Hemorojaus šalinimo operacijos

Lankėtės pas gydytoją, kuris pranešė, jog reikia atlikti hemorojaus šalinimo operaciją? Nesibaiminkite, tai nėra pavojinga ir ilga procedūra. Po jos pamiršite, ką reiškia jausti nepatogumus ar skausmą, todėl, nepadedant kitiems gydymo būdams, ryžtis operacijai tikrai rekomenduojama. Kad jaustumėtės ramiau, supažindinsime Jus su šia liga ir hemorojaus šalinimo operacijomis.

Apie hemorojaus ligos priežastis skaitykite čia. Toliau pateikiama informacija apie hemorojaus operacijas.

Ligos stadijos

Hemorojus gali pasireikšti skirtingomis stadijomis. Kad aiškiau suprastumėte, kuo jos skiriasi, susipažinkite:

  • I laipsnio – hemorojiniai mazgai atsiranda ir lieka išangėje.
  • II laipsnio – hemorojiniai mazgai nusileidžia į išorę tuštinantis ir keliant sunkius daiktus, tačiau po to patys sugrįžta.
  • III laipsnio – hemorojiniai mazgai tuštinantis iškrenta, juos reikia grąžinti ranka.
  • IV laipsnio – hemorojiniai mazgai nuolat iškritę ir jų grąžinti nepavyksta.

Hemorojaus gydymas

Pirmosios ir antrosios stadijų hemorojus gydomas laikantis griežtos dietos, darbo ir poilsio režimo bei atliekant neskausmingas gydymo procedūras: naudojant tepalą nuo skausmo, žvakutes uždegimui gydyti, vaistažolių (medetkų, ramunėlių) voneles. Sergant III–IV laipsnio hemorojumi gydymas yra operacinis.

Hemorojaus operacijų būdai

  • Mechaninės siūlės hemorojaus šalinimo (Longo) operacija. Atliekama vienkartiniu mechaninės siūlės aparatu, tinka esant vidiniam hemorojui (kai hemorojiniai mazgai nėra iškritę į išorę). Operacija nėra skausminga. Pacientas po operacijos lieka ligoninėje dar keletą parų.
  • Operacija esant trombuotam hemorojui. Tai įvykusios komplikacijos gydymas, gali būti šalinamas visas mazgas ar tik krešuliai. Pacientas tą pačią dieną išrašomas namo.
  • Doplerinė transanalinė hemoroidų dearterializacija (THD). Šiuo metu moderniausia hemorojaus šalinimo operacija, kuri nėra skausminga. Į išangę įkišamas ultragarsinis daviklis, kuriuo tiksliai nustatomos ir perrišamos pagrindinės arterijos, maitinančios hemorojinį audinį, ir pakeliami iškritę hemorojiniai mazgai. Visos manipuliacijos vyksta skausmo receptorių neturinčioje tiesiojoje žarnoje, todėl po operacijos jaučiamas tik nedidelis diskomfortas. Jau kitą dieną pacientas gali grįžti į darbą.
  • Hemoroidektomija. Šis operacijos tipas yra taikomas esant išoriniam hemorojui. Per operaciją išangės kanalas išplečiamas ir specialiu instrumentu pašalinami pakitę hemorojiniai mazgai.

Operacijos trukmė

Hemorojaus operacija yra pakankamai greita, dažniausiai užtrunkanti nuo 30 minučių iki 1 valandos.

Nejautra

Operacijos metu taikoma vietinė arba bendroji nejautra. Veikiant vietinei nejautrai, nuskausminama tik ta kūno dalis, kurioje pasiskirstė vaistai. Taikant bendrąją nejautrą – pacientas miega, kol veikia vaistai. Nejautros rūšį parenka patyrę anesteziologai priklausomai nuo operacijos tipo, paciento amžiaus ar svorio, naudojamų vaistų ar persirgtų ligų bei kitų faktorių.

Hemorojus po gimdymo

Hemorojus nėštumo metu – tai pakankamai dažna nėščiųjų problema, susidaranti dėl to, jog augantis vaisius spaudžia žarnyną ir kraujagysles. Dėl to tiesiojoje žarnoje susidaro kraujo sąstovis ir po tiesiosios žarnos gleivine gali susiformuoti hemorojinių mazgų. Gimdymo metu mazgai gali iškristi į išorę. Šiuo atveju moterims yra taikoma atvira hemoroidektomija (Miligan–Morgan arba Nivatvongs metodai), kuri pašalina išorinį hemorojų.

Savijauta po hemorojaus operacijos

Pooperacinis periodas trunka nuo vienos iki dviejų savaičių. Paciento savijauta po operacijos priklauso ir nuo jos tipo, galimi skausmai. Prireikus skiriami skausmą malšinantys vaistai.

Hemorojaus operacijos kainos

Sužinokite, kokios yra hemorojaus operacijos kainos.

Kreipkitės į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą – padėsime išspręsti Jūsų sveikatos negalavimus. Susisiekite!

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127