2006 05 01

1,5 teslos galingumo magnetinio rezonanso aparato privalumai

2006 05 01

Faktai liudijantys apie MDC esančio 1,5 teslos glingumo uždaro tipo MR aparato neabejotinus privalumus, lyginant su 0,2 teslos atviro tipo aparatais:

  • MDC esančio magnetinio rezonanso aparato magnetinio lauko stiprumas yra daugiau kaip 7 kartus didesnis už atviro tipo MR aparatų magnetinį lauką. Tuo būdu MDC esantis MR 1,5 teslos galingumo aparatas tuos pačius tyrimus atlieka žymiai greičiau ir kokybiškiau. Skirtumas ypač išryškėja atliekant vidaus organų tyrimus.
  •  MDC esančio MR maksimalus apžiūros laukas yra 48 cm., o atviro tipo MR aparatų maksimalus apžiūros laukas yra 35-40 cm. Tuo būdu MDC turimu MR aparatu tiriamos zonos plotas yra 43 proc. didesnis, kas žymiai praplečia tyrimų atlikimo galimybes.
  • MDC esantis MR aparatas puikiai atlieka difuzijos ir kontrastinius tyrimus, o atviro tipo MR aparatai dėl silpno magnetinio lauko negali atlikti difuzijos ir daugelio kontrastinių tyrimų.
  • MDC esantis MR aparatas yra kompleksuotas su daugiakanale viso stuburo ir neurovaskuline ritėmis, todėl vienu metu galima atlikti galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimus, gauti ištisinį viso stuburo vaizdą. Atviro tipo MR aparatais viso stuburo tyrimas atliekamas kelis kartus pakeičiant ritės padėtį, dėl ko kelis kartus pailgėja bendras tyrimo laikas.

Šie privalumai yra labai svarbūs ir gydytojui, ir pacientui, nes žymiai pagerėja diagnostika, atsiranda papildomos tyrimų galimybės, gaunami aiškesni organų vaizdai, sutrumpėja tyrimų laikas, mažiau varginamas pacientas.

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.