Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2015 11 30

Pasitikėjimą savimi atgauti kartais padeda kelios grožio procedūros

Grožio chirurgija, odos procedūros

6 min. skaitymo

Pasitikejima savimi atgauti kartais padeda kelios grozio proceduros

Šaltinis: moteris.lt

Medicina ir technologijos sparčiais žingsniais eina į priekį, suteikdamos moterims galimybę kuo ilgiau išsaugoti jaunystę ir grožį. Beje, šiais laikais grožio klinikų duris vyrai varsto ne ką rečiau nei moterys, norėdami pašalinti ankstyvas raukšles ar atsikratyti kitų odos defektų. 

Šiuolaikinės procedūros neskausmingos, joms būdingas trumpas gijimo laikas. Jei nuspręsite pasirinkti lazerines odos darinių šalinimo procedūras, dermatologai ragina paskubėti, nes tinkamiausias šioms procedūroms laikas – šaltasis sezonas, kada mažiau saulės šviesos, kurios po procedūrų patariama vengti.

Naujausios lazerinės procedūros – trumpos ir labai efektyvios

Lazeriniu būdu gali būti šalinami įvairūs nepageidaujami odos dariniai: keratomos, papilomos, keratopapilomos, veninės kraujagyslės, kapiliarai ir kt.

Palyginus su įprastiniais chirurginiais gydymo metodais, šis metodas turi daugybę privalumų bei pasižymi efektyvumu ir greitu rezultatu. Gydymo lazeriu procedūra tetrunka nuo kelių iki keliolikos minučių, o po procedūrų likusi nedidelė žaizdelė paprastai užgyja per 1–2 savaites.

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatovenerologė Linos Duobienė - Medcentras.lt

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatovenerologės Linos Duobienės teigimu, po lazerinių procedūrų žmogus gali užsiimti įprasta veikla, tačiau reiktų pasisaugoti saulės, soliarumų, masažų, kai kurių vandens procedūrų. Taip pat rekomenduojama bent keletą dienų vengti intensyvių fizinių pratimų, karštų maudynių, saunos.

Gydytoja primena, kad prieš procedūrą yra būtina gydytojo konsultacija, nes lazeriniu būdu šalinami tik nepiktybiniai odos navikai ir apgamai. Tik atlikus nuodugnius tyrimus bei nustačius, kad odos darinys neturi piktybinių požymių, jį galima pašalinti.

Ką galima šalinti lazerinėmis procedūromis?

Cholesterolio sankaupos, virusinės papilomos, odos ragai, ksanteliazmos – tai tik dalis darinių, su kuriais gyvenime daugeliui tenka susidurti.

Ksanteliazmos – odos dariniai, dažniausiai linkę formuotis aplink akis ir keliantys estetinių problemų. Šie dariniai nėra susiję su amžiumi, jie gali atsirasti ir jauniems žmonėms.

„Ksanteliazmas puikiai tinka šalinti lazeriu – tiesiog šlifuojamas paviršius. Dažnai būna, kad po kurio laiko jos atsinaujina, jeigu jau yra toks polinkis. Ksanteliazmas lemia viso organizmo veikla – tai yra lipidų, cholesterolio parametrai, kasos, kepenų, širdies veiklos atspindys. Deja, apsisaugoti nuo ksanteliazmų neįmanoma“, – sako dermatovenerologė.

Kitą labai dažnai pasitaikančią odos darinių grupę nulemia papilomos virusas. Šie dariniai dažniau kamuoja turinčius antsvorio, jautresnius žmones, kuriems daugiau prakaituoja kaklas, kirkšnys, delnai, pažastys.

„Papilomos linkusios daugintis ir kartais didėti. Jeigu yra viena, ji ant tokios savotiškos kojelės gali metų metus kaboti. Nebūtinai ji užaugs labai didelė. Tačiau taip būna retai, dažniausiai jos linkusios daugintis, todėl reikia stebėti, kad šalia tos vienos neatsirastų dar viena. Atsiradus geriau naikinti, nes papilomos viruso sukelti dariniai smarkiai darko odos estetinį vaizdą“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatovenerologė Lina Duobienė.

Papilomos gali būti šalinamos elektroterapija arba lazeriu – pasirinkimą lemia žmogaus finansinės galimybės. Pireš procedūrą atliekamas dermatoskopinis tyrimas, kurio metu identifikuojama papilominė darinuko struktūra. Šie dariniai nesupiktybėja.

Pigmentinės dėmės – dar viena rūšis odos darinių, kurie dažniausiai yra nulemti saulės kiekio, kurį gavote jaunystėje. Jos šalinamos tuo atveju, jeigu yra ant veido ir labai didelės, keliančios estetinių problemų.

Gydytoja pripažįsta, kad žmonėms vizualiai sunku atskirti pigmentinę dėmę nuo apgamo. „Reikalinga dermatoskopija, kad naujai atsiradusį darinį įvertintų gydytojas. Kad pažiūrėtų, kaip išsidėstęs pigmentas, kokio dydžio, kokie kontūrai, ar yra asimetrija. Jeigu tai pigmentinė dėmė, pasirenkame stebėjimo strategiją. Žmogus pigmentinių dėmių turi gausybę, būtų kvaila stengtis jas visas pašalinti. Reikia nepamiršti, kad pašalinus lieka randeliai“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Tačiau jei pigmentinė dėmė gerokai darko estetinį vaizdą, L. Duobienė siūlo pasidomėti rūgštiniais odos šveitimais. Po tokių procedūrų žmogus gauna ilgalaikę rekomendaciją – saugotis saulės spindulių, nes pigmentinės dėmės labai linkusios atsinaujinti.

Pigmentinės dėmės gali būti naikinamos lazeriu. Jos šlifuojamos, tačiau po procedūros būna žaizdelė, kuri turi sugyti, pasidengti šašiuku. Toks būdą taikomas, kai pigmentinė dėmė labai ryški.

Medikė perspėja, jog iš pigmentinių dėmių gali formuotis aktininės keratozės, kurios yra traktuojamos kaip ikinavikinė odos būklė. Iš jos nesusiformuos melanoma, tačiau ji plis, didės, pleiskanos, gali pakraujuoti, todėl ją reikia šalinti. Aktininės keratozės židinių vietoje gali atsirasti bazinių vėžinių ląstelių ar išsivystyti plokščialąstelinis vėžys.

Grožio procedūros padės ilgiau išlikti jaunoms 

„Moteriai svarbu gražiai senti. Manau, tai yra siekiamybė. Viename estetinės medicinos kongrese analizavome Madonos veidą. Jos išvaizda besirūpinantys specialistai yra profesionalai – taikoma subtili korekcija, kuri leidžia dainininkei išsaugoti veido anatominius bruožus. Man gražu, jei ten, kur turi būti raukšlė, tu ją matai, bet ji minkšto reljefo, nestebima kaip randas, taisyklingas veido kontūras, nenukritę vokai. Visur laiku buvo atlikta subtili korekcija“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatovenerologė Lina Duobienė.

Anot specialistės, kaktos, akių sričių mimikos raukšles geriausia koreguoti botulino toksino injekcijomis; nosies ir lūpų raukšlėms, veidui kontūruoti naudojami kiti preparatai – hialurono rūgštis, kalcio hidroksipalatitas.

„Man patinka korekcijos, kuriomis galima subtiliai pakoreguoti išvaizdą. Pavyzdžiui, ima keistis žmogaus veido kontūro linija ar ryškėja raukšlė tarp antakių. Ta raukšlelė tarp antakių formuojasi greičiausiai, nes tai yra dažniausios mūsų mimikos išraiškos. Suraukiame antakius, kai reiškiame emocijas, reaguojame į saulės šviesą. Ši raukšlė greitai atsiranda ir jai gilėjant, žmogus ima atrodyti vyresnis nei iš tiesų yra. Suleidus botulino toksino preparatų, ji išnyksta, ir pasikeičia žmogaus išvaizda. Tai labai delikatu, nes nereikia 10 procedūrų, o efektas ir žmogaus savijautos, nuotaikos, psichinės būklės pokytis yra teigiamas“, – sako L. Duobienė.

Dermatovenerologė atkreipia dėmesį, jog per pastaruosius metus patobulėjo šių procedūrų metu taikomi instrumentai.

„Injekcijas galima leisti naudojant adatą arba kaniulę. Jeigu leidžiama adata, dažnesnė būna hematomų galimybė. O naudojant kaniules reabilitacinio periodo beveik nėra, nes hematomų pasitaiko retais atvejais“, – teigia gydytoja.

Anot L. Duobienės, injekcijomis leidžiami užpildai taip pat gali pagelbėti tiems, kuriems po svorio numetimo susidaro įdubos odos išorėje, kurie po nelaimingų atsitikimų ar ligų turi randų ar kitų odos deformacijos darinių.

Gydytoja atkreipia dėmesį, kad kai kurių procedūrų efektas išryškėja tik po kelių savaičių, be to, reikia laiko užgyti žaizdelėms, randeliams. Taigi, norint per šventes jaustis patogiai,  derėtų pas gydytoją apsilankyti dabar.

Medikės teigimu, didelė problema yra ta, kad šiuolaikinės moterys nori nuolat būti gražios – ir ryte, ir vakare, ir naktį. Dėl to ryžtasi ilgalaikiams makiažams ir kitokioms procedūroms, kurias neprofesionaliai atlikus, grožio klaidos būna ilgalaikės.

„Esu įsitikinusi, kad gydytojas turi susidraugauti su sąžine. Juk kaip dažnai būna – moteris ateina pas dermatologą ne kaip pas specialistą, o kaip pas psichologą. Taip pat negalima pasiduoti paciento norui gauti daugiau. Taip nutinka su botulino procedūromis, kai vadovaujamasi principu – „jeigu jau sumokėjau, tai suleiskite daugiau, ilgiau laikysis“. Dėl to atsiranda nenatūralūs veidai. Didžiausių bėdų kyla, kai nesusikalba gydytojas ir pacientas. Ne mažiau svarbu gydytojo psichologinis žmogaus pajautimas, jo grožio suvokimas, ne vien techninių-medicininių dalykų išmanymas“, – teigia gydytoja dermatologė L. Duobienė.

Tad mylėkite save, elkitės protingai, rinkdamosi procedūras ir specialistus, kad vietoj veido neįgytumėte niekada nesenstančios, bet pajuokos vertos kaukės. Ir nepamirškite pasirūpinti savo vidumi, nes iš ten spinduliuoja tikrasis mūsų grožis.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.