Header Decoration

Alergologiniai tyrimai

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre atliekame nosies sekreto, odos dūrio, odos lopo ir kitus alergologinius tyrimus, reikalingus tiksliai nustatyti alergijos priežastis ir galime pasiūlyti visus pasaulyje šiuo metu pažangiausius alergijos gydymo metodus. 

Alergijos metu imuninė sistema į natūraliai gamtoje esančias daleles – alergenus, reaguoja kaip į grėsmingus svetimkūnius ir sukelia alerginę reakciją. Alergenų tyrimai suteikia galimybę laiku ir tiksliai nustatyti alergijos priežastį, pažinti savo alergijas, jas nuolat stebėti ir atsižvelgiant į pasireiškiančius klinikinius simptomus bei jų vystymąsi koreguoti gyvenimo būdą, prireikus parinkti tinkamiausius gydymo būdus.

Alergijos tyrimus rekomenduojame atlikti pasitarus su gydytoju alergologu ir klinikiniu imunologu, nes yra labai daug aplinkybių lemiančių koks alergologinis tyrimas reikalingas konkrečiu atveju.

Alergijos tyrimus iš kraujo rasite ČIA.

Tyrimai alergenų nustatymui

Dažniausiai užduodami klausimai

Alergenų tyrimai padeda nustatyti, ar yra alergija, kas ją sukelia. Laiku ir tiksliai nustačius alergijos priežastį, žinosite, kaip pakoreguoti savo mitybą, gyvenamąją aplinką, įpročius, ir taip išvengsite alerginių reakcijų, gyvensite kokybiškesnį gyvenimą, apsisaugosite nuo galimų komplikacijų.

  • Oda –  niežulys, pleiskanojimas, paraudimas, bėrimas ir kt.
  • Kvėpavimo sistema – apsunkintas kvėpavimas, sloga, bronchinės astmos simptomai, čiaudulys greitas ir „serijomis“.
  • Virškinimo traktas – viduriavimas, vėmimas, pilvo raižymas ir kt.
  • Akys – paraudimas, niežulys, ašarojimas.
  • Širdies ir kraujagyslių sistema – gali išsivystyti stipriausia alerginė reakcija – anafilaksinis šokas, kurio metu žmogus gali netgi numirti.

Alergijos tyrimus rekomenduojama atlikti visiems, kuriuos kamuoja alergijai būdingi simptomai ir tiems, kurių šeimose yra alergiškų žmonių, nes alergiją 85 proc. yra nulemta genetiškai.

Alergologinius tyrimus rekomenduojama atlikti alergijos paūmėjimo metu.

Alergijos tyrimai bus tikslesni, jei juos atliksite alergijos paūmėjimo periodu. Kelias dienas prieš tyrimą rekomenduojame turėti intensyvesnį kontaktą su galimais alergenais – pabūkite gamtoje (daugiau sąlyčio su žiedadulkėmis), patalpose, kuriose yra pelėsio, kontaktuokite su gyvūnais, valgykite įvairesnį maistą (daugiau galimų alergenų maiste).

Dažniausiai atliekamų tyrimų rezultatai bus parengti per 1-2 val. Pavieniai specifinių alergenų tyrimai siunčiami į Vokietijos laboratorijas, jų rezultatai parengiami per 20 d. d. Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu. Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 17

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams