Gimdos kaklelio vėžio prevencijos akcija Medicinos diagnostikos ir gydymo centre

Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą ir mirštamumą nuo gimdos kaklelio vėžio.
Moters gyvybę išgelbėti gali paprasti tyrimai.

2 tyrimai  - 36 Eur 71 Eur

  • ŽPV nustatymas (16 ir 18 genotipų nustatymas, aukštos rizikos (31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) genotipų atranka).
  • Citologinis tepinėlio tyrimas iš skystos terpės.

Speciali kaina galioja perkant abu tyrimus kartu.

Tyrimus galima atlikti kartu užsakant tepinėlio paėmimo paslaugą (16 Eur) arba gydytojo akušerio-ginekologo konsultaciją.
Konsultacijos kaina nurodyta kainyne.
Būtina išankstinė registracija.
Konsultuoja šie akušeriai-ginekologai.

250 000! Ketvirtis milijono! Tiek moterų kasmet miršta pasaulyje nuo gimdos kaklelio vėžio. Šis skaičius galėtų būti mažesnis daugiau nei perpus ir be jokių didelių pastangų ar investicijų. Nuo gimdos kaklelio vėžio mirtų 60 procentų mažiau moterų, jei jos labiau rūpintųsi savo sveikata – bent kartą per metus pasitikrintų pas gydytoją.

Visišku abejingumu savo sveikatai lietuvės Europoje beveik pirmauja. Pagal sergamumą ir mirštamumą nuo gimdos kaklelio vėžio Lietuva yra 2-oje vietoje po Rumunijos. Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys sudaro apytiksliai 12 proc. visų vėžinių moterų susirgimų. Kasmet diagnozuojama apie pusę milijono naujų ligos atvejų.  Ir visa tai vyksta tuomet, kai yra prieinamos visos svarbiausios prevencinės priemonės, kuriomis galima užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui!

Šiandien moterims gali būti atliekamas įprastas citologinis PAP tyrimas arba skystos terpės citologinis tyrimas su didelės rizikos žmogaus papilomos virusų (ŽPV) nustatymu, kuris leidžia dar tiksliau aptikti ikivėžines gimdos kaklelio būkles. Būtent žmogaus papilomos virusas yra pagrindinė gimdos kaklelio vėžio atsiradimo priežastis. Moteris, tirdamasi dėl rizikos susirgti gimdos kaklelio vėžiu, turi galimybę atlikti daug jautresnį 16, 18 ir kitų dvylikos didelės rizikos ŽPV tyrimą, kuriuo nustatomas pats pakitimų sukėlėjas. Pasaulyje vis daugiau šalių ŽPV tyrimą siūloma atlikti kaip pirminį patikros tyrimą.

Atliekant citologinį tyrimą iš skystos terpės, iš tos pačios tiriamosios medžiagos galima atlikti ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV) nustatymo tyrimus bei lytiškai plintančių infekcinių ligų sukėlėjus (tokius kaip Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis ir kt.).

Apie skystų terpių tyrimo metodą plačiau

FAKTAS: 99 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia didelės onkologinės rizikos žmogaus papilomos virusas (ŽPV)

Gimdos kaklelio vėžys – viena iš nedaugelio onkologinių ligų, kurios pagrindinė atsiradimo priežastis šiandien yra žinoma. Mokslininkai yra nustatę daugiau kaip 120 ŽPV tipų (genotipų), tačiau tik 14-a jų siejami su didele gimdos kaklelio vėžio rizika (sukelia 99 proc. visų gimdos kaklelio vėžių). Net 70 proc. ligos atvejų sukelia du iš minėtų keturiolikos didžiausios rizikos virusų – 16 ir 18 – ŽPV tipai.

FAKTAS: 80 proc. pasaulio moterų, sulaukusių 50 metų amžiaus, būna susidūrusios su ŽPV

ŽPV plinta kontaktiniu būdu, per odą ir gleivinių mikrotraumas, lytiniu būdu, gimdymo metu. Dauguma ŽPV infekcijų nesukelia simptomų, yra nepavojingos ir jas įveikia organizmo natūrali imuninė sistema. Tačiau kai kurių moterų organizmuose šis virusas išlieka. Kuo yra didesnis lytinių partnerių skaičius, tuo rizika užsikrėsti ŽPV – didesnė.

FAKTAS: užsikrėtus virusu dar nereiškia, jog susirgsite vėžiu

ŽPV infekcijos diagnozė dar nereiškia, kad moteris serga ar tikrai susirgs gimdos kaklelio vėžiu. Jeigu atlikus didelės onkologinės rizikos ŽPV tyrimą paaiškėja, kad moteris yra užsikrėtusi didelės rizikos ŽPV, o citologinis tyrimas yra neigiamas, ji turi imtis prevencinių veiksmų. Pagrindinis jų – profilaktiškas lankymasis pas ginekologą ir reguliariai atliekami tyrimai.

FAKTAS: dažniausiai liga pasireiškia 35-55 amžiaus moterims

Lyginant su kitomis onkoginekologinėmis ligomis, gimdos kaklelio vėžys išsiskiria tuo, kad ši liga ilgai vystosi. Todėl jauna moteris, profilaktiškai nesilankanti pas gydytoją ir neatlikdama tyrimų, kenkia pati sau, nes nesitikrinant ligos rizika tik didėja. Laiku diagnozavus ikivėžinius pakitimus, jie yra sėkmingai išgydomi. Būtent todėl Lietuvoje vykdoma prevencijos programa yra skirta moterims nuo 25 metų amžiaus. 

Kodėl moterims vertėtų žinoti, ar yra užsikrėtusi ŽPV?

  • 99 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia didelės onkologinės rizikos žmogaus papilomos virusas. Gimdos kaklelio vėžys yra antras labiausiai paplitęs moterų lyties organų vėžys pasaulyje ir Lietuvoje.
  • 70 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia 16-o ir 18-o tipų ŽPV.
  • 80 proc. pasaulio moterų, sulaukusių 50 metų amžiaus, būna susidūrusios su ŽPV.
  • Net jeigu turite vieną partnerį, jūsų ŽPV tyrimo rezultatas vis tiek gali būti teigiamas.
  • 90 proc. ŽPV infekcijų natūraliai išnyksta iš organizmo per dvejus metus. Vis dėl to nėra iki galo išsiaiškinta, ar virusas visiškai išnyksta, ar tik užslopinamas iki tokio lygio, kad jo neįmanoma aptikti. Po kelių metų virusas vėl gali tapti aktyvus, todėl svarbu vadovautis gydytojo rekomendacijomis ir pakartoti ŽPV tyrimą.
  • Dauguma ŽPV infekcijų nesukelia simptomų.
  • ŽPV gali sukelti gimdos kaklelio displaziją arba nenormalių ląstelių augimą. Per 10-15 metų gimdos kaklelio ląstelės gali taip pakisti, kad negydant jos gali išsivystyti į gimdos kaklelio vėžį.

Paskutinė sausio savaitė Europoje minima kaip gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė.
Kviečiame moteris būti neabejingoms savo sveikatai ir pasitikrinti.

© 2020 MDGC. Autorių teisės saugomos.