Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 12 14
Psichologija, psichiatrija
7 min. skaitymo
Šventės turėtų atnešti džiaugsmą, bet dažnai nutinka priešingai: psichoterapeutas turi 2 esminius patarimus

Laukiate ar ne, didžiosios žiemos šventės ateis, o kokios jos bus, priklausys tik nuo jūsų. Neretai šventes siejame su stresu ir chaosu, tačiau medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas psichiatras-psichoterapeutas Erikas Stankūnas pranešime žiniasklaidai pateikia du patarimus, kaip sulaukti Kalėdų nepavargus, ir kaip atšvęsti jas, kad pajustume tikrąjį džiaugsmą.

Plačiau
2022 06 01
Psichologija, psichiatrija
7 min. skaitymo
Psichiatrė apie pavasarinę depresiją: „Svarbu prisiminti, kad nėra gėda sirgti“

Daugelis pavasarį ir vasarą tampa laimingesni, aktyvesni, lengviau keliasi rytais, nes padidėjęs šviesos kiekis pakelia energiją. Tačiau yra žmonių, kuriuos šviesa veikia priešingai – jie tampa nerimastingi, dirglūs, jaučiasi pavargę, jiems gali sutrikti miegas. Apie tai, kaip atpažinti pavasarinę depresiją ir kada kreiptis pagalbos – pasakoja mūsų Centro psichiatrė Aušra Stankūnienė.

Plačiau
2022 04 11
Psichologija, psichiatrija
7 min. skaitymo
Įvairūs kūno skausmai gali byloti ne apie fizinius sveikatos negalavimus, o apie užslėptas emocijas

Dažnai girdima, kad visos ligos pirmiausia prasideda galvoje. Ir nors šią mintį būtų galima nuleisti juokais, visgi specialistai tvirtina – mūsų kūnas ir emocijos iš tiesų yra glaudžiai susijusios. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė pasakoja apie tai, kaip atskirti, kada vertėtų problemos ieškoti pas šeimos gydytoją ar kitą medicinos specialistą, o kada laikas praverti psichologo ar psichiatro kabineto duris.

Plačiau
2022 03 07
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Psichiatrė apie karo metu išgyvenamą nerimą ir baimę: „Patirti visus jausmus yra normalu“

Jau daugiau nei savaitę vyksta Rusijos karas prieš Ukrainą. Nors esame ganėtinai toli, dažnas iš mūsų jaučiame įvairiausias emocijas: nerimą, baimę, bejėgiškumą, pyktį. Apie tai, kaip priimti savo jausmus karo metu ir nusiraminti, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė.

Plačiau
2021 11 30
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Psichiatrė pataria: „Emocinis valgymas dažnai būna susijęs su socialiniu nerimu“

Kone kiekvienas gyvenime yra susidūręs su emociniu valgymu, tik dažnai jo negebame identifikuoti. Kaip suprasti, kada valgome intuityviai, o kada – vedami emocijų, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė.

Plačiau
2021 10 25
Psichologija, psichiatrija
6 min. skaitymo
Psichoterapeutas Donatas Lučunas: „Perdegimo sindromas gali pasireikšti bet kurios profesijos žmogui“

Nė vienas žmogus negali išvengti streso. Su juo susiduriame kasdien ir tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar jis turės įtakos mūsų nuotaikai ir bendram nusiteikimui. Visgi neretai rinkdamiesi ignoruoti streso siunčiamus signalus patenkame į spąstus. Kartais atsiduriame ir ties perdegimo riba. Kaip atpažinti, kad stresas mus veikia pernelyg stipriai ir pamažu artėja perdegimas, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichoterapeutas, psichologas Donatas Lučunas.

Plačiau
2021 08 17
Psichologija, psichiatrija
5 min. skaitymo
Nagų kramtymas – ne tik nehigieniškas įprotis: kokias psichologines problemas tai slepia?

Nagų kramtymas nėra vien tik nehigieniškas įprotis. Logiški paaiškinimai, kad po nagais kaupiasi nešvarumai ir bakterijos, kurie per burną patenka į organizmą, arba tai, kad per pažeistą odą aplink nagus gali įsimesti infekcija, neveikia, nes nagus kramtome automatiškai, dažnai net nesuvokdami paties veiksmo. Tačiau už viso to dažnai slypi žmogaus psichologinio diskomforto ir nesaugumo problemos.

Plačiau
2021 08 10
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Gydytojas psichiatras-psichoterapeutas: ar karantino metu tikrai padaugėjo tarpusavio nesutarimų?

Karantinas ir buvimas namuose suteikė progą daugiau laiko praleisti su šeima ir artimaisiais, kuriems dėl įtemptos darbotvarkės ir daugybės reikalų dažnai pritrūkstame dėmesio.

Plačiau
2020 12 15
Psichologija, psichiatrija
8 min. skaitymo
Kalėdos karantine – kaip šiemet išgyventi didžiąsias metų šventes?

Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – kone labiausiai laukiamos šventės visame pasaulyje. Tiesa, šiemet dėl pandemijos didžiosios metų šventės bus kitokios nei anksčiau. Lietuvoje jas sutiksime sugriežtinto karantino sąlygomis, o tai reiškia, kad be didelių giminės susibūrimų, draugų ir artimųjų lankymo.

Plačiau
2020 05 25
Psichologija, psichiatrija
2 min. skaitymo
Apklausos rezultatai atskleidė: kas antras beveik nuolat patiriame stresą

Š. m. gegužė mėnesį Medicinos diagnostikos ir gydymo centras iniciavo ir atliko socialinių tinklų vartotojų bei Centro naujienų prenumeratorių apklausą, kurios metu klausė, kokį poveikį patiriamas stresas daro jų fizinei savijautai. Apklausos metu paaiškėjo, kad...

Plačiau
2019 01 21
Psichologija, psichiatrija
6 min. skaitymo
Psichoterapeutas: kas slypi po noru numesti svorio?

Nurimus metų pradžios euforijai, gyvenimas sugrįžo į įprastas vėžes. Dalis naujametinių pažadų neišlaikė nė pirmųjų savaičių iššūkio. Kodėl taip atsitinka ir kas slypi po tikslu „numesti 10 kg iki pavasario“, komentuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatras psichoterapeutas Erikas Stankūnas.

Plačiau
2018 09 18
Psichologija, psichiatrija
5 min. skaitymo
Daktaras ar statybininkas – kuriam didesnė tikimybė susirgti senatvine silpnaprotyste?

Iki senatvės išlikti šviesios sąmonės, o išeiti staiga, geriausia miegant – daugelio idealus gyvenimo pabaigos scenarijus. Deja, senstant mus užklumpa ligos, naikinančios ne tik kūną, bet ir protą. Apie senatvinę demenciją kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatru-psichoterapeutu Eriku Stankūnu.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams