Kineziterapija Vilniuje: reabilitacija ir gydyma

Kineziterapija Vilniuje

Kineziterapija – gydymas judesiu – viena svarbiausių reabilitacijos priemonių, pagrįsta tuo, kad tinkami kūno judesiai padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies–kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę, sužadinti organizmo atkuriamąsias reakcijas.

Atnaujintame Reabilitacijos ir sporto medicinos centre Vilniuje teikiamos kineziterapijos procedūros salėje ir vandenyje.

Kokias atvejais kineziterapija yra naudinga?

Padedant kineziterapeutui gydymas judesiu yra taikomas kenčiantiems nugaros, stuburo, sąnarių skausmus, siekiant sugrąžinti ar kompensuoti judėjimo funkciją, sumažinti komplikacijų galimybę po traumų, palaikyti bendrą fizinį aktyvumą, esant netaisyklingai kūno laikysenai. Kineziterapija gali būti ir kompleksinė nutukimo gydymo dalis, ir puiki sveikatinimo priemonė. Kineziterapijos metu atliekami pratimai padeda gerinti smegenų veiklą, atsipalaiduoti, gerina nuotaiką, gali padėti gerinti miego kokybę, nuslopinti migreną ar nerimą.  

Kineziterapija ypatingai reikšminga atstatant organizmą po ligų/traumų/operacijų, pavyzdžiui:

 • po klubo sąnario operacijos;

 • sergant parkinsono liga;

 • patyrus kaulų lūžius;

 • naudojant širdies stimuliatorių;

 • po menisko plyšimo;

 • patiriant peties ankštumo sindromą;

 • po riešo kanalo operacijos;

 • patyrus insultą;

 • po kelio sąnario endoprotezavimo;

 • sergant cukriniu diabetu;

 • turint skoliozę;

 • kenčiant nuo širdies veiklos sutrikimų;

 • sergant autizmu ar cerebriniu paralyžiumi.

Kineziterapijos procedūros vandenyje Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, V.Grybo g., Vilniuje

Kas svarbu efektyviam gydymui?

Pirmiausia, svarbus yra tinkamai sudarytas gydymo planas, todėl reikia susirasti iš tiesų patyrusį kineziterapeutą. Visgi, gydymo procesui įtaką daro ne tik specialisto taikomi metodai, bet ir žmogaus požiūris ir pastangos šiame procese. Labai svarbus kineziterapijos treniruočių sistemingumas ir sąmoningas paciento požiūris į visą gydymą.


Kineziterapijos metodai

Norint pasiekti geriausių rezultatų taikant kineziterapijos metodus, yra naudojami tiek aktyvūs, tiek pasyvūs būdai. Aktyvūs kineziterapijos būdai – reikalaujantys didesnio žmogaus judėjimo, pavyzdžiui, mankšta, pusiausvyros pratimai, gimnastika ir kt. Pasyvios kineziterapijos metodai: masažai, pasyvūs raumenų tempimai, gydomosios vonios.  

Kineziterapija Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, V.Grybo g., Vilniuje

Kineziterapija vandenyje

Judėjimas vandenyje padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas, atstatyti judesių lankstumą, stiprinti raumenis. Pratimų atlikimas vandenyje leidžia labiau atsipalaiduoti raumenims. Kineziterapijos vandenyje nauda:

 • gerėja kraujotaka;

 • mažėja raumenų tonusas;

 • mažėja skausmas;

 • didėja šlapimo išsiskyrimas (vad. diurezė) – gerėja inkstų funkcija;

 • kinta hemodinamika – padidėja širdies sistolinis, minutinis tūriai, retėja širdies susitraukimų dažnis, didėja centrinis veninis ir spaudimas plaučiuose;

 • padidėja pasipriešinimas įkvėpimui – mažėja gyvybinė plaučių talpa ir iškvėpimo rezervinis tūris;

 • stimuliuojama endokrininė sistema;

 • mažėja kūno svorio veikimas sąnariams;

 • lėtėja kaulų tankio mažėjimo greitis.

Vandenyje yra naudojamos papildomos priemonės, kurios padeda atlikti tam tikrus kineziterapijos pratimus: įvairūs plūduriavimo objektai padedantys išsilaikyti vandenyje bei teisingai atlikti judesius, rankų, kojų svarmenys, plaukimo lentos, lazdos, kamuoliai, vandens pirštinės.

Kineziterapija salėje

Gydant kineziterapija specialios gydomosios mankštos atliekamos ir salėje. Čia daugiau užsiimama aktyvia kineziterapija, kurios metu atliekami pratimai pusiausvyrai, raumenų stiprinimui ir kt. Mankštos metu salėje naudojamos įvairios priemonės: treniruokliai, gimnastikos lazdos, guminės juostos, svareliai, kamuoliai ir kt.

Kaip vyksta kineziterapijos užsiėmimai?

Pirmojo individualaus užsiėmimo metu Reabilitacijos ir sporto medicinos centro Vilniuje kineziterapeutai paaiškina, parodo ir moko, kaip taisyklingai atlikti kiekvieną pratimą. Efektyvus yra tik taisyklingai atliktas pratimas. Keičiantis paciento laikysenai,  gerėjant sveikatos būklei, koreguojama ir individuali gydomosios mankštos programa. Išmokęs taisyklingai atlikti pratimus, pacientas gali pasirinkti individualius arba grupinius užsiėmimus pagal sudarytą programą. Grupiniai užsiėmimai (iki 3 žmonių) šiuo metu atliekami tik baseine.

Kineziterapija Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, V.Grybo g., Vilniuje

Vaikų kineziterapija

Centro kineziterapeutai atskiras programas sudaro vaikams ir kūdikiams (kūdikiams su neurologiniais susirgimais: dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi, neišnešiotiems kūdikiams), specializuotas gydomosios mankštos programas. Masažai ir kitos kineziterapijos priemonės kūdikiui ar vaikui yra taikomos, jei pastebima skoliozė, kreivapėdystė, nervų sistemos susirgimai. Kineziterapijos būdai mažiems vaikams gali būti ne tik priemonė pašalinti tam tikrą problemą, bet tai iš tiesų veikia ir jų nuotaiką: vaikai tampa ramesni, mažiau verkia, pagreitėja jų medžiagų apykaita, taip pat padidėja apetitas.

Kineziterapija gali būti ne tik veiksminga priemonė vaikams ar kūdikiams, bet ir nėščiosioms ar moterims po gimdymo, nes tai padeda palaikyti ne tik gerą fizinę, bet ir emocinę būklę.

Kineziologinis teipavimas

Kineziologinis teipavimo metodas naudojamas tiek sporte, tiek ir reabilitacijoje. Šio metodo metu raumenys yra apjuosiami/sutvirtinami specialia juosta, kuri ir atlieka gydomąją funkciją. Taip atpalaiduojamas poodinis sluoksnis ir greičiau gijama. Prie odos yra klijuojamas vadinamasis teipas,  kuris yra atsparus vandeniui, nesukelia alergijų (yra medvilninis ir padengtas akriliniais antialerginiais klijais) ir ant odos gali likti iki 5 dienų. Teipas tarsi atstoja įtvarą, gali būti klijuojamas ant bet kurios kūno vietos (kelio sąnario, čiurnos, raumens) tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.

Kineziologinio teipavimo nauda:

 • mažina skausmą;

 • skatina kraujo apykaitą;

 • šalina raumenų nuovargį;

 • normalizuoja raumenų tonusą;

Kinezioteipavimas Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, V.Grybo g., Vilniuje

Su detalesnėmis kineziterapijos paslaugomis ir jų kainomis galite susipažinti čia.

Atvykite į Reabilitacijos ir sporto medicinos centrą Vilniuje, kur patyrę kineziterapeutai pasirūpins jūsų sveikata. Registruokitės jau dabar!

Straipsniai apie kineziterapiją

Kineziterapijos pratimai

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT

 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT

 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127