilniaus Universiteto docentė, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro alergologė ir klinikinė imunologė Audra Blažienė.

Skaityti plačiau

Registruokitės 

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva
Dirbame:
I-V: 700 – 2000 val.
VI: 900 – 1400 val.

Klauskite gydytojo

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127