Skiepai nuo gripo

Į organizmą patekusi gripo infekcija skverbiasi į visus organus ir gali sukelti itin sunkių komplikacijų, kartais net mirtį. Dėl šių priežasčių pasiskiepyti nuo gripo patariama visiems žmonės, ypač vaikams ir nėščioms moterims. Daugiau nei 50 metų naudojama vakcina nuo gripo yra gerai toleruojama ir saugi, tad baimintis dėl skiepo nėra jokios priežasties.

Kas yra gripas?

Gripas yra staigi kvėpavimo takų infekcija, pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų (plaučių ar ausies uždegimo, kraujo užkrėtimo, meningito ir kt.). Nors gripo simptomai yra panašūs į peršalimo (silpnumas, temperatūra, kosulys, gerklės ir galvos skausmai), priešingai nei peršalimas, gripas prasideda ir vystosi itin greitai.

Gripo sukėlėjai

Išskiriami trys gripo virusai: A, B ir C. Visi šie virusai yra pavojingi žmogui, tačiau A ir B tipai sukelia epidemijas, o C – tik pavienius susirgimus. Persirgus vienu iš šių gripo tipų, antikūnai susidaro tik jam vienam, nuo kitų padermių apsaugos neįgaunate. Be to, gripo virusui yra būdinga dažna kaita. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kasmet stebi gripo virusų genetines mutacijas ir pagal jas rekomenduoja tinkamiausią skiepų antigeninę sudėtį.

Kam rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo?

Siekiant apsisaugoti nuo gripo, reikia stiprinti imuninę sistemą ir vengti didelių susibūrimų gripo epidemijos metu. Visgi, kolkas pati patikimiausia gripo prevencijos priemonė yra skiepai. Pasiskiepyti rekomenduojama visiems, tačiau tai padaryti ypač patartina nėščiosioms, vaikams nuo 6 mėn. ir rizikos grupėms priklausantiems žmonėms, kuriems:

  • 65 metai ir daugiau;

  • sutrikusi kvėpavimo takų ir plaučių veikla;

  • sutrikusi širdies veikla;

  • diagnozuotas lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas;

  • diagnozuotas cukrinis diabetas;

  • diagnozuota ūminė stafilokokų sukelta liga;

  • dėl įvairių ligų sumažėjęs organizmo atsparumas.

Prieš skiepijantis būtina gydytojo apžiūra. Jis įvertins paciento sveikatos būklę ir pateiks rekomendacijų dėl skiepų.

Skiepai nuo gripo nėštumo metu

Nėščiosioms itin rekomenduojama skiepytis nuo gripo infekcijos. Šie skiepai apsaugo ne tik besilaukiančias moteris, kurios dažnai serga sunkesne gripo infekcijos forma nei kiti pacientai, bet ir sumažina tikimybę gripu susirgti naujagimiui ir sumažina su šia infekcija susijusių nėštumo komplikacijų riziką.

Skiepai nuo gripo vaikams

Vaikus skiepyti itin tikslinga, nes mokyklose ir darželiuose rizika užsikrėsti infekcinėmis ligomis yra gana didelė. Be to, suserga ne tik vaikai, bet nuo jų užsikrečia ir tėvai, ar, dar blogiau, jaunesnės atžalos, kurių nuo gripo skiepyti dar negalima (vaikai skiepijami nuo 6 mėn.).

Kada geriausia pasiskiepyti nuo gripo?

Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui, geriausia – spalio–lapkričio mėnesiais, bet galima ir vėliau.

Mūsų Centre naudojamos vakcinos nuo gripo

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre siūloma „Influvac“ trivalentė (subvienetinė arba komponentinė) vakcina nuo gripo arba „Vaxigrip“ tetra keturvalentė (skaldyto gripo viruso) vakcina. Šalutinis poveikis pasiskiepijus nuo gripo šiomis vakcinomis pasireiškia retai. Kartais injekcijos vietoje gali pasireikšti skausmas, patinimas ar paraudimas. Temperatūra pakyla retai ir įprastai nukrenta per 24 val.

Kuo skiriasi „Fluarix“ ir „Vaxigrip“ vakcinos nuo gripo?

Skirtumas tarp skaldyto gripo viruso ir subvienetinių gripo virusų vakcinų yra toks, kad skaldytoje gripo vakcinoje yra suskaldyto gripo viruso fragmentai su paviršiaus antigenais, o subvienetinėje vakcinoje – išgryninti gripo viruso paviršiaus baltymai.

Kiek kainuoja skiepai nuo gripo?

„Fluarix“ ir „Vaxigrip“ vakcinų nuo gripo kainas rasite ČIA.

Turite daugiau klausimų? Kreipkitės į mus Jums patogiu būdu ir mes suteiksime visą reikalingą informaciją dėl skiepų nuo gripo. Mes padėsime pasirūpinti Jūsų sveikata!

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127