2020 07 21

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras atnaujino laboratoriją – įsigijo analogų Baltijos šalyse neturinčią laboratorinės analizės sistemą

Atnaujinta Medicinos diagnostikos ir gydymo centro laboratorija

Vienas iš privačios medicinos lyderių Lietuvoje Medicinos diagnostikos ir gydymo centras atnaujino savo Laboratorinės diagnostikos centrą ir įsigijo vieną pažangiausių ir kol kas analogų Baltijos šalyse neturinčią laboratorinės analizės sistemą. Nauja įranga leis padidinti Laboratorinės diagnostikos centro pajėgumą ir atliekamų tyrimų skaičių,  o pacientams užtikrins dar tikslesnius ir patikimesnius tyrimų rezultatus, palengvins įvairių ligų sekimą, kai kurių sveikatos būklių nustatymą. 

„Šiuolaikinė laboratorinė diagnostika šiandien mums leidžia labai plačiai ir išsamiai ištirti žmogaus sveikatą, o kai kuriais atvejais net ir labai klastingus susirgimus diagnozuoti dar iki pasirodant pirmiesiems simptomams. Skaičiuojama, kad net iki 70 proc. diagnozių gydytojai šiandien nustato remdamiesi atliktų laboratorinių tyrimų rezultatais, todėl jų tikslumo ir patikimumo svarba nuolat auga. Atnaujinę Centro laboratoriją, joje pritaikėme šių dienų pažangiausius diagnostikos metodus ir standartus tiek darbo efektyvumo, tiek patogumo pacientams ir aplinkos tausojimo prasmėmis“, – sakė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Laboratorinės diagnostikos centro vadovė.

Atnaujinus laboratoriją Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įdiegta šveicarų tarptautinės kompanijos „Roche Diagnostics“ laboratorinės analizės sistema „CobasPro“ – kol kas vienintelė tokia ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Šios įrangos vertė siekia 300 tūkst. eurų. Kartu į laboratorijos patalpų atnaujinimą ir kitos papildomos įrangos įsigijimą Centras taip pat investavo beveik 60 tūkst. eurų.  

Pasak laboratorijos vadovės, įsigyta naujoji laboratorinės analizės įranga – šiandien viena pažangiausių visame pasaulyje. Joje pritaikyti pilnai automatizuoti sprendimai iki minimumo sumažina galimų netikslumų riziką, o iš anksto paruošti, prekalibruoti ir nuo aplinkos veiksnių apsaugoti reagentai leidžia užtikrinti, kad tyrimo rezultatams įtakos neturės išoriniai veiksniai. Visa tai leidžia užtikrinti dar tikslesnius ir patikimesnius tyrimų rezultatus pacientams.

Gydytojams specialistams tai padės ne tik dar tiksliau nustatyti diagnozę, bet ir sekti ligos eigą, vertinti paskirto gydymo efektyvumą, lyginant pakartotinių tyrimų rezultatus. Kartu ši sistema leis dar tiksliau nustatyti ir tokius susirgimus kaip ŽIV, hepatitai, nėščiųjų toksoplazmozė ir kiti.  

Naudojant naują analizės sistemą, efektyviau panaudojami ir iš pacientų paimti kraujo mėginiai. Šios sistemos privalumus itin pajus įvairiomis lėtinėmis ar onkologinėmis ligomis sergantys pacientai, kuriems dažniau tenka atlikti įvairius tyrimus, tačiau kiekvienas kraujo lašas yra labai brangus. Naudojant naują analizatorių tyrimams atlikti pakanka vos kelių mikrlolitrų kraujo, o vienu metu gali būti atliekama daugiau kaip 100 skirtingų tyrimų. 

Diagnostikos centro Grybo g. laboratorines analizes iranga siandien viena pazangiausiu visame pasaulyje

Laboratorijos darbuotojams naujosios analizės sistemos įdiegimas reikš efektyvesnį ir spartesnį darbą. Skaičiuojama, kad dirbdama pilnu pajėgumu naujoji automatizuota laboratorinės analizės sistema gali išanalizuoti 2200  tyrimų mėginių per valandą, o dėl pritaikytų automatinių sprendimų per metus sutaupo daugiau kaip 90 valandų laboratorijos specialistų darbo.

Kartu su naująja sistema atnaujintoje laboratorijoje pritaikyti ir modernūs aplinką tausojantys sprendimai. Dėl sistemoje naudojamos ultragarsinės valymo sistemos yra sunaudojama 36 proc. mažiau vandens vienam testui, o įdiegti technologiniai sprendimai per ateinančius 10 metų pasauliniu mastu, skaičiuojama, sumažins 136 000 tonų CO2 emisiją, susijusią su gamyba ir transportavimu. 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Laboratorinės diagnostikos centras yra daugiausiai akredituotų tyrimo metodų turinti laboratorija Lietuvoje ir kasmet atlieka per 300 tūkst. įvairių laboratorinių tyrimų, nuo bendro kraujo iki sudėtingų molekulinių tyrimų. Šiandien Centro laboratorijoje galima atlikti per 700 rūšių tyrimų. Absoliuti dauguma jų atliekami čia pat Medicinos diagnostikos ir gydymo centre ir nėra transportuojami į kitas laboratorijas, kas leidžia užtikrinti dar didesnį diagnostikos patikimumą.

Pažangiausia analogų Baltijos šalyse neturinti laboratorinės analizės sistema - Medcentras.lt

Š. m. kovo pabaigoje Medicinos diagnostikos ir gydymo centro laboratorija prisijungė prie nacionalinio COVID-19 testavimo tinklo, o nuo gegužės pradžios tapo viena iš penkių šalies laboratorijų teikiančių galimybę dėl viruso išsitirti privačiai ir nuo to laiko ištyrė daugiau kaip 5 tūkst. ėminių.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra vienas iš privačios medicinos pradininkų ir lyderių Lietuvoje, veikiantis jau 25 metus ir šiandien teikiantis bene daugiausiai, per 2000 privačios medicinos paslaugų. Kasmet Centre apsilanko per 100 tūkst. pacientų. Dirba daugiau kaip 200 gydytojų, besispecializuojančių daugiau kaip 50 medicinos sričių.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.