Riešo kanalo sindromas – tirpsta pirštai?

Patikimas ir paprastas gydymas!

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Gydymas. Plaštakos ligos, riešo kanalo sindromo gydymas – patikimas sprendimas norintiems išsivaduoti iš nuolatinio pirštų tirpimo, skausmo ir sumažėjusios plaštakos jėgos.

Mūsų Centre riešo kanalo sindromo ligoms gydyti gali būti skiriami vaistai, riešo įtvarai, fizioterapijos procedūros, hormonų injekcijos. Kai toks gydymas neveiksmingas arba liga įsisenėjusi (trunka mėnesius, metus), rekomenduojama nesudėtinga operacija – efektyviausias gydymas.

Esame vieninteliai Lietuvoje, atliekantys riešo kanalo operacijas tradiciniu ir endoskopiniu, šiuo metu pažangiausiu pasaulyje, metodu, panaudojant specialų vienkartinį peilį.

Po operacijos. Po tokios operacijos pacientai greičiau gyja, lieka mažesnis randas, o pats gijimo procesas yra mažiau varginantis ir ne toks skausmingas. Po operacijos pjūvio vietos klijuojamos specialiais klijais, todėl rando vieta tampa nematoma, o pacientui nereikia atvykti į kliniką žaizdos perrišimui ar siūlų pašalinimui po operacijos.

Įprastai po endoskopinės operacijos sveikimo periodas sutrumpėja perpus, t. y. prie įprastų darbų grįžtama per 3 sav. po operacijos vietoj 6 sav.

Gydymą pradėkite vos pajutę pirmuosius pasikartojančius pirštų tirpimo simptomus. Taip išvengsite sunkaus nervo pažeidimo ir raumenų atrofijos, greičiau ir visiškai bus galima atstatyti plaštakos funkciją.

Gydytojai

Sereika Simonas
Sereika Simonas

Ortopedas - traumatologas, Plaštakos chirurgas

 • LT, EN, RU, DE
 • Darbo laikas
Doc. med. dr. Minderis Mindaugas
Doc. med. dr. Minderis Mindaugas

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, Plaštakos chirurgas

 • EN, RU
 • Darbo laikas

decoration
decoration
decoration

Pacientai apie mus

apie Doc. med. dr. Minderis Mindaugas
Rasa Ulytė
Rasa Ulytė
 
Nuoširdi padėka doc. med. dr. M. Minderiui už sėkmingai diagnozuotą bei išgydytą nTOS sindromą. Patekti pas šį gydytoją po 2 metų paieškų buvo tikra atgaiva. Lakoniškas, itin profesionalus bendravimas nestokojantis žmogiškojo faktoriaus bei nesuvaidintas rūpestis akyse. Nors operacija buvo...
apie Sereika Simonas
Lilija Staneliene
Lilija Staneliene
 
Labai dėmesingas, išmanantis savo darbą, rekomenduočiau 100%
apie Sereika Simonas
Aleksandra Pevcova
Aleksandra Pevcova
 
Širdingai dėkoju daktarui Simonui Sereikai už aukšto lygio profesionalumą, už dėmėsingumą konsultacijos metu, prieš operaciją ir po operacijos, už neabėjingumą ligonio skausmui. Bendravimo metu gydytojas išsamiai paaiškino problemą, galimus sprendimo būdus , prieš operaciją dar kartą viską aptarė...
apie Sereika Simonas
Bangutė Laurutėnaitė
Bangutė Laurutėnaitė
 
Nuoširdus ačiū daktarui Simonui Sereikai už kompetenciją ir atidumą pacientams. Dėkui už atliktą operaciją, piršto "spragtuko" kaip nebūta.
Didžulės sėkmės Jums, Daktare!
apie Sereika Simonas
Julija Žemaitienė
Julija Žemaitienė
 
Profesionalus gydytojas. Nustatė tiksliai diagnozę, greitai paskyrė gydymą ir operacija. Nuostabiai gerai atliko savo darbą. Konsultacijos metu informacija teikė aiškiai ir suprantamai. Ačiū kartu dirbusiam personalui!
apie Sereika Simonas
Robertas Petronis
Robertas Petronis
 
Esu labai dėkingas gydytojui Simonui už puikiai atliktą operaciją, už malonų ir rūpestingą kontaktą.
apie Sereika Simonas
Jūratė Gutauskaitė
Jūratė Gutauskaitė
 
Esu labai dėkinga gydytojui Simonui Sereikai už puikiai atliktas riešo kanalo ir pirštų spragtuko operacijas. Atliktos daugiau kaip prieš du metus, bet iki šiol negaliu atsidžiaugti rezultatu. Puikus profesionalas, malonus, kompetetingas. Dar kartą AČIŪ
apie Sereika Simonas
Rytis Kriščiūnas
Rytis Kriščiūnas
 
Norėčiau padėkoti gydytojui Simonui Sereikai, nuostabus gydytojas, tikras savo srities specialistas, malonus, atliko riešo kanalo operaciją, šiuo metu jaučiuosi žymiai geriau. Dėkoju gydytojui, sėkmės šiame itin atsakingame darbe.
apie Sereika Simonas
Deimantė Čėsnaitė
Deimantė Čėsnaitė
 
Labai norėčiau padėkoti traumatologui Simonui Sereikai! Visų pirma, už mano ganėtinai nestandartinės diagnozės išsiaiškinimą, visų antra - už sėkmingai atliktą operaciją, dėmesingumą ir lankstumą! Tokių gydytojų kaip Simonas dėka, žinau kad sunegalavus ar kilus įtarimų visada grįšiu į šį medicino...
apie Sereika Simonas
Liudmila Navickienė
Liudmila Navickienė
 
Sausio 18 d. buvo atlikta operacija: riešo kanalo sindromas. Dėkinga daktarui už profesionalumą, jo kultūrą ir už tai, kad yra Žmogus iš didžiosios raidės. Pagarbiai,Liudmila iš Lazdijų r.Veisiejų m.

Riešo kanalo sindromo operacinio gydymo kaina

Riešo kanalo sindromo operacija – efektyviausias sprendimas, kai reikia gelbėti plaštaką ir negalima delsti. Į gydymo kainą įeina plaštakos chirurgo konsultacija, elektroneurografijos tyrimas (reikalingas ne visais atvejais), laboratoriniai tyrimai, reikalingi prieš operaciją, operacija. Tam tikrais atvejais tiksliam gydymui paskirti gali būti reikalinga kitų specialistų (pvz., neurologo) konsultacija.

Gydytojo konsultacija

Centro standarto kaina su siuntimu

6899
Trukmė – iki 30 min.
 • Tyrimų įvertinimas ir paskirtas gydymas tą pačią dieną.
 • Aptariama operacijos apimtis ir gydymas po jos.

Elektroneurografijos tyrimas

Abiejų plaštakų.

9100
Trukmė – iki 1 val.
 • Patvirtina diagnozę ir jos stadiją.
 • Privačiai atliekamas tik mūsų Centre.
 • Nėra eilių.
 • Atsakymas – iškart po tyrimo.
 • Kitų reikiamų tyrimų išrašus, pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti Centre per 1 dieną.

Riešo kanalo endoskopinė operacija (be peiliuko kainos)

Taikant vietinę nejautrą. Vieno riešo

23000
Operacijos trukmė – 15 min. Klinikoje praleisite 3–4 val.
 • Mažesnė komplikacijų rizika.
 • Po operacijos mažiau skauda.
 • Greitesnis sveikimas – 3–4 sav. (vietoj 6 sav. atliekant atviruoju metodu), greičiau grįžtama į darbą.
 • Vienkartinis rinkinys (peiliukas) operacijai - už papildomą kainą (~200 Eur).

Riešo kanalo atviroji operacija

Taikant vietinę nejautrą. Vieno riešo

9800
Operacijos trukmė – 15 min. Klinikoje praleisite 2–3 val.
 • Maža kaina.
 • Sveikimas – 6 sav.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Ką reikia žinoti prieš operaciją?

Chirurgas padaro nedidelį pjūvį riešo raukšlėje. Į riešo kanalą įkišama vaizdo kamera kartu su specialiu peiliuku. Naudojant kamerą, perpjaunamas tik skersinis riešo raištis – nenukenčia delno oda, poodis ir raumenys. Instrumentai ištraukiami, žaizda užsiuvama ir sutvarstoma spaudžiamuoju tvarsčiu. Operacija atliekama taikant vietinę ir intraveninę nejautrą paciento komfortui užtikrinti. Po operacijos kanale padaugėja vietos ir sumažėja spaudimas.

Endoskopinės operacijos privalumai:

 • Kur kas mažesnis odos pjūvis.
 • Po operacijos mažiau skauda.
 • Dvigubai greičiau grįžtama į darbą.

Dauguma pacientų jau kitą naktį po operacijos pajunta palengvėjimą, nes naktimis nebevargina tirpimai su skausmu, kiti kurį laiką dar gali justi pirštų nutirpimą, silpnumą. Taip yra dėl didesnio ilgai trukusio nervo užspaudimo ir pradėjusių nykti raumenų.

Operacija yra efektyvi todėl, kad užspaustas nervas yra pakankamai atpalaiduojamas ir turi erdvės ataugti. Kasdien jis atauga po 1 mm, o visiškai – po 2–3 mėn.

Po endoskopinės riešo kanalo sindromo operacijos leidžiama naudoti ranką skausmo ribose, sunkų fizinį darbą galima dirbti po 3 savaičių. Ligonis po tokios operacijos tą pačią dieną grįžta namo.

Labai svarbu neuždelsti ir laiku pradėti gydymą, nes atrofavęsi raumenys gali ir neatsistatyti.

Chirurgas padaro mažą pjūvį delninėje riešo pusėje, taikydamas į odos raukšles, kad vėliau nesimatytų randų. Operacijos tikslas – perpjauti raištį, dengiantį riešo kanalą. Operacijos metu taikoma vietinė nejautra. Po operacijos kanale padaugėja vietos ir sumažėja spaudimas.

Dauguma pacientų jau kitą naktį po operacijos pajunta palengvėjimą, nes naktimis nebevargina tirpimai su skausmu, kiti kurį laiką dar gali justi pirštų nutirpimą, silpnumą. Taip yra dėl didesnio ilgai trukusio nervo suspaudimo ir pradėjusių nykti raumenų.

Operacija yra efektyvi todėl, kad užspaustas nervas yra pakankamai atpalaiduojamas ir turi erdvės ataugti. Kasdien jis atauga po 1 mm, o visiškai – po 2–3 mėn.

Po riešo kanalo sindromo operacijos lengvus darbus galima dirbti praėjus 3–4 savaitėms po operacijos, o sunkius – po 6 savaičių. Ligonis po tokios operacijos tą pačią dieną grįžta namo.

Labai svarbu neuždelsti ir pradėti gydymą laiku, nes atrofavęsi raumenys gali ir neatsistatyti.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Atmintinė. Kaip pasiruošti elektroneurografijos tyrimui
deco round
4 priežastys

kodėl verta rinktis mus

 • Konsultacijos ir tyrimai – per 1 dieną. Operuoti galime per 1–3 savaites po pirminės konsultacijos. Tą pačią dieną po operacijos galite vykti namo.
 • Esame vienintelė privati medicinos įstaiga Lietuvoje, kurioje riešo kanalo sindromo operacija atliekama ir įprastu atviruoju, ir pažangiu – endoskopiniu būdu.
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
 • Operuoja vieni labiausiai patyrusių gydytojų Lietuvos.

Dažniausiai užduodami klausimai

Iš pradžių naktį pažadina pirštų tirpimas, dilgčiojimas, deginimas su skausmu. Ranką reikia nuleisti žemyn, purtyti, masažuoti. Ryte pirštai būna sustingę, juos reikia pramankštinti. Ligai progresuojant, pirštai pradeda tirpti ir dieną, sunku surinkti smulkius daiktus, dingsta pirštų miklumas. Tai – būdingiausi šio sindromo požymiai.

Jei tirpsta I–IV pirštai, tirpimas susijęs su fiziniu krūviu, tirpimą sumažina rankos purtymas, masažavimas, galima įtarti riešo kanalo sindromą. Kreipkitės į neurologą pasikonsultuoti, jis patikslins diagnozę, paskirs gydymą.

Riešo kanalo sindromą turėtų įtarti šeimos gydytojas, o diagnozuoti ir gydyti vaistais – neurologas. Nepadėjus gydymui vaistais arba jei liga tęsiasi ilgai, dėl operacinio gydymo pacientai siunčiami pas plaštakos chirurgus.

Jei prieš kelias dienas rankos patyrė neįprastą fizinį krūvį, Jums prasidėjo pirštų ir riešo lenkiamųjų sausgyslių uždegimas. Reikia vartoti geriamus ir tepamus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, riboti rankų fizinį krūvį. Jei būklė negerėja, rekomenduočiau kuo greičiau kreiptis bent jau į savo šeimos gydytoją arba atvykti pas mus į ortopedo-traumatologo konsultaciją.

Taip, dažniau pasireiškia dešinėje rankoje, tačiau tik dėl to, kad visuomenėje yra daugiau dešiniarankių žmonių. Tačiau iš esmės ši problema siejama su ta ranka, kuriai tenka didesnis, intensyvus krūvis.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą mūsų Centro paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.