Airijos lietuviui vaikystę sugrąžino gimtosios šalies medikai

2020 03 09
Airijos lietuviui vaikystę sugrąžino gimtosios šalies medikai

Nuotr. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro ausų, nosies, gerklės gydytoja E.Morozaitė su savo pacientu Aronu iš Airijos

Kviečiame susipažinti su Aronu ir jo mama Kristina, kurie sutiko pasidalinti jautria, bet turbūt daugeliui Airijos lietuvių pažįstama istorija. Nuo vaikystės kentęs varginantį gerklės skausmą, suvartojęs nesuskaičiuojamą kiekį antibiotikų Aronas su mama galop ryžosi parvykti į gimtąją Lietuvą, kurioje atsidavęs į pacientų mylimų ir patyrusių gydytojų rankas visam laikui pamiršo vaikystę gerokai apkartinusias sveikatos problemas.

Nuo ankstyvos vaikystės kankino lėtinis tonzilitas

Kristina pasakoja, kad jau daugiau nei dešimtmetį savo gyvenimą kuria Airijos sostinėje Dubline. Ten ji augina ir vienuolikmetį sūnų Aroną. Deja, iš pirmo žvilgsnio guvų ir linksmą berniuką nuo vaikystės kamavo skausmingas lėtinis tonzilitas, kurio protrūkiai kankindavo bent keletą kartų per metus. Arono mama Kristina pasakoja, kad jau nebesuskaičiuoja, kiek ir kokių rūšių antibiotikų sūnui teko suvartoti, kol pagaliau ryžosi pagalbos kreiptis į gimtosios Lietuvos gydytojus.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro ausų, nosies, gerklės gydytojos E.Morozaitės pacientas Aronas iš Airijos

„Nuo mažens Aronas nuolat sirgo. Jam nuolatos buvo skiriami antibiotikai – bent 5–6 kartus per metus. Mes nuolatos teiravomės ligoninėje Airijoje, kada mums bus paskirta operacija? Kada galėsime susitikti su gydytoju specialistu? Po trejų metų laukimo ir nuolatinio antibiotikų vartojimo galiausiai nusprendėme ieškoti išeities gimtinėje. Pasiskaitėme informacijos internete ir nusprendėme kreiptis į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą Vilniuje bei jame dirbančią gydytoją Ernestą Morozaitę. Net nustebome internete apie ją radę tik pačius geriausius atsiliepimus ir nė vieno neigiamo“, – sako Kristina.

Pateisino visus lūkesčius

Sostinės Antakalnio rajone įsikūrusiame Medicinos diagnostikos ir gydymo centre gydytoja otorinolaringologė E. Morozaitė Aronui atliko tonzilių šalinimo operaciją. Jo mama Kristina sako, kad sūnų konsultavusi ir operavusi gydytoja pateisino visus jų lūkesčius, o Aronas dabar džiaugiasi nerūpestingomis dienomis, kai nebereikia griežtai pagal grafiką gerti vaistų.

„Tiek pats Centras, tiek gydytoja maksimaliai pateisino mūsų lūkesčius. Prieš operaciją labai ramino ir tai, kad gydytoja kantriai ir nuosekliai paaiškino viską, kas mūsų laukia: kas bus daroma, kaip tai bus daroma, kas laukia po procedūros. Gavome atsakymus į visus mums iškilusius klausimus. O ir priežiūra buvo puiki – po operacijos nuolat lankė slaugytojos, prižiūrėjo, kad nieko netrūktų“, – įspūdžius iš Medicinos diagnostikos ir gydymo centro prisimena Kristina.

Užaugęs tapti policininku bei kurti savo ateitį Lietuvoje svajojantis Aronas drąsina savo bendraamžius, kurie su tėvais taip pat svarsto galimybę rinktis tonzilių šalinimo operaciją. „Tikrai nereikia nieko bijoti. Du ar tris kartus įkvėpiau ir užmigau. Iš pradžių po operacijos buvo truputį sunku, bet dabar jaučiuosi labai gerai. Superinis ačiū gydytojai už viską, ką ji padarė“, – apie savo patirtį pasakoja vienuolikmetis.

Sugrįžti gydytis į gimtinę paskatino ir galimybė susigrąžinti iš HSE išlaidas

Arono mama prasitaria, kad rinktis Lietuvą ir Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą ją paskatino ir dar viena priežastis – galimybė susigrąžinti iš HSE dėl gydymo patirtas išlaidas.

Tokiems kaip Kristina ir jos sūnus Aronas Medicinos diagnostikos ir gydymo centre padeda asmeniniai klientų aptarnavimo vadybininkai. Jie ne tik padeda sklandžiai organizuoti vizitus pas gydytojus ar suderinti planuojamų operacijų laiką, bet ir užpildyti atsivežtus reikalingus dokumentus, kad užsienyje gyvenantys lietuviai ar kiti užsienio šalių gyventojai galėtų susigrąžinti dėl gydymo patirtas išlaidas. Prireikus padeda susisiekti ir su jų gyvenamoje šalyje veikiančiais partneriais, konsultuojančiais dėl būtent toje valstybėje galiojančios lėšų kompensavimo tvarkos bei padedančiais įveikti visą procesą.

Kristina apie šią galimybę žinojo dar prieš atvykdama, todėl nieko nelaukdama pradėjo pildyti visus lėšoms susigrąžinti reikalingus dokumentus. Tokiais atvejais Medicinos diagnostikos ir gydymo centras visada pasirengęs suteikti būtinus išrašus ir kitus dokumentus, o prireikus juos išversti į anglų kalbą.

Daugiau informacijos, kaip susigrąžinti dėl gydymo patirtas išlaidas, rasite čia.

Kilus klausimų, norėdami registruotis kreipkitės telefonais +370 524 763 63 arba el. p. medtour@medcentras.lt

Kviečiame prisijungti prie Medicinos diagnostikos ir gydymo centro klientų palaikymo grupės „Facebook“ tinkle. Joje rasite naudingos informacijos atvykstantiems gydytis iš užsienio: https://www.facebook.com/groups/mdtcgroup/

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127