Ekstrakorporinė litotripsija, ortotripsija

Ekstrakorporinės litotripsijos metodu gydoma inkstų ir šlapimo takų akmenligė bei kulno ataugos (pentinai).

Insktų ir šlapimo takų akmenligės gydymas

90 proc. pacientų, kuriems buvo diagnozuoti akmenys inkstuose ar šlapimtakiuose, gali būti sėkmingai gydomi ekstrakorporinės litotripsijos būdu.

Litotripsija taikoma, kai akmens skersmuo yra nuo 5 iki 25 mm. Procedūros metu aukštos energijos akustinės bangos nukreipiamos tiksliai į šlapimo takuose ar inkste esantį akmenį ir jį suskaldo. Kad pacientas išvengtų diskomforto, prieš procedūrą jam suleidžiama skausmą malšinančių vaistų. Sutrupėjus akmeniui, mažesni gabaliukai dažniausiai lengvai pasišalina su šlapimu.

Procedūra trunka apie 40 minučių. Litotripsija atliekama dienos stacionaro sąlygomis ir tą pačią ar kitą dieną pacientas išleidžiamas namo. Po dviejų savaičių atliekamas kontrolinis rentgenologinis tyrimas, kuriuo nustatoma, ar akmuo procedūros metu buvo visiškai sunaikintas.

Centre ši liga gydoma moderniu Dornier Compact Sigma (Vokietija) litotriptoriumi. Juo ultragarsu aptinkami net tie akmenys, kurie yra susidarę iš šlapimo rūgšties druskų ir nėra matomi rentgenu.

Litotripsija nerekomenduojama nėštumo metu, taip pat jei pacientas aukštesnis nei 2,1 m arba žemesnis nei 1,22 m, arba sveria daugiau nei 136 kg.

Litotripsija netaikoma ligoniams:

  • sergantiems širdies ligomis, kurios gali kelti grėsmę gyvybei,
  • kurių kraujo krešėjimas yra padidėjęs,
  • kurių akmenys yra kauliniame dubenyje.

Prieš litotripsijos procedūrą gydytojas urologas atlieka inkstų ir šlapimo takų echoskopiją. Taip pat reikia atlikti kraujo, šlapimo tyrimus, biocheminius kraujo tyrimus su kraujo krešėjimo rodikliais, padaryti inkstų apžvalginę rentgenogramą.

Kulno pentinų (ataugų) gydymas

Litotripsijos procedūra, kuomet elektromagnetinių bangų pagalba (jos nežalingos žmogaus organizmui) veikiamos kulnakaulio ataugos, fascijos. Tai šiuolaikiškas, organizmą tausojantis, neinvazinis (be skalpelio), saugus ir efektyvus gydymo būdas, padedantis spręsti su raumenų-skeleto sistema susijusias problemas. Šios procedūros tikslas - elektromagnetinių bangų, kurios perduoda aukštą energiją į skaudamą tašką, pagalba skatinti gijimą, degeneracinius ir atkuriamuosius procesus, padėti sumažinti skausmą, pagerinti aplink kulnakaulį esančių audinių būklę, juos suminkštinant ir tuo pagerinant paciento būklę bei galimybę vaikščioti, kai neskauda ar skauda mažiau.

Procedūros trukmė - 20-40 min.
Prieš procedūrą rekomenduojama gydytojo ortopedo traumatologo konsultacija. Atvykstant atlikti Procedūrą būtina turėti pakenktos pėdos rentgeno tyrimą ir gydytojo ortopedo-traumatologo arba šeimos, vidaus ligų gydytojo siuntimą. Plačiau.

Ortotripsija tai pat taikoma gydant peties skausmus, epikondilitą („tenisininko alkūnę“), girnelės sausgyslės uždegimus („šuolininko kelias“). Plačiau

Susiję video

Susiję straipsniai:

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127