Kataraktos operacija

Susigrąžinkite regėjimą

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Vienintelis kataraktos gydymo būdas – operacija. Tyrimai rodo, kad 95 proc. pacientų, kuriems buvo pašalinta katarakta – sudrumstėjęs akies lęšiukas pakeistas nauju, atgauna nuo 50 iki 100 proc. regėjimo, jei nėra kitų akių ligų. Kuo anksčiau operuojama katarakta, tuo ji efektyvesnė.

Kataraktos operacija mūsų centre atliekama pažangiausiu būdu – fakoemulsifikacija, moderniu ultragarso aparatu. Šiuo aparatu atliekamos operacijos saugios - drumsto lęšiuko išsiurbimo procesas automatiškai sustoja, kai tik lęšiukas pašalinamas, akies audiniai lieka nepažeisti. Todėl pacientai sveiksta ir regėjimą atgauna stulbinamai greitai – jau kitą dieną po operacijos.

Operuoti galime tą pačią dieną, kai pacientas atvyksta, jei pacientas turi visus prieš operaciją reikalingus tyrimus ir jį operuoti yra saugu. Namo galėsite vykti tą pačią arba sekančią dieną po operacijos ir gydytojo apžiūros.

Regėjimas grįžta iškart, visiškai stabilizuojasi per 2-4 sav. po operacijos.

Jei Jums diagnozuota katarakta, nedelskite! Nesudėtinga operacija sugrąžins gyvenimo spalvas ir padės išvengti sudėtingo gydymo uždelsus.

Gydytojai

Kirtiklis Aidas
Kirtiklis Aidas

Oftalmologas (akių ligų)

 • LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Kilius Vaidas
Kilius Vaidas

Oftalmologas (akių ligų)

 • LT, EN, DE, RU
 • Darbo laikas
Med.dr. Rudalevičius Paulius
Med.dr. Rudalevičius Paulius

Oftalmologas (akių ligų)

 • LT, RU, EN
 • Darbo laikas

decoration
decoration
decoration

Pacientai apie mus

apie Kirtiklis Aidas
Giedrė Krapikienė
Giedrė Krapikienė
 
Nuoširdžiausias ačiū daktarui Aidui Kirtikliui ir jo komandai už sugrąžintą regėjimą ir spalvas. Būkite sveiki, telaimina, globoja ir saugo Jus Visagalis...
Su didžiausiu dėkingumu ir pagarba - Giedrė Krapikienė
apie Kilius Vaidas
Nijolė Augulienė
Nijolė Augulienė
 
Labai norėčiau padėkoti gydytojui Vaidui Kiliui už mamos Onos Antončikienės konsultavimą, operacijas, skirtą dėmesį. Taip pat didelis AČIŪ slaugytojai Elenai už pagalbą ruošiantis konsultacijoms ir operacijoms. Už pasitikimą, palydėjimą ir visą priežiūrą kol lankėmės Centre.
apie Kirtiklis Aidas
Dainius Nauronis
Dainius Nauronis
 
Nuoširdžiai dėkoju daktarui A. Kirtikliui ir sesutėms už puikiai atliktas abiejų akių kataraktos operacijas.
apie Med.dr. Rudalevičius Paulius
Alina Siniavskaja
Alina Siniavskaja
 
Didelis ačiū visam kolektyvui. Gydytojas nuostabus, turintis kantrybės kiekvienam viską paaiškinti ir atsakyti į visus klausimus. Ačiū už jūsų profesionalumą ir suteiktą pagalbą.
apie Med.dr. Rudalevičius Paulius
G.A.Dyrienė
G.A.Dyrienė
 
Dėkoju Jūsų medicinos centrui už gerą aptarnavimą ir gydymą, o ypač medicinos mokslų daktarui Pauliui Rudalevičiui už man atliktą labai sudėtingą dešinės akies kataraktos operaciją ir grąžintą regėjimą kaip jaunystėje (esu 88 metų amžiaus). Ypač džiaugiuosi, kad man operacijos metu buvo naudojamo...
apie Kilius Vaidas
Milda Poškutė
Milda Poškutė
 
Noriu padėkoti gydytojui Vaidui Kiliui už sėkmingai atliktą sudėtingą ir komplikuotą kataraktos operaciją rugsėjo 17 d. Šiuo metu viskas gyja puikiai, be komplikacijų. Taip pat noriu pagirti ir vadybą už puikiai sustyguotą darbą t.y. nuvežimas, apgyvendinimas, parvežimas ir t.t. Žodžiu gavau labai...
apie Kirtiklis Aidas
Vida Katinaitė
Vida Katinaitė
 
Gerbiamas Gydytojau, norim padėkoti už auksines rankas ir galimybę aiškiai ir naujomis spalvomis pažvelgti į pasaulį.
Pagarbiai
Alfonsas Vaišnoras ir žmona.
apie Kilius Vaidas
Dalia Mikolaitienė
Dalia Mikolaitienė
 
Kovo 19 d. man buvo atlikta kataraktos operacija. Nuoširdžiausiai dėkoju gydytojui Vaidui Kiliui už grąžiną spalvotą pasaulį, už galimybę vėl skaityti ir matyti bei džiaugtis visais spalvų žaismais. Jūsų rankos- didžiulė dovana visiems, kuriuos aplanko ši liga. taip pat didžiulis ačiū visam...
apie Kirtiklis Aidas
Rasa Slapšienė
Rasa Slapšienė
 
Kiekvieno žmogaus siela ir kūnas gyja nuo dėmesio, gero žodžio, malonaus bendravimo, o ypač jeigu tai senyvas žmogus. Atidus gydytojo įsiklausymas, dėmesingumas, paprastas ir šiltas bendravimas – tai taip pat gydymas, lygiavertis operacijai ar vaistams. Tėčio –Bronislovo Maciušonio– vardu širdingai...
apie Kirtiklis Aidas
Ramunė Viduto
Ramunė Viduto
 
Labai dėkoju gydytojui A.Kirtikliui ir kartu dirbanciai komandai už padaruta stebuklą. Po abiejų akių operacijos jaučiuosi puikiai. Kaip nuostabu matyti! Ačiū!
apie Kilius Vaidas
Liana Fergizienė
Liana Fergizienė
 
2021 04 02 Elenai Almai Januševičienei buvo atlikta kataraktos operacija. Atvykstant iš toliau, visada būna daugiau rūpesčių ir klausimų. Nuoširdus Ačiū vadybininkei Elenai už puikią pagalbą ir supratimą, labai Ačiū gyd. Vaidui Kiliui už atliktą operaciją.
Sveikatos ir jėgų visam kolektyvui...
apie Kirtiklis Aidas
Antanas Sadauskas
Antanas Sadauskas
 
Dėkoju daktarui Kirtikliui ir sesutėms už puikiai atliktą kataraktos operaciją. Didelis, didelis AČIŪ!!!
apie Kirtiklis Aidas
photo big 6 32052733
Ignacy Komarnicki
 
Sužinojau, kad Vilniuje atliekamos kataraktos operacijos ir tai mane labai sudomino. Nusprendžiau apie tai daugiau sužinoti. Kadangi esu vyresnio amžiaus, nusprendžiau surizikuoti ir važiuoti operacijai į Vilnių. Į Lietuvą važiavau komfortabiliu, devinių vietų, autobusiuku.
Atvykus į Vilnių,mu...
apie Kirtiklis Aidas
Petras Liesis
Petras Liesis
 
Dėkoju gyd.A.Kirtikliui už sėkmingą akies lęšiuko keitimo operaciją.
Pagarbiai, P.Liesis
apie Med.dr. Rudalevičius Paulius
photo big 6 38642575
Natalija Tverdovskaja
Latvija
Dabar viską matau kuo puikiausiai, aiškiai. Kartais net išsigąstu, jog matau viską taip ryškiai. Viskas gerai, labai gerai. Tokiame amžiuje atstatyti regėjimą – tiesiog nuostabu. Dabar pasaulis tapo ryškus, gražus ir spalvotas.
Žiūrėkite video
apie Med.dr. Rudalevičius Paulius
Natalja Tokareva
Natalja Tokareva
 
Ačiū. Nuostabus gydytojas, nuostabus personalas! Visiems rekomenduoju!

Kataraktos operacijos kaina

Kataraktos operacija – saugus ir efektyvus sprendimas, grąžinantis regėjimą. Gydymo kaina susideda iš konsultacijos bei ištyrimo kainos prieš ir po operacijos, kataraktos operacijos ir pasirinkto lęšiuko kainos.

Konsultacija ir ištyrimas

Visapusiškas akių ištyrimas

00
Trukmė - 2 val.
 • Išsamus akių ištyrimas.
 • Aptariama operacija.
 • Rekomenduojamas tinkamiausias lęšis.
 • Apžiūra po operacijos.

Kataraktos operacija (įskaitant minkštą lęšį)

Vienos akies

26000
Trukmė – 20-60 min.
 • Vietinis nuskausminimas.
 • Mikroskopinis pjūvis – trumpesnis sveikimo laikas.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Ką reikia žinoti apie kataraktos operaciją?

Prieš kataraktos operaciją reikia ištirti žmogaus bendrą organizmo būklę, atlikti būtinus laboratorinius tyrimus. Taip pat reikia pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Jis įvertins Jis įvertins atliktus tyrimus, paciento bendrą būklę ir paruoš operacijai.

Operacijos dieną paskirtą valandą į centrą reikia atvykti nevalgius bent 4 val. ir negėrus 3 val. iki operacijos.

 • Dieną prieš operaciją išsimaudykite ir išsiplaukite galvą.
 • Operacijos dieną nenaudokite kosmetikos ir makiažo priemonių,
 • spiritinių ar aerozolinių preparatų.
 • Operacijos dieną atvykite su Jus lydinčiu asmeniu.
 • Jei dėl nenumatytų aplinkybių Jūs negalėsite atvykti paskirtu laiku ar po paskutinės gydytojo konsultacijos Jūsų savijauta pasikeis, būtinai praneškite apie tai gydytojui ar centro personalui vėliausiai prieš tris dienas iki operacijos.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre kataraktos operacijos atliekamos pažangiausiu būdu – fakoemulsifikacija.

Tam naudojamas ypač modernus Alcon Infiniti (JAV) kataraktos šalinimo ultragarso aparatas. Neskaidrus akies lęšiukas susmulkinamas ultragarsu akies viduje ir pašalinamas per labai mažą (1,5–2,4 mm) pjūvį, o skaidrus dirbtinis lęšiukas įdedamas į pašalinto lęšiuko vietą.

test

Operacijos metu taikoma vietinė nejautra, todėl žmogus būna budrus, tačiau visiškai nejaučia skausmo. Operacija paprastai trunka 20–45 minutes, jei katarakta labai užleista ar komplikuota – apie valandą.

Pacientas jau tą pačią dieną po 1–2 valandų gali vykti į namus. Kitą dieną nuėmus nuo akies tvarstį, ligonis mato daug geriau. Dar kelias savaites po operacijos reikia lašinti akių lašus, ir po truputį regėjimas vis gerėja.

Atmintinė. Pooperacinė priežiūra po kataraktos operacijos
deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus

 • Operuoti galime tą pačią dieną, kai pacientas atvyksta iš anksto užsiregistravęs.
 • Pažangiausias operacijos metodas – minimali trauma, greitas sveikimas.
 • Naujausia diagnostikos įranga ir modernus ultragarso aparatas.
 • Patyrę gydytojai, sėkmingai atlikę po kelis tūkstančius operacijų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Iškart po operacijos matysite geriau nei prieš ją, tačiau kai kurios spalvos gali būti ne pakankamai ryškios.

Reikia laiko, kad akys prisitaikyti viena prie kitos. Kelias savaites po operacijos Jums reikės lašinti gydytojo paskirtus lašus – regėjimas po truputį gerės, per 2-6 savaites visiškai stabilizuosis.

Sekančią dieną po operacijos Jums reikės apsilankyti pas operavusį gydytoją, kuris paskirs gydymą po operacijos – lašus į akis. Lašus paprastai reikia lašinti 6 sav.

Jeigu šiuo periodu pajusite nemalonius simptomus, būtinai kreipkitės į akių gydytoją. Kaip ir po kiekvienos operacijos, taip ir po kataraktos šalinimo yra nedidelė komplikacijų rizika po operacijos. Tokiu atveju, Jūs turite tai aptarti su gydančiu gydytoju, kitu atveju, lankytis pas gydytoją nereikia. 

Klysta tie, kurie delsia ir laukia, kol galutinai praranda regėjimą. Visų pirma prastai matant padidėja traumų rizika. Be to, kol delsiama kreiptis į gydytoją ir operuotis, katarakta  subręsta, tampa „kieta“, todėl techniškai yra sunkiau atlikti operaciją, tuomet didesnė operacinių ir pooperacinių komplikacijų rizika. Daugiau ar mažiau išsivysčiusią kataraktą galima diagnozuoti beveik 70 proc. 65–75 metų žmonių. Tačiau ne visi iš jų jaučia regėjimo sutrikimus. Todėl būtina tikrintis akis ir regėjimą pas akių gydytoją bent vieną kartą per metus. Akių ligų gydytojui rekomendavus kataraktą operuoti, delsti neverta. Kataraktai progresuojant, gali padidėti akispūdis, galima susirgti glaukoma. 

Jeigu įtariate, kad sergate katarakta, mūsų centro akių ligų gydytojai modernia įranga gali ištirti jūsų akis ir regėjimą ir paskirti tinkamą gydymą. Jeigu reikės, patyrę akių mikrochirurgai nedelsdami atliks ne tik kataraktos, bet ir kitas akių operacijas, ir jūs užmiršite visus nepatogumus.

Pacientas gali rinktis, kokį lęšiuką norėtų implantuoti vietoj pašalintojo: kietąjį ar minkštąjį. Mūsų gydytojai konsultacijos metu Jums paaiškins, kokios yra lęšiukų pasirinkimo galimybės ir rekomenduos Jums tinkamiausią. Dažniausiai mūsų pacientai renkasi implantuoti aukštos kokybės, visame pasaulyje populiarius Alcon firmos minkštuosius sulankstomus intraokulinius lęšiukus. Pacientas taip pat gali pasirinkti ir naujausius, vadinamuosius pseudoakomodacinius dirbtinius lęšius, kurie užtikrina gerą matymą po operacijos ne tik į tolį, bet ir iš arti. Po operacijos, implantavus tokius lęšiukus, ligoniui nebereikia nešioti akinių.

Visi minėti Alcon firmos minkšti sulankstomi lęšiukai filtruoja UV spindulius ir apsaugo akies tinklainę nuo žalingo mėlynos šviesos spindulių poveikio.
Minkštųjų sulankstomų lęšiukų privalumai:
•    nereikia siūti žaizdos,
•    mažesnė pooperacinių komplikacijų tikimybė,
•    greičiau sveikstama,
•    geresnis regėjimas.

Akis geriau toleruoja minkštąjį lęšiuką nei kietąjį lęšiuką, retesnės atmetimo reakcijos.

Taip pat labai svarbu, kad su kietuoju lęšiuku dažniau vystosi antrinė katarakta, o dėl to regėjimas vėl gali pablogėti praėjus keletui metų po kataraktos operacijos.

Minkštasis lęšiukas užtikrina geresnę gyvenimo kokybę.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą mūsų Centro paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams