Nosies operacija (rinoplastika)

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Harmoningo veido išraiška labai priklauso nuo nosies formos. Prieš nuspręsdami koreguoti nosies formą turite išsiaiškinti, kuo Jums nepatinka dabartinė nosies forma, kokia nosis Jums yra graži ir kokios norėtumėte.

Nosies operacija yra viena sudėtingiausių plastinių operacijų, todėl svarbu atidžiai pasirinkti įstaigą ir operuojantį gydytoją. Chirurgas gali panaikinti, sumažinti nosies kuprelę, sumažinti, susiaurinti nosį, pakeisti galiuko, šnervių formą, kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos. Kaip ir daugelis plastinių operacijų, nosies plastika dažnai iš esmės pakeičia žmogaus psichologinę savijautą, atsikračius komplekso, padidėja savivertė.
Nosies plastinė operacija gali būti derinama su nosies pertvaros operacija, taigi viena operacija galima išspręsti ir estetinę, ir sveikatos – kvėpavimo funkcijos – problemą.

Nosies operacija rekomenduojama, jei:

 • norima pašalinti nosies traumos ar įgimtus nosies defektus, atkurti kvėpavimo funkciją;
 • norima pakoreguoti nosies formą.

Mūsų Centre vienu metu galima atlikti kelias plastines-estetines operacijas maksimaliam efektui pasiekti ir taip išvengti papildomos nejautros.

Gydytojai

Romanova-Paškevič Jelena
Romanova-Paškevič Jelena

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

 • LT, EN, RU, PL, BY
 • Darbo laikas

decoration
decoration
decoration

Pacientai apie mus

Paslaugų kainos

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo konsultacija
80.00 €
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo konsultacija, pakartotinė
55.00 €

Konsultacijos metu vertinama sveikatos būklė, aptariami lūkesčiai, atliekama apžiūra, modeliuojamas būsimas rezultatas, rekomenduojamas tinkamiausias sprendimas. Trukmė – 30–60 min.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Lab. tyrimų programa atliekama prieš dienos chirurgijos operaciją MDC
19.00 €
Ramybės elektrokardiograma prieš dienos chirurgijos operaciją MDC (EKG)
19.00 €

Pacientas gali atsivežti savo laboratorinių ir EKG tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Nejautra, endotrachėjinė (papildomos 2 val.) (anestezija) (su PVM)
210.00 €
Nejautra, endotrachėjinė (pirmos 2 val.) (anestezija) (su PVM)
303.00 €
Nosies plastinė operacija
1,873.00 €

Pateikta mažiausia operacijos, procedūros kaina. Konkreti kaina aptariama prieš operaciją chirurgo konsultacijos metu, atsižvelgiant į operacijos sudėtingumą, jos trukmę ir paciento sveikatos būklę.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Maitinimas palatoje ( pusryčiai)
0.00 €
Maitinimas palatoje (pietūs arba vakarienė)
0.00 €

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Prieš operaciją turite pasakyti gydytojui, jei:

 • esate kam nors alergiškas,
 • vartojate kraujo krešėjimą veikiančius vaistus ar turite kraujo krešėjimo sutrikimų (taip pat trombozių),
 • sergate cukriniu diabetu ir vartojate vaistus,
 • Jums diagnozuotas vėžys,
 • per praėjusias 6 savaites buvo leisti kortikosteroidai,
 • turite implantuotą širdies stimuliatorių,
 • turite imunosupresiją,
 • blogai jaučiatės procedūros dieną,
 • susirgote prieš procedūrą (pakilo temperatūra, gripas, peršalimas),
 • rūkote (rekomenduojama nerūkyti bent 4 savaites iki operacijos).

Nedarbingumo pažymėjimas po šios operacijos pacientui neišduodamas, todėl rekomenduojame iš anksto planuoti atostogas.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Dažniausia trunka 2–4 val. Priklausomai nuo tikslo ir operacijos apimties, gali būti operuojama atviruoju arba uždaruoju metodu. Pastaruoju atveju daromi vidiniai pjūviai nosies gleivinėje. Po tokios operacijos randai išorėje nepastebimi.

Operuojant atviruoju būdu, kelių milimetrų dydžio pjūviai padaromi tarp šnervių esančio nosies šulelio (kolumelos) srityje, sugijus yra menkai pastebimi. Atviroji operacija leidžia lengviau koreguoti nosies galiuką, todėl taikoma dažniau.

Operacijos trukmė – 2–4 val. Klinikoje praleisite 3 paras.

Tinimas, po operacijos susidariusios kraujosruvos išnyksta per 1–3 sav. Sudėtingais atvejais Jums gali prireikti nešioti specialų įtvarą 1–2 sav. po operacijos. Gyjant nosies visai neskauda, tik ji ilgai būna kieta ir nejautri. Veido patinimas ir kraujosruvos atslūgsta maždaug per dvi savaites. Šį laiką rekomenduojama ramiai ilsėtis namuose.

Jei operacija atlikta atviruoju būdu, po 7 dienų Jums reikės pašalinti siūlus. Procedūra atliekama naudojant nuskausminamuosius. Operuojant uždaruoju būdu, siūlai ištirpsta, todėl jų šalinti nereikia.

