Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2016 01 19

Hila – nauja gydytoja, vaikų hematologė V. Daugelavičienė

2016 01 19

Dėmesio! Šiuo metu gydytoja mūsų centre nekonsultuoja.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre jau dirba vaikų gydytoja hematologė Valentina Daugelavičienė. Gydytoja specializuojasi onkohematologijoje. Nuo 1992 m. dirbo Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos skyriuje.

Gydytoja priklauso Lietuvos hematologų draugijai, nuolat tobulinasi tarptautinėse hematologų konferencijose ir kursuose. Rengia pranešimus ir publikacijas mažakraujystės temomis. Yra parengusi pediatrijos praktikos vadovą apie hemolizines anemijas.

Dažnai pastebėję pirmuosius mažakraujystės simptomus, tokius kaip silpnumas, išblyškusi oda, vangumas, dirglumas, galvos svaigimas, arba aptikę užsitęsusį kraujavimą, netikėtai atsiradusias mėlynes ar net bėrimus, tėvai pirmiausia kreipiasi į šeimos gydytoją, kuris vaikui atlikęs kraujo tyrimus gali diagnozuoti mažakraujystę ir paskirti gydymą. Tačiau kai mažakraujystės neįmanoma koreguoti arba nustatyta sunki jos forma, būtina kreiptis į specialistą. Mažakraujystės priežastį, sunkumo laipsnį galima nustatyti pagal kraujo tyrimo rezultatus.

Mažakraujystę svarbu gydyti, nes ji trikdo vaiko vystymąsi, kenčia visi vidaus organai dėl deguonies, kurį padeda pernešti hemoglobinas, trūkumo.

Gydytojas hematologas specializuojasi gydant kraujo ligas ir pacientą ištiria detaliau, nustato mažakraujystės priežastis. Prireikus gali paskirti kitų gydytojų specialistų konsultacijas. Mergaitėms esant kraujavimui iš makšties, gali būti skiriama gydytojo akušerio-ginekologo konsultacija siekiant išsiaiškinti, ar kraujavimo priežastis yra ginekologinė, ar dėl kraujo krešėjimo sistemos sutrikimų.

Mažakraujystės priežastys gali būti įgimtos ir įgytos. Atsiradimo priežasčių yra daug, dažniausiai susijusios su tam tikrų medžiagų stoka organizme, pavyzdžiui, geležies, vitamino B12, folio rūgšties ir kt. Atsižvelgiant į priežastį, skiriamas gydymas. Kai kuriais atvejais mažakraujystė nėra išgydoma, pavyzdžiui, hemoglobinopatija, kai yra pakitusi hemoglobino struktūra. 

valentinadaugelaviciene

Hematologė V. Daugelavičienė atkreipia dėmesį: „Svarbu laiku išsiaiškinti mažakraujystės priežastis ir užkirsti kelią piktybinėms ligoms. Tėvai, pastebėję padidėjusius vaikų limfmazgius, taip pat turėtų susirūpinti ir atvykti į konsultaciją. Limfmazgių padidėjimas – piktybinių ligų pranašas. Nors jų padidėjimas gali reikšti ir kitas infekcines ligas ar dantų problemas, geriau nustatyti priežastį ir nerizikuoti vaiko sveikata.“

Hematologė iš ilgametės praktikos žino atvejų, kai tėvai atveda vaiką pas gydytoją tada, kai jau pastebimi ryškūs ligų simptomai, pavyzdžiui, dėl auglio padidėja pilvas, jis tampa asimetriškas. Tokiais atvejais jau būtina skubi pagalba. V. Daugelavičienė rekomenduoja nedelsti ir profilaktiškai tikrinti sveikatą bent kartą per metus, taip pat pasidaryti kraujo tyrimus, kurie yra pagrindinis informacijos šaltinis kraujo ligoms nustatyti.

 

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.