Straipsniai

2014 12 18

Kodėl sutrikęs virškinimas – šaltėjančio sezono „dovana“?

„Pastebime, kad dėl įvairių virškinimo sutrikimų šaltuoju sezonu pacientų kreipiasi daugiau. Manome, kad tam įtakos turi keli dalykai – pasikeitusi mityba, nusilpęs imunitetas ir sumažėjęs saulės spindulių kiekis“, – teigia gastroenterologė Dalia Gruslienė.

Skaityti plačiau

2014 12 18

7 priežastys, kodėl verta pasitikrinti sveikatą dabar

Sveikame kūne – sveika siela. Net ir nedideli sveikatos sutrikimai veikia mūsų nuotaikų kaitą, slopina darbingumą. Būtent rudenį, trumpėjant dienoms ir šaltėjant orams bei kintant mūsų mitybai – organizmas susiduria su daugybe pakitusios aplinkos faktorių.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Alergologė: „Daugelis žmonių tik mano, kad yra alergiški, bet tyrimai rodo kitaip“

Nors įkyri alergija žiedadulkėms paūmėja augalų žydėjimo metu pavasarį ir vasarą, tačiau gydytojai alergologai pataria nelaukti ir į juos kreiptis rudenį, kada būtų lengviau nustatyti tikslią diagnozę ir parinkti tinkamiausią gydymą.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimai – šaltojo sezono rūpestis

Šaltuoju metų laiku organizmas susiduria su daugybe pokyčių. Organizmo epicentro – širdies ir kraujagyslių – veiklos sutrikimai, tokie kaip padidėjęs kraujo spaudimas, koronarinė širdies liga, šiuo periodu pasireiškia aktyviausiai.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Urologas: „Diagnozė – prostatos vėžys – anaiptol nėra mirties nuosprendis“

Priešinės liaukos (prostatos) vėžys yra dažniausia Lietuvoje vyrų onkologinė liga. Kiekvienais metais nustatoma apie 2 000 naujų ligos atvejų, ir šis skaičius kasmet didėja. Specialistų teigimu, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientas ilgai nejaučia jokių prostatos vėžio simptomų.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Apie lytinę sveikatą: ką pravartu žinoti kiekvienai moteriai

Lytinė sveikata – vienas svarbiausių kokybiško gyvenimo veiksnių, tačiau ar mokame ją puoselėti? Vėlyvosios gimdos kaklelio vėžio stadijos Lietuvoje nustatomos net 40 proc. moterų. Profilaktinę ginekologinę patikrą, leidžiančią pastebėti pirmąsias ligų užuomazgas, šalyje reguliariai atlieka tik nedidelė dalis moterų.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Kodėl nepageidaujamus odos darinius reikia šalinti šaltuoju metų laiku?

Odos darinių šalinimas lazeriais – efektyvus ir saugus odos defektų naikinimas. Sėkmingas rezultatas užtikrinamas tuomet, kai vengiama saulės spindulių, temperatūrinių skirtumų bei aktyvios fizinės veiklos. Dėl šios priežasties odos darinių šalinimo procedūras rekomenduojama atlikti rudenį arba žiemą.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Dermatovenerologė: „Grožio procedūras geriausia atlikti šaltymečiu“

Grožio procedūras šiandien renkasi vis daugiau moterų ir vyrų. Tobulėjant medicinos priemonėms bei metodams, medicinos specialistai gali pasiūlyti platų odos defektų šalinimo būdų spektrą.

Skaityti plačiau

2014 12 18

Kaip pasirūpinti savo akimis šaltymečiu

Akys – ne tik sielos veidrodis, bet ir svarbiausias jutimo organas. Akimis žmogus gauna net 80 proc. visos informacijos. Gydytojai oftalmologai pastebi, jog šaltojo sezono metu akims turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys.

Skaityti plačiau

2014 11 14

Pirmoji pagalba peršalus

Atrodo, ir uogų valgėm, ir saulutė žandus bučiavo – o rudenį vis tiek tenka pasisveikinti su peršalimu. Ko griebtis, pajutus pirmuosius simptomus? Konsultuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Dalia Stasinienė.

Skaityti plačiau

Registruokitės 

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva
Dirbame:
I-V: 700 – 2000 val.
VI: 800 – 1500 val.

Klauskite gydytojo