Straipsniai

2014 07 23

Kada reikalinga nefrologo pagalba?

Šlapimo organų infekcijos – tai dažnai pasitaikančios ligos, su kuriomis tenka susidurti nefrologams.
Kokias atvejais reikėtų ieškoti nefrologo pagalbos? Ką turėtume žinoti apie šlapimo organų ligas? Kalbamės su gydytoja med. dr. nefrologe Aurelija Zamauskaite.

Skaityti plačiau

2014 07 18

Kas alina verslininko širdį?

Įsitikinimas, kad širdies ligos – vyresnių žmonių problema, yra klaidingas. Aktyvėjant gyvenimo tempui žmonės renkasi netinkamą gyvenimo būdą.

Skaityti plačiau

2014 07 16

Renkamės duoną

Pagal maisto pasirinkimo piramidę duona mūsų dietoje turėtų užimti garbingą ir pagrindinę vietą kartu su kruopų košėmis, daržovėmis ir vaisiais. Bet, ar tikrai visa duona savo maistine verte gali visapusiškai konkuruoti su savo grupėje nurodytais produktais?

Skaityti plačiau

2014 07 15

Kodėl toks svarbus šlapimo tyrimas?

Šlapimo tyrimas, kaip ir kraujo, yra vienas dažniausiai atliekamų. Šio tyrimo rezultatai gali pranešti ne tik apie inkstų ar šlapimo takų, bet ir kitų žmogaus organų ar sistemų ligas. Kodėl šlapimo tyrimas yra toks svarbus? Ką turėtume žinoti apie šlapimą?

Skaityti plačiau

2014 07 08

Širdies vožtuvų ydos: kokios šiuolaikinės pagalbos galima tikėtis?

Koks gydymas laukia paciento, kuriam diagnozuota širdies vožtuvo yda? Kokios šiuolaikinės technologijos gali ateiti jam į pagalbą?

Skaityti plačiau

2014 07 01

Širdies vožtuvų ydos: kodėl vystosi, kokiais simptomais pasireiškia?

Širdies vožtuvų ydos – tai ligos, kurių tinkamai negydydami rizikuojame smarkiai patrumpinti savo gyvenimą ar net staiga mirti. Vos per plauką tokios lemties išvengė penkiasdešimtmetė kaunietė.

Skaityti plačiau

2014 06 17

Tema, kuria drovu kalbėtis: lytinės ligos

Lytiškai plintančios ligos tikrai nėra ta tema, kuria žmonės mėgtų kalbėti net ir su artimais draugais. Tačiau šios ligos kamuoja gana daug žmonių visame pasaulyje. Šia subtilia tema kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoju dermatovenerologu Algirdu Šumila.

Skaityti plačiau

2014 06 17

Kiek dažyto maisto valgyti saugu?

Ne paslaptis, kad maisto pramonė vilioja pirkėjo akį maisto produktų išvaizdą pagrąžindama patraukliomis spalvomis. Juk vargu ar susigundytume pilkos spalvos guminukais ar jogurtu. Kai kurios šių spalvų – natūralios kilmės, kiti dažikliai – sintetiniai.

Skaityti plačiau

2014 06 12

Širdies nepakankamumas, arba kai širdis pavargsta

Kad sergamumas širdies ligomis mūsų šalyje nemažėja, girdime nuolat. Blogiausia, kad ši situacija nesikeičia jau dešimtmetį. Higienos instituto duomenis, ir 2004 m., ir 2013 m. 54–56 proc. visų mirčių Lietuvoje sudarė mirtys nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Ir pagal šiuos skaičius esame vieni pirmaujančių Europoje.

Skaityti plačiau

2014 05 14

Kaip verslininkui sumažinti akių nuovargį?

Kad ir kas būtume, kad ir ką veiktume, akys – vienas būtiniausių mūsų darbo įrankių versle. Nors mūsų senoliai didžiausiomis darbštuolėmis laikė rankas, dėl sparčiai tobulėjančių technologijų joms tenkantis krūvis mažėja. Šie pokyčiai veikia ir akis, kurios turi prisitaikyti prie itin įtempto šiuolaikinio žmogaus gyvenimo ritmo.

Skaityti plačiau

Registruokitės 

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva
Dirbame:
I-V: 700 – 2000 val.
VI: 900 – 1400 val.

Klauskite gydytojo