Header Decoration

NIPT tyrimas (vaisiaus apsigimimų ir lyties)

Centre atliekame skirtingos apimties NIPT tyrimus VERACITY ir VERAgene.

VERACITY – tai naujos kartos neinvazinis prenatalinis testas (NIPT) 21, 18, 13 chromosomų trisomijoms, tam tikroms mikrodelecijoms (DiGeorge, 1p36 delecijos, Smith-Magenis, Wolf Hirschhorn) ir pageidaujant – X, Y chromosomų aneuploidijoms bei vaisiaus lyčiai nustatyti.
Tyrimas atliekamas iš mamos kraujo mėginio.

VERAGENE – vienintelis neinvazinis prenatalinis testas (NIPT), kuris vienu metu gali aptikti  21, 18, 13 chromosomos trisomijas, X ir Y chromosomų aneuploidijas, mikrodelecijas ir vieno atskiro geno pakitimo ligas. Tyrimas padeda nustatyti net 100 sunkių paveldimų genetinių ligų. VERAgene aptinkamos ligos dažnai yra sunkios ir turi didelės įtakos gyvenimo kokybei. Šios genetinės ligos pasireiškia tam tikrais simptomais: įgimtomis anomalijomis, uždelstu vystymusi, klausos netekimu, aklumu, medžiagų apykaitos sutrikimais.

VANADIS – naujos kartos neinvazinis prenatalinis testas (NIPT), atliekamas remiantis pažangiausia genetinės analizės „Vanadis NIPT“ sistema. Tai aukšto tikslumo NIPT dėl vaisiaus Dauno, Edvardso, Patau sindromų su vaisiaus lyties nustatymu, kuris atliekamas Italijos laboratorijoje. Tinka vienvaisiam ir dvivaisiam nėštumui.

VERITAS –  naujos kartos neinvazinis prenatalinis testas (NIPT) atliekamas unikalioje Veritas laboratorijoje, naudojančioje pažangiausią Illumina V2 tehnologiją su 99,9% tikslumu nustatančia dažniausių trisomijų riziką bei su 99,8%  XY lyties chromosomų riziką. Bioinformatikos algoritmas leidžia pateikti tikslų rezultatą, net kai vaisiaus DNR frakcija nėščiosios kraujyje yra maža. Tinka vienvaisiam ir dvivaisiam nėštumui, dvivaisiam su nykstančiu dvyniu, pastojus natūraliu arba in vitro apvaisinimo būdu (tiek panaudojus nuosavas, tiek donorines lytines ląsteles).

Tyrimas atliekamas iš mamos kraujo ir biologinio tėvo skruostų epitelio mėginio.

Šiuose NIPT tyrimuose naudojama patentuota technologija, grindžiama šiuolaikiniais moksliniais tyrimais ir molekulinės genetikos bei diagnostikos naujovėmis.

 • Gali būti atliekamas nuo 10 nėštumo savaites esant vienvaisiam nėštumui, nuo 12 nėštumo savaitės esant dvivaisiam nėštumui.
 • Tinka vieno ar dviejų vaisių nėštumui.
 • Taikytinas ir nėštumui po dirbtinio (in vitro) apvaisinimo.
 • Pageidaujamas dėl tikslumo, patikimumo, saugumo ir prieinamumo.

Šiems tyrimams reikia registruotis iš anksto pas gydytoją genetiką arba akušerį-ginekologą. 

NIPT tyrimų kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Lab. tyrimų programa nėščiosioms
86.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų su vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VANADIS)**
399.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų su vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERACITY)
475.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su mikrodeliacijų tyrimu ir vaisiaus lyties nustatymu bei tyrimu dėl polinkio 100 dažniausiai pasitaikančioms monogeninėms ligoms (VERAgene)**
795.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su mikrodeliacijų tyrimu ir vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERACITY)
585.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERACITY)
535.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERITAS myPrenatalDNA XY)
479.00 €
Nėščiųjų tyrimas (nuo I-jo trimestro 11-13+6 d. sav.) dėl Dauno bei Edward's ir Patau's sindromų rizikos vertinimo (reikalingi echoskopijos duomenys)
54.00 €
Nėščiųjų tyrimas (nuo II trimestro) dėl Dauno, Edward's ir Patau's sindromo, nervinio vamzdelio defekto (reikalingi echoskopijos duomenys)
31.00 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

 • Tai šiuo metu tiksliausias, saugus ir greitas tyrimas.
 • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai. Tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
 • Mūsų laboratorijoje atliktų tyrimų rezultatus pakomentuos laboratorijos specialistai.
  Tokią paslaugą teikia tik nedaugelis šalies laboratorijų.
 • Nėra pavojaus pažeisti ar supainioti tyrimų mėginius dėl transportavimo – statistiškai tai viena dažniausių kraujo mėginio sugadinimo priežasčių laboratorijose.

Naudinga žinoti

Per nėštumą vaisiaus neląstelinė DNR iš placentos patenka į motinos kraują, kuriame randama kartu su motinos neląsteline DNR. Nelastelinė DNR išskiriama iš motinos kraujo ir naudojant patentuotas naujos kartos bioinformatikos technologijas analizuojama, siekiant aptikti galimas genetines mutacijas.

AUTOSOMINES ANEUPLOIDIJAS

 • Dauno sindromą (21-os chromosomos trisomija),
 • Edvardso sindromą (18-os chromosomos trisomija),
 • Patau sindromą (13-os chromosomos trisomija).

LYTINIŲ CHROMOSOMŲ ANEUPLOIDIJAS

 • Ternerio sindromą (X monosomija),
 • trigubos X chromosomos sindromą (X trisomija),
 • Klainfelterio sindromą (XXY),
 • Jakobso sindromą (XYY),
 • XXYY sindromą.

MIKRODELECIJAS

 • DiGeorgo sindromą (22q11.2),
 • 1p36 delecijos sindromą (1p36),
 • Smith-Magenis sindromą (17p11.2),
 • Wolfo-Hirschhorno sindromą (4p16.3).
VERACITY NIPT VERAgene NIPT Įprasti prenataliniai tyrimai (pavydžiui, PRISCA)
DNR be ląstelių ekstrahuota iš motinos plazmos

Iš motinos kraujo ir tėvo DNR mėginio ekstrahuota

neląstelinė DNR

Atranka apima biocheminius rezultatus, ultragarso duomenis ir kitus parametrus
LABAI TIKSLUS
>99 % aptikimo dažnis

MAŽAS TIKSLUMAS

Rizikos įvertinimas yra 80–95 %

SAUGUS

Nėra savaiminio persileidimo rizikos

RIZIKA

Su amniocenteze arba choriono gaurelių biopsija susijusi savaiminio persileidimo rizika siekia 0,2–1 proc.

GREITA

Gali būti atliekamas nuo 10 savaites, rezultatai gaunami per 7 darbo dienas

 

 

Gali būti atliekamas nuo 12 nėštumo savaitės
 • Tyrimų rezultatai bus parengti per 5-12 darbo dienų, priklausomai nuo pasirinkto NIPT tyrimo.
  Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.
 • Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 22

Dažniausiai užduodami klausimai

VERACITY sukūrė speciali mokslininkų tyrėjų grupė, turinti daugiau kaip 25 metų patirtį prenatalinės diagnostikos, molekulinės medicinos, genomikos, transkriptomikos, metilomikos ir bioinformatikos srityse.

VERACITY testas remiasi tikslinio pagausinimo technologija, leidžiančia aptikti aneuploidijas ir neprilygstamu tikslumu išmatuoti vaisiaus frakciją. Pasirenkami chromosomų tiksliniai regionai yra fiksuojami, gausinami ir analizuojami dėl aneuploidijų bei mikrodelecijų naudojant patentuotas genomikos ir bioinformatikos technologijas.

