Straipsniai

2016 05 30

Gimdos kaklelio vėžys – išvengti lengviau nei gydytis

Daugiau nei 80 proc. moterų galėtų įveikti gimdos kaklelio vėžį, jei liga būtų pastebėta laiku ir pradėta kuo anksčiau gydyti. Tačiau pirmoje ir antroje stadijoje jokių simptomų nejaučiančios moterys į gydytoją kreipiasi tik tuomet, kai vėžys jau būna pažengęs. Tuomet laukia ilgas ir sudėtingas gydymas.

Skaityti plačiau

2016 05 25

Padidėjęs kraujo spaudimas – ką kiekvienam svarbu žinoti?

Maždaug trečdalis 25–65 metų žmonių kenčia nuo arterinės hipertenzijos (padidėjusio arterinio kraujo spaudimo). Tai viena dažniausių ligų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, tačiau žmonės vis dar neįvertina hipertenzijos keliamos grėsmės.

Skaityti plačiau

2016 05 23

Nugalėti krūties vėžį jam dar neprasidėjus padeda profilaktika

Netikėtumas, išgąstis, nerimas – šie ir daug kitų jausmų aplanko moteris, užčiuopusias guzelį krūtyje. Jos nueina ilgą, stiprybės ir vilties kupiną kelią, kad būtų išgydyti ikinavikiniai krūties pakitimai ar net nugalėtas vėžys. Kuo anksčiau diagnozuojami ikinavikiniai krūtų pakitimai, tuo didesnė tikimybė sėkmingai juos išgydyti ir išvengti krūties vėžio.

Skaityti plačiau

2016 05 19

Diagnozė šokiruoja – kai kurie net neįtaria, kad serga hepatitu C

Kasmet Lietuvoje užregistruojama apie 40–50 naujų ūminio hepatito C atvejų. Tačiau manoma, kad oficiali šios ligos statistika – tik ledkalnio viršūnė. Gegužės 19-ąją minint Pasaulinę hepatito dieną, gydytojai ragina suklusti ir atkreipti dėmesį į klastingojo hepatito C simptomus ir profilaktinę patikrą, galinčią apsaugoti nuo komplikacijų.

Skaityti plačiau

2016 05 19

Mažakraujystė: kai gydymas neveiksmingas

Išblyškusi vaiko oda, pamėlę paakiai, įtrūkę lūpų kampučiai, nuovargis, apetito stoka. Mamos greitai nustatytų diagnozę – mažakraujystė, trūksta geležies. „Ligą diagnozuoti gali tik gydytojas. Ir nebūtinai mažakraujystė atsiranda dėl geležies stokos organizme, kaip mano daugelis“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo gatvėje Vilniuje, vaikų hematologė Valentina Daugelavičienė.

Skaityti plačiau

2016 05 16

Reguliarus apsilankymas pas akušerį-ginekologą gali būti lemtingas ir išgelbėti gyvybę

Visame pasaulyje 75 procentams moterų kiaušidžių vėžys nustatomas per vėlai – trečia arba ketvirta jo stadija, kai metastazės būna jau išplitusios. Šis vėžys neišsiskiria jokiais specifiniais simptomais, todėl profilaktiškai nesitiriančios moterys į gydytojus kreipiasi dažniausiai per vėlai...

Skaityti plačiau

2016 05 10

Aktyvus judėjimas: ar gali būti per vėlu?

Kasmet gegužės 10 d. minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną Pasaulinė sveikatos organizacija ragina daugiau kalbėti apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai, ligų prevencijai. Suaugusiesiems rekomenduojamas ne mažiau kaip 30 min. vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas 5 dienas per savaitę. Tokia fizinė veikla jau padeda sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, arterine hipertenzija, II tipo diabetu, storosios žarnos, krūties vėžiu. Be to, šiandieniam žmogui fizinis aktyvumas yra pagrindinis streso mažinimo veiksnys.

Skaityti plačiau

2016 05 10

Liga, apie kurią moterys gėdijasi kalbėti

Net iki 30 procentų gimdžiusių moterų gyvenimą sutrikdo ginekologinė liga, apie kurią kalbėti nedrąsu net su gydytoju. Dėl šios ligos atsiradę negalavimai išmuša iš įprasto gyvenimo vėžių. Deja, moterys vis dar gėdijasi dėl jos kreiptis į gydytojus, tačiau būtent profilaktika ir laiku diagnozuota liga padeda išvengti dubens organų prolapso komplikacijų.

Skaityti plačiau

2016 05 07

Mūsų širdžiai pavojingi kraštutinumai

„Niekas be širdies nefunkcionuoja“, - teigia Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo gatvėje, gydytoja kardiologė, medicinos mokslų daktarė Vytė Valerija Maneikienė. Gegužės 7-ąją , Širdies nepakankamumo dieną, gydytoja nori atkreipti dėmesį į šią sudėtingą lėtinę būseną, kuri linkusi progresuoti ir kuri reikalauja nuolatinio gydymo, medikų priežiūros bei vaistų režimo.

Skaityti plačiau

2016 05 05

Pagrindinė ir paprasčiausia užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonė – rankų higiena

Gegužės 5-oji paskelbta Pasauline rankų higienos diena. Pagrindinis šio judėjimo tikslas – gerinti rankų higieną sveikatos priežiūros įstaigose. Tačiau kasmet ši diena yra gera proga priminti, kad rankų higienos įpročius būtina formuoti ir šeimoje bei visuomenėje. „Vienintelė patikima infekcijų prevencijos priemonė – plauti, plauti ir dar kartą plauti rankas“, – įsitikinusi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo gatvėje, vidaus ligų gydytoja Milda Seibutienė.

Skaityti plačiau

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00 - 20:00 val.
VI8:00 - 15:00 val.
 
Klauskite gydytojo
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127