Vyrų onkologinių ligų prevencija

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras prisideda prie gražios iniciatyvios „Barzdotas lapkritis“. Juk vešli barzda – vyriškumo simbolis, kartu rodantis ir gerą sveikatą. Barzdotas lapkritis – vyrų sveikatos mėnuo. Kasmet lapkričio mėnesį jie skatinami atkreipti dėmesį į savo sveikatą.

Vyrai dažnai ignoruoja savo sveikatos problemas ir yra linkę kęsti simptomus, kurie byloja apie gresiančią ligą. Kartais kai kurios ligos išvis lieka nepastebėtos, todėl atidėliojimas pasitikrinti gali tapti reikšmingas, ypač kai diagnozuojamos onkologinės ligos.

Laboratorinės diagnostikos centras kviečia laiku pasirūpinti savo sveikata ir siūlo atlikti profilaktinius laboratorinius tyrimus dėl prostatos ir sėklidžių vėžio, užsisakant tyrimų paketą VYRŲ ONKOLOGINIŲ LIGŲ PREVENCIJA tik už 30 Eur iki gruodžio 31 d.!

Tiriamas veninis kraujas.
Tyrimų rezultatai – po 2 val.

Prostatos vėžys dažniausiai aptinkamas vyresniems nei 50 metų vyrams. Ši liga gali ilgus metus nesukelti jokių simptomų.

Sėklidžių vėžys nustatomas 1–2 iš 100 000 vyrų Lietuvoje. Riziką susirgti sėklidžių vėžiu didina endokrininės ligos (hormonų disbalansas), kurias gali sąlygoti genetiniai veiksniai ir mitybos ypatumai. Persirgtos infekcinės ir venerinės ligos taip pat didina sėklidžių vėžio riziką.

REKOMENDUOJAMI VĖŽIO ŽYMENŲ LABORATORINIAI TYRIMAI

  • PSA – bendras prostatos specifinis antigenas,
  • LPSA – laisvas prostatos specifinis antigenas,
  • LPSA/PSA santykis – laisvo prostatos antigeno ir bendro prostatos antigeno santykis,
  • AFP – alfafetoproteinas yra vienas svarbiausių laboratorinių rodiklių, padedančių nustatyti sėklidžių vėžį, vėliau jį stebėti viso gydymo metu (vertinamas atsakas į gydymą),
  • ß-HCG (beta-chorioninis gonadotropinas) – sėklidžių navikų rodiklis, nustatomas prieš ir po operacijos, kartu tiriant ir AFP.

KUR KREIPTIS, NORINT ATLIKTI TYRIMUS?

Jei norėtumėte atlikti rekomenduojamus laboratorinius tyrimus:

  • kreipkitės į registratūrą ir pasakykite pageidaujamo paketo pavadinimą,
  • procedūriniame kabinete dirbančios bendrosios praktikos slaugytojos suteiks išsamią informaciją apie tyrimų atlikimą.

KUR KREIPTIS GAVUS TYRIMŲ REZULTATUS?

Atlikus tyrimus atsakymą galite gauti el. paštu, pateikus jį registratūros darbuotojui, arba atvykus į Centrą registratūroje atsiimti tyrimų rezultatus su LDC specialisto pastaba. Dėl bendros informacijos suteikimo galite skambinti į laboratoriją tel. (8 5) 247 6417. Esant nukrypimams nuo normų, būtina gydytojo urologo konsultacija. Siūlomi laboratoriniai tyrimai – tik viena iš diagnostinių pagalbinių priemonių, kurios taikomos tiriant bei nustatant ligą. Tiksli diagnozė patvirtinama arba atmetama tik atsižvelgus į klinikinių požymių, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų visumą.

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val. 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val. 
Konsultacijos ir registracija +370 5 233 3000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127