Kelis mėnesius po operacijos rekomenduojama nenešioti akinių, kol nosies kaulai visiškai sugis ir nosies forma stabilizuosis. Negalima pūsti nosies.

Operacijos efektas matomas iškart, bet tikrąją nosies formą galima vertinti tik po poros mėnesių, galutinę – po 1–1,5 metų. Gijimo procesas priklauso nuo operacijos apimties, aplinkos sąlygų ir yra individualus, todėl pirmąjį pusmetį vykstantys pokyčiai – atsirandančios asimetrijos, nelygumai – paprastai išnyksta laikui bėgant.

Fizinis aktyvumas galimas praėjus 2–3 sav. po operacijos, 3–4 mėn. svarbu saugotis nosies traumos.

Kaip ir po kiekvienos operacijos, galimos komplikacijos (pvz., infekcija, akių sudirgimas, kraujavimas), bet jos retos ir įveikiamos.

Šalti kompresai. Pooperaciniu laikotarpiu būtina ramybė.

 • sergant sunkiomis, sveikatai pavojingomis ligomis, dėl kurių negalima atlikti bendrinės nejautros,
 • nėštumo metu,
 • sutrikus kraujo krešumui,
 • sergant virusinėmis ligomis, esant infekcijoms (operaciją planuoti galima visiškai pasveikus).
Atmintinė. Kaip pasiruošti kraujo tyrimui?
deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus?

 • Konsultacijos ir tyrimai – per 1 dieną. 
 • Operuoti galime tą pačią arba kitą savaitę po pirminės konsultacijos. 
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
 • Operuoja vieni labiausiai patyrusių gydytojų Lietuvoje.

Dažniausiai užduodami klausimai

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre turime darnią specialistų komandą, tad jeigu reikia, prieš operaciją konsultuojamės su patyrusiais otorinolaringologais. Būna atvejų, kad pirmiausia reikia atlikti LOR operaciją, tik tada galima daryti rinoplastiką, tačiau dažniausiai viską atliekame vienos operacijos metu.

Kartais žmonės nori turėti į žymius sportininkus ar aktorius panašų profilį. Tikrai nėra blogai, jei žmogus atsineša į konsultaciją nuotrauką, kaip jis įsivaizduoja, kokia turėtų būti jo nosis po operacijos, nes žodžiais apibūdinti vaizdą yra kur kas sudėtingiau. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre turime modernių modeliavimo programų, kurios sukuria 3D vaizdą, kaip paciento veidas atrodys po rinoplastikos operacijos. Žmogus gali daugiau ar mažiau įvertinti, ar tokia korekcija jam patinka. Plastinėje chirurgijoje, kurios paskirtis yra subjektyvus grožis ir estetinis pasitenkinimas, ypač svarbu, kad pacientas turėtų realių lūkesčių.

Ne mažiau svarbu suvokti ir galimas rizikas. Kompiuterinė programa atvaizduoja veidą po nosies skeleto pakeitimo, tačiau kol kas ji dar negali įvertinti odos storio, elastingumo, poodinės ląstelienos ir randėjimo procesų.

Jeigu trumpiname nosį 4 mm, realiai ji gali sutrumpėti 3 mm, 2 mm, o gali būti, kad ir visai nesutrumpės. Tai priklauso nuo randėjimo procesų. Žmogus prieš operaciją turi žinoti apie tokią riziką ir sutikti su ja. Nė vienas chirurgas negali suteikti garantijos dėl rinoplastikos rezultato, nors mūsų Centro keliasdešimties metų chirurgų patirtis rodo, kad dauguma nosies korekcijų praeina sėkmingai.

Estetinėje chirurgijoje labai svarbu, kad pacientas pasitikėtų gydytoju. Mūsų Centro plastikos chirurgai prieš operaciją rekomenduoja pasikonsultuoti su keliais plastikos chirurgais, labai gerai išsiaiškinti rizikas, turėti realių lūkesčių. Žinoma, patirtis medicinoje turi savo vertę, todėl būtent nosies skeleto pertvarkymo operacijoms rekomenduojame rinktis didelę patirtį turintį chirurgą.

Galutinio rezultato reikės palaukti gerus metus. Rinoplastika yra vienos sudėtingesnių plastinių operacijų. Kad ir ką koreguotume – nosies galiuką, šnerves ar nosies skeletą – rezultatas nebus matomas greitai. Pirmuosius rezultatus vertiname tik praėjus pusmečiui, kai sugyja, surandėja operuojant traumuoti kaulai ir kremzlės, o minkštieji audiniai apgaubia ir prisitaiko prie naujai suformuoto nosies skeleto. Šis procesas tęsiasi dar pusmetį, todėl galutinis rezultatas vertinamas po metų.

Nosies korekcijos operacijos atliekamos nepažeidžiant minkštųjų audinių, todėl randų nelieka, atviros rinoplastikos atveju – tik mažas nepastebimas randelis tarp šnervių. Jei operacija atlikta gerai, niekas negali pasakyti, kad nosis operuota. Žinoma, jei „erelio“ nosis išsitiesina, galima įtarti, kad ranką prikišo plastikos chirurgas.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą mūsų Centro paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams