2023 05 31

Laiku nepasitikrinus sveikatos, automobilį gali tekti palikti garaže

Untitled design 74 v2

Nuo 2024 m. įsigalioja nauja vairuotojų sveikatos tikrinimo tvarka

Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, pagal kurias nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigalioja atnaujinta vairuotojų sveikatos patikrinimo tvarka. Pagal šią tvarką laiku neatnaujinus besibaigiančios galioti medicininės pažymos, tokie vairuotojai neteks teisės vairuoti – bus stabdomas jų vairuotojo pažymėjimo galiojimas.

Pagal numatytą vairuotojų sveikatos patikrinimo tvarką A, AM ir B kategorijų vairuotojai iki 55 metų imtinai privalo atlikti sveikatos patikrinimą ir gauti tai patvirtinančią medicininę pažymą kas dešimt metų, nuo 56 iki  69 metų imtinai – kas penkerius metus, o 70–79 – kas dvejus, o sulaukus 80 – kasmet.

Vairuotojams profesionalams, turintiems C ir D kategorijų vairuotojo pažymėjimus, sveikatos patikrinimas privalomas atlikti kas dvejus metus, o sulaukus 80 – kasmet.

Deja, iki šiol net ir pasibaigus medicininės pažymos galiojimo terminui, ne visi vairuotojai suskubdavo tikrintis sveikatą ir šią pažymą atnaujinti. Tačiau įsigaliojus įstatymo pakeitimams, tokie vairuotojai neteks teisės vairuoti ir galiojančių vairuotojo pažymėjimų iki nebus atnaujinta medicininė pažyma.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre suteikiamos medicininės pažymos visų kategorijų vairuotojams neprofesionalams ir profesionalams.

Šeimos arba vidaus ligų gydytojo konsultacijos metu užpildomi klausimynai dėl Sveikatos patikrinimo ir obstrukcinės miego apnėjos, gydytojas surenka anamnezę (sveikatos istoriją), atlieka regos aštrumo ir regėjimo lauko patikras, patikrina klausą. Taip pat pamatuoja kraujospūdį, o esant indikacijų, papildomai atliekamas ir širdies elektrokardiogramos (EKG) tyrimas.

Vairuotojams profesionalams taip  pat būtina papildomai apsilankyti ir pas gydytoją otorinolaringologą (LOR), gydytoją neurologą bei oftalmologą – akių ligų gydytoją. Registruojantis sveikatos patikrinimui iš anksto, sudaromos sąlygos visus papildomus tyrimus atlikti tą pačią dieną.

Visų kategorijų vairuotojams taip pat būtina ir gydytojo psichiatro pažyma dėl psichikos sveikatos. Ją vairuotojai gali savarankiškai gauti teritoriniame psichikos sveikatos centre ir turėti su savimi atvykdami patikros – tokiu atveju medicininė pažymą suteikiama dar tą pačią dieną. Sveikatos patikrinimo metu neturint reikalingos gydytojo psichiatro pažymos, ją elektroniniu būdu užsako pats Medicinos diagnostikos ir gydymo centras – tokiu atveju medicininė pažyma suteikiama per 3–5 darbo dienas, kai gaunami visi reikalingi dokumentai.

Pasitikrinti sveikatą vairuotojų medicininei pažymai gauti ar atnaujinti galima Šeimos medicinos centre, įsikūrusiame adresu Laisvės pr. 10A, Vilniuje, taip pat centro padalinyje V. Grybo g. 32A, Vilniuje.

Registracija telefonu: +370 698 000 00.

Registruojantis svarbu nurodyti vairavimo kategoriją, kuriai reikalinga medicininė pažyma.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų pasiūlymų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams