KONJUNKTYVITAS - tai akių junginės uždegimas. Gali būti ūmus arba lėtinis. Ligą sukelia daug skirtingų priežasčių. Infekcinį konjunktyvitą sukelia bakterijos ar virusai, alerginį - įvairūs alergenai - žiedadulkės, gyvūnų kailis, vaistai ar kosmetika. Taip pat konjunktyvitas gali atsirasti dėl kitų akies ar organizmo ligų. Infekcinio konjunktyvito atveju reikia atlikti junginės sekreto bakteriologinį tyrimą ir skirti gydymą.

Nors sukėlėjai gali būti skirtingi, liga pasireiškia panašiais simptomais. Ūmus konjunktyvitas dažniausiai prasideda vienoje akyje ir greitai persimeta į kitą. Akį skauda, niežti, atsiranda pojūtis, lyg į ją būtų įkritęs svetimkūnis. Akys parausta, ašaroja, patinsta vokai, atsiranda gausių išskyrų (traiškanų). Rytais būna sunku atsimerkti, nes vokai sulimpa dėl jų kraštuose sudžiūvusių pūlių. Išskyros gali būti ne tik pūlingos, bet ir gleivingos, vandeningos. Gali pasireikšti bendro negalavimo požymiai - karščiavimas, gerklės skausmas, padidėję limfmazgiai.
Liga tęsiasi 1-2 savaites, esant virusiniam konjunktyvitui - ilgiau. Alerginis konjunktyvitas tęsiasi 1-4 savaites ir kartojasi kiekvieną kartą susidūrus su alergenu. Sunkesniais atvejais konjunktyvitas gali komplikuotis ragenos uždegimu ar net ragenos opa.

Konjunktyvito gydymas priklauso nuo ligos sukėlėjo. Tai gali nustatyti tik gydytojas oftalmologas. Bakterinis konjunktyvitas gydomas didelio poveikio antibiotikais - akių lašais. Jei konjunktyvitas virusinis, gydoma priešuždegiminiais vaistais, taip pat skiriama dirbtinių ašarų. Jei konjunktyvitas alerginis, būtina pašalinti ligą sukėlusi alergeną ir skirti alergiją slopinančius akių lašus ar net rekomenduoti gerti priešalerginius vaistus. Sergant lėtiniu konjunktyvitu, skiriami antibiotikų, kortikosteroidų ir vitaminų lašai.
Sergant konjunktyvitu, būtina dažnai plauti rankas, neliesti pirštais akių, dažnai keisti patalynę ir rankšluosčius. Negalima nešioti kontaktinių lęšių. Būtina vengti viešų vietų.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams