Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

ST2 biožymuo - sergantiesiems širdies nepakankamumu

Širdies nepakankamumas dažnai vadinamas šių laikų epidemija. Šiai ligai būdingi paūmėjimo epizodai, pacientams tenka ne po vieną kartą gulėti ligoninėje. Hospitalizuojami pacientai dažnai skundžiasi dusuliu, o tai labai nespecifinis simptomas, būdingas ir daugeliui kitų ligų.

Jis pasitaiko ne tik esant ūminiam širdies nepakankamumui, bet ir paūmėjus lėtinei obstrukcinei plaučių ligai, esant plaučių uždegimui, plaučių embolijai ir kitoms ligoms. Aiškinantis dusulio priežastis užsitęsia diagnostikos procesas, todėl pacientas priverstas ilgiau gulėti ligoninėje, liga komplikuojasi, kartais pacientas dėl komplikacijų miršta. Taigi diagnozuoti širdies nepakankamumą, parinkti tinkamiausią gydymą, nustatyti ligos prognozes yra sudėtinga.
Šiandien širdies nepakankamumo diagnostikai ir gydymui vis dažniau pasitelkiami biologiniai kraujo žymenys. Vienas tokių – ST2. 

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.

Išankstinė registracija nebūtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.

Širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
ST2 biožymuo (ang. Suppression of Tumorgenicity 2)
56.00 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimui

Naudinga žinoti

Kam rekomenduojami ST2 biožymens tyrimai?

ST2 biožymens tyrimai padeda:

  • dusuliu besiskundžiantiems pacientams patvirtinti arba paneigti širdies nepakankamumo diagnozę;
  • parinkti tinkamiausią gydymą, efektyvias vaistų dozes paūmėjus širdies nepakankamumui;
  • nustatyti, kada tinkamiausias laikas išleisti namo ligoninėje gydomą pacientą;
  • įvertinti, ar pacientui yra didelė pakartotinės hospitalizacijos rizika, ir laiku užkirsti jai kelią.

Ar būtina registruotis?

Išankstinė registracija nereikalinga, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.

Kaip sužinoti tyrimų rezultatus?

  • Tyrimų rezultatai bus parengti per 2 valandas.
    Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Biožymuo ST2 (angl. Suppression of Tumorigenicity 2) yra interleukino 1 receptorių šeimos narys. Ši šeima atlieka pagrindinį vaidmenį reguliuojant imuninį atsaką.

ST2 yra lėtinių širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip aterosklerozė ir širdies nepakankamumas, priežastinis veiksnys. ST2 laikomas nepalankiu biožymeniu lėtinių uždegiminių širdies ir kraujagyslių ligų patogenezėje. Uždegimas ir endotelio disfunkcija susiję su aterosklerozės patogeneze ir sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus, pavyzdžiui, CD, aterosklerozę arba metabolinį sindromą, smegenų kraujagyslių ligą. Žymuo suteikia papildomos informacijos apie širdies nepakankamumo išsivystymo riziką ir progresavimą, miokardo remodeliavimąsi.

Daugybė klinikinių tyrimų rodo, jog pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu ar kitomis širdies ir kraujagyslių ligomis, ST2 lygis kraujyje gali:

  • suteikti informacijos apie paciento būklę;
  • padėti įvertinti pakartotinos hospitalizacijos riziką;
  • padėti įvertinti mirties riziką;
  • padėti įvertinti gydymo efektyvumą;
  • padėti atrinkti potencialius išsivystyti širdies nepakankamumui pacientus bendroje (besimptomėje) populiacijoje.

ST2 koncentracijai nedaro įtakos amžius, lytis, KMI, širdies nepakankamumo etiologija, prieširdžių virpėjimas, anemija, ST2 koncentracija nekoreliuoja su inkstų funkcija.
ST2 lygis greitai kinta keičiantis paciento būklei – gydytojams lengviau priimti sprendimą, jei reikia nedelsiant skirti ar pakeisti gydymą, laiku hospitalizuoti.
ST2 koncentracija kraujyje gali geriausiai prognozuoti sergančiųjų širdies nepakankamumu pacientų būklę, anksti išskirti didelės rizikos širdies nepakankamumu sergančius pacientus, parodyti pakartotinos hospitalizacijos būtinybę ir mirties riziką.

ST2 kaip miokardo fibrozės žymuo nuo 2013 m. įtrauktas į Amerikos kardiologijos kolegijos ir Amerikos širdies asociacijos širdies nepakankamumo gydymo gidus kaip nepriklausomas pridėtinės rizikos žymuo. 2014 m. kovo mėn. tarptautinė komisija, kurią sudarė ekspertai iš JAV, Europos ir Azijos šalių, apibendrino ST2 naudą. Rezultatai publikuoti „The American Journal of Cardiology“ (2015 m. balandis).

Jau ir Lietuvoje, mūsųCentre, yra galimybė nustatyti ST2 koncentraciją plazmoje ELISA metodu – tai kiekybinis greitas tyrimas; tyrimo rezultatas gaunamas tą pačią dieną per 2 valandas.

Šie žymenys sergantiesiems ūminiu širdies nepakankamumu tiriami:

  • hospitalizuojant pacientą;
  • ruošiantis išrašyti iš stacionaro;
  • kiekvieno apsilankymo pas kardiologą metu.

Sergantiesiems lėtiniu širdies nepakankamumu ST2 rekomenduojama tirti atsižvelgiant į paciento būklę ir pagal rizikos grupę 1 kartą per metus/3–4 kartus per mėnesį arba kiekvieno apsilankymo pas kardiologą metu.
Šio žymens vertinimas naudingas išskiriant pacientus, turinčius didelę riziką sirgti širdies nepakankamumu, pirminei ligos prevencijai.
Pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, miokardo fibrozės žymuo ST2 parodo ne tik pakartotinos hospitalizacijos ar mirties galimybę, bet ir papildo plazmos natriuretinių peptidų suteikiamą informaciją. Naudojant apibendrintus skirtingų širdies žymenų tyrimų rezultatus, gaunami nepriklausomi ir vienas kitą papildantys duomenys, kurie pagerina sergančiųjų gydymo kokybę.

ST2 suteikia papildomos informacijos apie paciento būklę ir leidžia sumažinti mirties, pakartotinos hospitalizacijos riziką ūminiu bei lėtiniu širdies nepakankamumu sergantiems pacientams, kartu sumažinti ligoninės ir valstybės ekonominę naštą. Širdies nepakankamumas yra pagrindinė vyresnių nei 65 m. pacientų hospitalizavimo priežastis.

25 proc. išrašytų pacientų pakartotinai hospitalizuojami po 30 d., 44 proc. – po 60 d. ir 50 proc. – po 6 mėn. Atlikus ST2 tyrimą prieš išrašant pacientą iš ligoninės ir nustačius didesnes nei „slenkstinė“ ST2 vertes, galima 17,3 proc. sumažinti pakartotinos hospitalizacijos poreikį ir 17,6 proc. – mirštamumą per 30 d. laikotarpį.

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.