Straipsniai

2015 08 26

Aortos aneurizma – liga chameleonas

Žmogaus kūne kiekvieną sekundę vyksta šimtai tūkstančių įvairiausių gyvybiškai svarbių procesų. Mūsų kūne cirkuliuojantis kraujas primena savotišką automagistralę: vienomis gyslomis jis atiteka į širdį, kitomis – išteka. Vyresnio amžiaus žmonių kraujagyslėse kartais įvyksta rimtos avarijos: kuomet didžiausia žmogaus organizmo kraujagyslė išsiplečia, trūkinėja ar net plyšta. Tokia liga vadinama abdominalinės aortos aneurizma.

Skaityti plačiau

2015 08 26

Kodėl nėštumo metu pykina, norisi silkės ir saldainių?

Mamyčių forumuose gausu klausimų apie nėštumo metu patiriamus pojūčius – pykinimą, vėmimą, naujų kvapų bei skonių atradimą. Vienos nerimauja, nes nuolat norisi didelio kiekio sūraus maisto, kitos gi valgo bandeles, iki šiol nemėgtus obuolius, o trečias, kad ir kaip atrodytų keista, pykina verdamų bulvių kvapas arba gvazdikėliais pagardintas kompotas. Apie šias nėščiųjų keistenybes papasakojo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja ginekologė docentė Daiva Bartkevičienė.

Skaityti plačiau

2015 08 24

Vaikų mityba: gydytojo rekomendacijos, padėsiančios išvengti nutukimo, išsekimo ir alergijų

Sveikos mitybos įpročiai, kurie susiformuoja dar vaikystėje, išlieka visam gyvenimui. Kaip tėvams tinkamai sudėlioti jų atžalų dienos valgiaraštį? Kaip kovoti su nenoru valgyti arba didžiuliu potraukiu nesveikiems užkandžiams? Galų gale, į ką atkreipti dėmesį artėjant rugsėjo pirmajai, kai mūsų atžalų mitybos taisyklingumas didele dalimi priklausys nuo to, kas ant pietų stalo patiekiama mokymo įstaigose?

Skaityti plačiau

2015 08 21

Akių ligų gydytoja: ar tikslinga uždrausti mažiems vaikams TV ir kompiuterį?

Kas vaiko akims kenkia labiau – televizorius ar išmanusis telefonas? Ar teisios yra močiutės, sakančios „Valgyk, vaikeli, daug morkų, akys bus sveikos“? Atsakymų į šiuos ir kitus visiems tėvams svarbius klausimus ieškojome Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, įsikūrusiame V. Grybo gatvėje Vilniuje. Kalbiname akių ligų gydytoją Aušrinę Misevičę.

Skaityti plačiau

2015 08 12

Gydytojas – apie dažniausią vaikų sveikatos bėdą: kaip išvengti klaidų

Nepatogūs mokyklos suolai, pernelyg sunkios kuprinės, pasyviai leidžiamas laisvalaikis - ar reikia stebėtis, kad stuburo problemos kankina vis daugiau vaikų?

Skaityti plačiau

2015 08 11

„Iron Man“ varžybos – svarbi ne tik geležinė ištvermė, bet ir fizinė sveikata

Besiruošiantys „Ironman“ varžyboms, vyksiančioms Kopenhagoje šių metų rugpjūčio 23-iąją d., per ilgas treniruočių dienas patiria ir entuziazmo, ir nusivylimo bei silpnumo akimirkų. Vis tik pagrindinis tikslas ir pasiryžimas stipresnis už įvairias pagundas.

Skaityti plačiau

2015 08 10

Aukštas kraujospūdis – pavojinga, bet kontroliuojama liga

Kuo pavojingas aukštas kraujospūdis? Ar jums gresia infarktas arba smegenų insultas? Pagaliau, jei kraujospūdis dažnai būna per aukštas, tai tampa nemažu gyvenimo trukdžiu, sukeliančiu diskomfortą. Apie aukštą kraujospūdį bei šios ligos prevenciją pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo gatvėje Vilniuje, gydytoja kardiologė Greta Radauskaitė.

Skaityti plačiau

2015 08 03

Lazeris – ir sveikatai, ir grožiui

Technologijos sparčiai tobulėja ne tik mokslo ar verslo, bet ir medicinos srityje. Anksčiau kovojome su spuogais vartodami vaistus, stengdavomės pridengti pigmentines dėmes ar randus. Dabar suteikiama galimybė įvairias estetines ir dermatologines problemas spręsti kitaip – gydant lazeriu.

Skaityti plačiau

2015 07 14

„Perpūtė“ nugarą, nepasukate galvos: kas tai ir kaip gydoma?

Vasara – tai metas, kada vis dažniau dirbame prie įjungtų kondicionierių, vėdiname patalpas net nepagalvodami, kad taip galime pakenkti patys sau. Apie itin dažną reiškinį mūsų visuomenėje, liaudyje dar vadinamą nervų šaknelių uždegimu, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja neurologė Vaineta Valeikienė.

Skaityti plačiau

2015 07 03

Turite viršsvorio? Kaip pradėti sportuoti nepakenkiant sveikatai?

Liepos 1-ąją į „Effectus“ sporto klubą rinkosi projekto „Lieknėju“ dalyvės. Kartu su kitomis antsvorio turinčiomis dailiosios lyties atstovėmis jos sportuoja pagal trenerių joms pritaikytą programą. Moterys nekantriai laukė sveikatos specialistų įvertinimo ir patarimų, kaip lieknėti nepakenkiant savo sveikatai?

Skaityti plačiau

Registruokitės 

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva
Dirbame:
I-V: 700 – 2000 val.
VI: 900 – 1400 val.

Klauskite gydytojo

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127