 • Tikslinė genominė analizė
  VERACITY ir VERAgene naudojama patentuota technologija, specialiai sukurta siekiant išvengti kompleksinių ir sudėtingų genomo regionų, turinčių įtakos testo savybėms. Tai išsprendžia kitiems NIPT būdingas problemas bei padidina VERACITY ir VERAgene tikslumą.
 • Didelis sekos padengimas
  Šie fragmentai skaičiuojami kelis šimtus kartų naudojant NGS, kad būtų užtikrintas labai didelis statistinis tikslumas.
 • Vaisiaus frakcijos matavimas
  VERAgene naudojamas labai gilus motinos ir vaisiaus DNR skaičiaus nuskaitymas iš genomo, kad būtų tiksliai įvertintas vaisiaus indėlis į cfDNR. Tikslus vaisiaus frakcijos įvertinimas apsaugo nuo klaidingų rezultatų.
 • Daugialypė analizė
  Patentuota bioinformatikos priemonių sistema analizuoja kiekvieno atlikto testo sekoskaitos duomenis. Tokia daugialypė analizė padidina aneuploidijos, mikrodelecijų ir vaisiaus lyties nustatymo jautrumą bei specifiškumą.

VERAgene reikalingas motinos kraujo mėginys ir biologinio tėvo skruostų epitelio mėginys. Motinos kraujyje yra neląstelinės motinos ir vaisiaus DNR (cfDNR). Ši cfDNR išskiriama ir išanalizuojama kartu su tėvo DNR mėginiu naujos kartos sekoskaitos būdu, nustatant galimas genetines mutacijas. Tuomet panaudojami sudėtingi bioinformatikos algoritmai ir įvertinama monogeninės ligos tikimybė.

NIPT tyrimą galima atlikti nepriklausomai nuo to, ar moteris pastojo natūraliai, ar pagalbinio apvaisinimo būdu.

NIPT tyrimą galima atlikti nuo 10 savaitės.

Tokios ligos kaip Dauno, Edvardso, Patau sindromai (trisomijos) yra atsitiktinės ir gali pasireikšti bet kurio nėštumo metu. Dauno sindromo rizika didėja su moters amžiumi, tačiau daugelis šiuo sindromu sergančių kūdikių gimsta jaunesnėms nei 35 metų moterims, todėl NIPT tyrimas rekomenduojamas visoms nėščioms moterims, nepriklausomai nuo amžiaus.

Tyrimą tikslinga atlikti, jeigu nustatoma padidėjusi rizika, atlikus atrankinius biocheminius, ultragarsinius vaisiaus tyrimus ar tiesiog norite būti ramūs ir žinoti, kad gimęs vaikutis nesirgs minėtomis ligomis.

NIPT tyrimą galima atlikti laukiantis vieno vaisiaus arba dvynių. Tyrimas neatliekamas laukiantis trijų ir daugiau vaisių.

Atliekant NIPT tyrimą, galite sužinoti vaisiaus lytį. Laukiantis vieno vaisiaus, NIPT tyrimu nustatoma, gims mergaitė ar berniukas. 

Laukiantis dvynių, tyrimu nustatomas lytinės chromosomos faktas (X arba Y chromosoma). Nustačius X chromosomą, patvirtinama, kad abiejų dvynių lytis yra moteriška,o  nustačius Y chromosomą, – kad bent vieno vaisiaus lytis yra vyriška.

Atliekant NIPT tyrimą, tėvai turi teisę pasirinkti nesužinoti vaisiaus lyties.

NIPT  atliekamas iš motinos kraujo mėginio, todėl yra visiškai saugus tiek mamai, tiek vaisiui.

Atliekant kitas invazyvias diagnostines procedūras – chroriono gaurelių biopsiją ar amniocentezę, išlieka 0,2–1 % savaiminio persileidimo rizika.

 

Image Decoration
Image Decoration
Image Decoration

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės tyrimams

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą mūsų Centro paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams