2010 09 13

Medicinos diagnostikos centras kviečia vyrus pasirūpinti prostata

2010 09 13

Medicinos diagnostikos centras (V. Grybo g. 32/10, Vilniuje) š. m. rugsėjo 15–16 d. kviečia vyrus nemokamai atlikti vėžio žymenų PSA (prostatos specifinio antigeno) ir LPSA (laisvojo prostatos specifinio antigeno) tyrimus. Minėti tyrimai atliekami iš kraujo mėginių ir šiuo metu yra patikimiausios priemonės pirminei prostatos vėžio diagnostikai. Su jų pagalba galima aptikti ankstyvos stadijos prostatos vėžį, maždaug prieš 6 mėn. iki aptinkant naviką kitais diagnostikos metodais.

Šia akcija Medicinos diagnostikos centras remia Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos inicijuotą projektą, skirtą prostatos vėžio prevencijai ir ankstyvai diagnostikai.

Prostatos vėžys – dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje. Vien praėjusiais metais nustatyta 3000 naujų ligos atvejų. Nustačius ankstyvos stadijos vėžį, jo gydymas dažniausiai būna efektyvus. Deja, ligos simptomai ilgą laiką nejuntami, todėl apie 50 proc. atvejų Lietuvoje aptinkamas vėlyvų stadijų prostatos vėžys.

Pakitęs PSA dar nereiškia, kad vyras serga vėžiu. „Reikia turėti galvoje, kad PSA ir LPSA pokyčiai kraujyje leidžia tik įtarti prostatos vėžį.  Minėtų antigenų pokyčiai taip pat būdingi sergant prostatos uždegimu arba gerybiniu prostatos išvešėjimu“, – sako gyd. urologas A. Rumskas.

Jei nustatoma PSA ir LPSA pakitimų, o prostatos apčiuopos metu randama pakitusios prostatos požymių, rekomenduojama atlikti išsamesnius tyrimus. Įprastai atliekama prostatos echoskopija  ir biopsija.

Tik prostatos biopsija gali parodyti, ar vyras serga prostatos vėžiu, ar ne. Procedūros metu atliekant echoskopiją, įvedus zondą į tiesiąją žarną, paimama prostatos audinio dalelių. Procedūra nėra skausminga, atliekama taikant vietinę nejautrą. Pacientui pageidaujant, ją galima atlikti ir taikant bendrinę nejautrą.

Dėl nemokamų PSA ir LPSA tyrimų tikslingiausia kreiptis vyresniems nei 50 m. vyrams. Jei giminėje yra buvę prostatos vėžio atvejų, rekomenduojama atlikti tyrimus jau nuo 45 m.

Atlikus tyrimus ir aptikus PSA ir LPSA pakitimų, vyrai galės užsirašyti į nemokamą urologo konsultaciją. Š. m. spalio 4–8 d. Medicinos diagnostikos centre nemokamai konsultuos urologas A. Rumskas.

Visus vyrus kviečiame nelikti abejingus savo sveikatai. Vėžys nesirenka aukų pagal amžių ar pajamas. Jis gali užklupti pačius artimiausius mums žmones: vyrą, tėvą, brolį ar sūnų. O savalaikė patikra gali apsaugoti mūsų šeimas nuo nereikalingo skausmo, emocinių ir finansinių rūpesčių, kuriuos sukelia  kova su prostatos vėžiu.

Dėl nemokamų tyrimų ir konsultacijų prašome registruotis iš anksto tel. (8 5) 270 9120.

Akcijos partneriai UAB „Roche Lietuva“  ir UAB „Diamedica“.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.