Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2019 11 19

Nauja pažangi chirurginė įranga leis dar labiau padidinti pacientų saugumą

2019 11 19

Vienas iš privačios medicinos lyderių Lietuvoje Medicinos diagnostikos ir gydymo centras investuoja į šiuolaikinę chirurgijos įrangą ir įsigijo Lietuvoje dar naują keturis kartus didesnės nei įprasta (4K) raiškos laparoskopinę-artroskopinę įrangą bei elektrochirurginę-ultragarsinę sistemą. 85 tūkst. eurų siekiančios investicijos leis užtikrinti dar didesnį atliekamų operacijų saugumą: sumažinti galimų komplikacijų riziką, sutrumpinti operacijų atlikimo laiką ir užtikrinti sklandesnį gijimo procesą po jų.

Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro direkotoriaus pavaduotojo chirurgijai, abdominalinės chirurgijos gydytojo Alfredo Songailos, 4K vaizdo raiškos laparoskopinė sistema šiuo metu yra viena pažangiausių chirurgijoje naudojamų vaizdo atkūrimo technologijų pasaulyje, Lietuvą pasiekusi tik šiemet.

„Pacientų saugumas yra svarbiausias mūsų darbo uždavinys, ir naujos šiuolaikinės technologijos reikšmingai prisideda prie šio uždavinio įgyvendinimo. 4K raiškos laparoskopinė-artroskopinė sistema leis užtikrinti geresnį ir aiškesnį matomumą operuojantiems chirurgams, o tai padės gydytojams greičiau ir tiksliau priimti sprendimus bei sumažinti galimų klaidų, dėl kurių vėliau gali kilti pooperacinių komplikacijų, tikimybę“, – sako A. Songaila.

Jo teigimu, naujoji 4K raiškos sistema taps itin svarbiu Centre dirbančių pilvo chirurgų, ginekologinės, ortopedinės ir urologinės chirurgijos specialistų asistentu.

Nepamainomu įrankiu chirurgams taps ir kartu su 4K įdiegta elektrochirurginė-ultragarsinė sistema, dar vadinama ultragarsiniu peiliu.

„Ultragarsinis peilis – svarbus įrankis atliekant didesnes laparoskopines operacijas, kurių metu laparoskopiškai gali būti šalinami ir kai kurie vidaus organai, pavyzdžiui, gimda. Šis įrankis padeda reikšmingai sumažinti kraujavimą operacijos metu ir išvengti tokių komplikacijų kaip pooperacinis kraujavimas. Kartu ultragarsinis peilis leis sutrumpinti operacijų atlikimo laiką, vadinasi, ir laiką, kai pacientui taikoma visiška nejautra, t. y. narkozė“, – sako A. Songaila. Jo teigimu, ultragarsinis peilis bus naudojamas ginekologinėms, taip pat pilvo operacijoms atlikti, o ateityje juo galės naudotis ir gydytojai otolaringologai (LOR), atlikdami tonzilių šalinimo operacijas.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre aktyviai plėtojama mažai invazinės chirurgijos kryptis, kai chirurginės operacijos atliekamos taikant laparoskopinės ir artroskopinės (sąnarių) chirurgijos metodus. Jų metu nėra daromi dideli atviri pjūviai – jos atliekamos per specialius nedidelius įpjovimus įkišant nedidelę kamerą ir reikiamus instrumentus ir atliekamus veiksmus stebint specialiuose ekranuose. Operuojant laparoskopiškai, tausojamas žmogaus organizmas, greičiau gyja audiniai, mažėja infekcijų tikimybė.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra viena nedaugelio gydymo įstaigų visame pasaulyje,  akredituotų JAV tarptautiniu „Joint Commission International“ (JCI) ligoninės standartu. Tai vienas aukščiausių įvertinimų, kokį gali gauti sveikatos priežiūros įstaiga pasauliniu mastu, patvirtinantis, kad medicinos įstaigoje taikomi aukščiausi paslaugų kokybės ir saugos standartai.

Šiuo metu Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įrengtos 5 operacinės, kuriose kasmet atliekama per 3,5 tūkst. įvairaus pobūdžio operacijų. Daugiausia atliekama kelio ir peties sąnarių, taip pat ginekologinių ir pilvo (išvaržų, tulžies pūslės šalinimo) operacijų.

Į Medicinos diagnostikos ir gydymo centro technologijų bei infrastruktūros atnaujinimą per 2019-ouosius iš viso ketinama investuoti apie 1 mln. eurų.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra vienas privačios medicinos pradininkų Lietuvoje, veikiantis jau beveik 25 metus. Kasmet jame apsilanko per 55 tūkst. pacientų, dirba beveik  200 gydytojų specialistų.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.