Reabilitacija

Rheabilitatio (lot.) reiškia „atgavimas“.

Medicininė reabilitacija – kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, ortopedinių ir techninės pagalbos priemonių, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, pacientų ir jų artimųjų mokymo, gydymo dieta ir kt.) taikymas siekiant kuo labiau sugrąžinti sutrikusias funkcijas, esant negrįžtamiems pakitimams, – jas kompensuoti arba palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį.

Taigi reabilitacijos požiūris į žmogų yra holistinis – reabilituojamas ne organas, organų sistema, bet sergantis žmogus.


Amerikoje Fizinės medicinos/reabilitacijos akademijai ir fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) specialybei – 75 metai. Europoje reabilitacijos ištakos – nuo 1949 m. Lietuvoje, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos ir fizioterapijos centre, FMR gydytojai pagal rezidentūros programą pradėti rengti nuo 1994 m.; reabilitacijos specialistų komanda formuojama pagal aukščiausią Europos Sąjungos kompleksinės reabilitacijos modelį.

Reabilitaciją vykdo reabilitacijos specialistų komanda, kurią suburia ir jai vadovauja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.

Į reabilitacijos komandą gali būti įtraukiami med. slaugytojai reabilitacijai, kineziterapeutai, masažistai, psichologai ar psichoterapeutai, kiti gydytojai kaip konsultantai (ortopedas-traumatologas, neurologas, kardiologas, manualinės terapijos ir kt.).

Reabilitacijos centre dirba patyrę specialistai: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai L.Kacienas, V.Kirtiklienė, S.Malychina, S.Vorobjova, FMR slaugytojos, masažistai, kineziterapeutai.

Reabilitacijos centre, FMR gydytojui įvertinus ligonio funkcinę būklę ir sudarius individualią reabilitacijos programą, pacientui gali būti taikomos fizioterapijos, kineziterapijos, masažo, homeopatinio gydymo, akupunktūros, manualinės terapijos paslaugos.

Šios medicininės reabilitacijos priemonės pradedamos taikyti nuo pat susirgimo ar traumos pradžios, ūminiu bei poūmiu ligos ar traumos laikotarpiu kartu su kitų specialistų paskirtu gydymu, vaistais, o kai kuriais atvejais ir kaip alternatyvus nemedikamentinis gydymas.

Tiksliai FMR gydytojo parinktos reabilitacijos priemonės padeda atkurti organizmo funkcijas ir yra kompleksinė gydymo dalis daugelio vidaus, judamojo aparato, nervų, chirurginių ligų, traumų, operacijų (sąnarių, kraujagyslių, kaulų lūžimų, kt.), persirgto insulto, infarkto, įvairios kilmės nugaros skausmų, netaisyklingos laikysenos padarinių, taikomos lėtinėmis ligomis sergančių pacientų būklei gerinti, paūmėjimams išvengti, taip pat ligų profilaktikai bei sveikatinimui.

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT

 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT

 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127