2016 01 11

Tikslus širdies ultragarsinis tyrimas: aukšta gydytojo kompetencija, nauja įranga ir paciento atsakomybė

2016 04 14 v2

Šiuolaikinė kardiologija neįsivaizduojama be širdies ultragarsinio tyrimo – echokardiografijos (širdies echoskopija), padedančios ištirti širdies ir kraujagyslių būklę. Tyrimas  padeda nustatyti įgimtas ir įgytas širdies ligas, širdies raumens ir struktūros pakitimus. Gydytojui kardiologui tai vienas svarbiausių širdies tyrimų, leidžiantis tiksliau diagnozuoti širdies ir kraujagyslių sistemos ligas. Echokardiografija turi didelę reikšmę, sprendžiant apie tolesnio širdies tyrimo būtinybę bei gydymo skyrimą pacientui, įvertinus visus tyrimų rezultatus, simptomus ir rizikos veiksnius.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre naujos kartos, sukurtas „General Electric“ (JAV) širdies ultragarsinio tyrimo aparatas leidžia dar tiksliau įvertinti širdies ir kraujagyslių būklę. Aukšta vaizdo kokybė labai svarbi, vertinant anatominius širdies pakitimus, o įdiegta širdies tyrimo programa padeda vertinti širdies darbą (susitraukimą ir atsipalaidavimą) bei kraujotaką per vožtuvus. Taip pat dėl didelės echoskopinio vaizdo raiškos ir tikslumo, tyrimas trunka trumpiau, o kokybė nenukenčia. Tai ypatingai svarbu atliekant tyrimus judriems vaikams ir kūdikiams. Be to, atliekant ultragarsinį tyrimą, paciento duomenys yra išsaugomi ir, prireikus, tiriant pacientą pakartotinai, yra galimybė gautus duomenis palyginti, taip vertinant ligos progresavimą. Aparato funkcionalumas dar labiau paspartina ir palengvina gydytojo darbą.

Didelę darbo patirtį turinti Centro gydytoja kardiologė Rūta Rogalskienė pastebi, jog „profilaktiškai pasitikrinti širdį turėtų kiekvienas, o ypač tie, kurie skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu, širdies ritmo sutrikimais, netoleruoja fizinio krūvio, patiria ilgalaikį stresą, turi antsvorio ir kita. Periodiškai privalo lankytis sergantieji širdies ligomis ir tie, kuriems buvo nustatytos širdies įgytos ar įgimtos ydos“.

Paciento atsakomybės savo sveikata ugdymas taip pat turi labai didelę reikšmę. „Įtariant  širdies ligas ar esant rizikos grupėje, svarbu laiku pasirūpinti savo sveikata, ateiti pasitikrinti, atlikti širdies echokardiografiją – pagrindinį tyrimą širdies būklei įvertinti“, – teigia Centro gydytoja kardiologė, medicinos mokslų daktarė Rita Sudikienė. Taip pat pacientas turi suprasti, kad, diagnozavus ligą, kartu su gydytoju yra atsakingas už gydymą. Gydytojas negali užtikrinti būklės pagerėjimo ar stabilizavimo, jei pacientas nesilaiko rekomendacijų, nereguliariai ar netinkamai vartoja vaistus.

Aukštą gydymo kokybę užtikrina gydytojo kompetencija, naujos įrangos funkcionalumas ir paciento atsakomybė bei savirūpa.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.