Operacijos dieną centre praleisite 2–3 val.

Praėjus pusvalandžiui po operacijos, paciento akis apžiūri akių gydytojas, paskiria akių lašus, paaiškina, kaip elgtis (negalima akies trinti ir spausti; reikia vengti, kad į ją nepatektų nešvarumų), nurodo kitos apžiūros datą.

Kelias valandas po operacijos matoma lyg pro rūką, akys yra jautrios šviesai, ašaroja, jas gali peršėti.
Šie simptomai, atsižvelgiant į metodą, kuriuo Jums buvo koreguotas regėjimas, gali pasireikšti:

  • 4–5 val. po regėjimo korekcijos LASIK metodu.
  • Apie 2 dienas po regėjimo korekcijos LASEK, FRK metodais.
  • Po operacijos akis laikinai peršti, jos ašaroja ir bijo šviesos – po LASIK 4–5 val., po LASEK, FRK peršėjimas gali užtrukti apie 2 dienas. Po operacijos pacientą į namus turėtų palydėti artimas žmogus. Kelias dienas po operacijos nereikėtų dirbti įprastinių darbų.

Rekomenduojame turėti akinius nuo saulės ir atvykti su lydinčiu asmeniu, nes po operacijos negalėsite vairuoti ir naudotis kompiuteriu. Kelias dienas po operacijos, kol normalizuosis regėjimas, neplanuokite įprastinių darbų.

Koreguojant akis lazeriu, pakeičiamas akies ragenos gaubtumas ir laužiamoji galia, dėl ko šviesos spinduliai, perėję akies optinę sistemą, pradeda fokusuotis tinklainėje taip, kaip turėtų, ir regėjimas pagerėja.

Gydymas lazeriu gali būti atliekamas skirtingais metodais

Naujausia ir pažangiausia SmartSurfACE

Pagrindinis šio naujojo metodo privalumas – minimali intervencija į rageną, be pjūvio, be prisilietimo instrumentais ar cheminių medžiagų. SmartSurfACE yra fiziologiškiausias, mažiausiai rageną traumuojantis metodas. Lazeris nuima epitelio sluoksnį ir pagal gydytojo prietaiso skydelyje įvestus duomenis tobulai lygiai nušlifuoja ragenos paviršių. Lazerio spindulys dirba matricos principu visame operacinio paviršiaus plote. Jis itin tiksliai ir tolygiai nušlifuoja ragenos paviršių tiek centre, tiek kraštuose. Tai garantuoja, kad žmogaus regėjimas ir šviesiu, ir tamsiu paros metu bus geras. Operacijos metu gydytojas prie akies liečiasi tik tiek, kiek reikia paruošti ją operacijai, visą darbą atlieka lazeris – taip užtikrinamas preciziškas tikslumas, o  audinių pašalinama tik tiek, kiek iš tikrųjų būtina.

Regos korekcija lazeriu SmartSurf metodu

pav. Pasitelkiant fulereno modelį lazerio spindulys lanbai tiklsiai suformuoja naują tolygų ragenos paviršių

LASIK

Dažniausiai naudojamas LASIK metodas, kurio metu suformuojamas ypač plonas akies ragenos lopelis. Akių mikrochirurgas lopelį nulenkia į vieną pusę. Taip eksimerinio lazerio impulsai atsimuša tiesiogiai į ragenos vidinius sluoksnius ir nugarina kelias dešimtis mikronų ragenos ląstelių nuo reikalingos korekcijos laipsnio. Iš karto po to lopelis rūpestingai grąžinamas į įprastą vietą. Ragenos lopelis saugiai prilimpa ir sugyja su likusia ragenos dalimi.

Šio metodo privalumas – geras matymas po operacijos atsistato greičiau, t. y. jau kitą dieną, po operacijos akį peršti 4–5 val.

FRK

Šios procedūros metu akių mikrochirurgas specialiomis priemonėmis „nuvalo“ ragenos epitelio sluoksnį ir lazeriu suformuoja reikiamą ragenos gaubtumą. Operacijos pabaigoje ant akies kelioms dienoms uždedamas gydomasis kontaktinis lęšis.

Taikant šį metodą, matymas atsistato ir akį nustoja peršėti per kelias dienas po regos koregavimo. Į įprastą darbą galima planuoti sugrįžti po 5–6 dienų.

LASEK

Šios procedūros metu ragenos epitelis trumpai paveikiamas medžiagomis, kurios atidalija epitelį nuo ragenos stromos. Atidalintas epitelio sluoksnis atitraukiamas į šalį ir lazerio spinduliu suformuojamas reikiamas ragenos paviršius. Operacijos pabaigoje ant akies kelioms dienoms uždedamas gydomasis kontaktinis lęšis.

Geras matymas atsistato ir akį nustoja peršėti per kelias dienas po regos koregavimo LASEK metodu. Į įprastą darbą galima planuoti sugrįžti po 5–6 dienų.

Metodų privalumai ir trūkumai

Skirtingi regos korekcijos lazeriu metodai sukurti tam, kad akių gydytojas galėtų juos pritaikyti individualiai, įvertinęs konkretaus paciento būklę. Taigi pacientui tinkamiausias metodas paaiškėja per konsultaciją. Kartais pacientas gali rinktis iš kelių metodų, bet kartais rekomenduojamas tik vienas iš išvardytų, nes kiti nėra patys tinkamiausi konkrečiu atveju. Kodėl pacientui tinka arba netinka konkretus metodas, gydytojas oftalmologas paaiškina per konsultaciją.

Pačios operacijos metu pacientas nejaučia skirtumo taikant vieną ar kitą metodą, nes akis yra visiškai nuskausminama. Po operacijos pacientų pojūčiai yra individualūs, bet dauguma atvejų po LASIK operacijos geras matymas atsistato greičiau – per 1–2 dienas, taikant kitus metodus – per 3–5 dienas. Po LASIK metodo akį peršti tik operacijos dieną, po kitų perštėjimas gali užtrukti 2–3 dienas.

Regos korekcija lazeriu
Mūsų LAZERIS
Kainos
Tyrimai, atliekami prieš operaciją
Režimas prieš operaciją
Po operacijos. Režimas. Gydytojo konsultacijos
Kaip jausiuosi po operacijos? Komplikacijos
Klinikiniai rezultatai
Kada galima/negalima atlikti regos korekcijos lazeriu
DUK. Dažniausiai užduodami klausimai

© 2019 MDGC. Autorių teisės saugomos.