Header Decoration

Gimdos kaklelio (PAP) tepinėlio tyrimas

Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tepinėlio tyrimas padeda nustatyti gimdos kaklelio ląstelių pakitimus, kurie gali būti susiję su gimdos kaklelio vėžiu. Gimdos kaklelio vėžys – antra pagal paplitimą vėžio rūšis tarp jaunesnių nei 45 metų moterų. Galimybė susirgti šia liga nepriklauso nuo amžiaus ar paveldimumo. 99 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Ankstyvos stadijos gimdos kaklelio vėžys dažniausiai nesukelia jokių simptomų, todėl moteris ilgai net neįtaria serganti sunkia lėtine liga. Citologinį gimdos kaklelio ląstelių tyrimą patartina atlikti net ir jokių simptomų nejaučiančioms moterims. Tik ligai progresuojant atsiranda pakraujavimai lytinių santykių metu, nemalonaus kvapo išskyros, skausmai dubens srityje.

Šiam tyrimui būtina registruotis iš anksto gydytojo ginekologo konsultacijai, nes tepinėlį paimti gali tik gydytojas apžiūros metu.

Gimdos kaklelio tepinėlio tyrimo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tyrimas
26.00 €
Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tyrimas skystoje terpėje
30.00 €
Tepinėlio arba pasėlio paėmimas iš šlaplės ar lytinių organų
16.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš tepinėlio, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir tepinėlio paėmimo kainos. Jei pacientė pageidauja ir gydytojo konsultacijos, ji kainuoja papildomai.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

  • Mūsų centre dirba patyrę gydytojai patologai.
  • Tyrimų rezultatus sužinosite per 2 darbo dienas
  • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai. Tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
  • Mūsų laboratorijoje atliktų tyrimų rezultatus pakomentuos laboratorijos specialistai.
    Tokią paslaugą teikia tik nedaugelis šalies laboratorijų.
  • Nėra pavojaus pažeisti ar supainioti tyrimų mėginius dėl transportavimo.

Naudinga žinoti

Tinkamiausias laikas PAP tyrimui – tarp 10 ir 20 dienos, skaičiuojant nuo pirmosios menstruacijų periodo dienos. Taip pat patartina 2 dienas prieš testą nenaudoti spermicidinių kremų, putų bei gelių, vaginalinių medikamentų (išskyrus nurodytus gydytojo) nes jie gali iškreipti tyrimų rezultatus.

Pirmąjį PAP tyrimą rekomenduojama atlikti sulaukus 21 metų arba praėjus apytikriai trejiems metams nuo lytinių santykių pradžios. Jei gimdos kaklelio ląstelių pakitimų neaptinkama, tyrimą rekomenduojama atlikti kas 1 - 2 metus.

Iš skystųjų terpių metodu atliekamo tepinėlio gaunami daug tikslesni ir patikimesni tyrimų rezultatai, nes ištiriama gerokai daugiau ląstelių. Tiriamos ląstelės parengiamos tyrimui pašalinant įvairias priemaišas, tokias kaip kraujas, eritrocitai, gleivės. Tiriant mikroskopu ląstelės išdėstomos vienu sluoksniu, o tai leidžia jas geriau apžiūrėti ir įvertinti. Mokslinių tyrimų duomenimis atliekant tyrimus šiuo metodu net 39 proc. sumažėjo klaidingų rezultatų skaičius, o ikivėžinių pakitimų aptinkama 18 proc. dažniau nei įprastuose gimdos kaklelio tepinėliuose.

1 pav. Taip paruoštas paprasto tepinėlio ląsteles sunku įžiūrėti net ir patyrusiam tyrėjui

2 pav. Skystųjų terpių preparatas yra be šalutinių priemaišų, ląstelės išdėstytos vienu sluoksniu, todėl tiriamąsias ląsteles galima gerai apžiūrėti

Tiriamąją medžiagą PAP tyrimui paima ir gautus tyrimo rezultatus interpretuoja gydytojas akušeris-ginekologas. Onkocitologinio tepinėlio paėmimas – nesudėtinga, neskausminga procedūra, kai lengvu mentelės ar šluotelės brūkštelėjimu nuo gimdos kaklelio paimama paviršinių ląstelių ir paskleidžiama ant stiklelio.
Ląstelių pakitimus nustato tyrėjas – gydytojas patologas, apžiūrėdamas tepinėlyje esančias ląsteles per mikroskopą.

Tyrimų rezultatai bus parengti per 2 darbo dienas. 
Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Jei tyrimo rezultatai neatitinka normos, dar nereiškia, kad sergate vėžiu. Yra trys ikivėžinių pakitimų laipsniai, t. y. trijų laipsnių displazijos. Dažniausiai pasitaiko gerybiniai pakitimai, kurie gali išnykti savaime, be jokio gydymo. Tačiau gali būti, kad tyrimo rezultatai rodo ikivėžinius pakitimus, tada reikia kreiptis į gydytoją ginekologą, kuris atliks papildomus tyrimus ir skirs reikiamą gydymą. Svarbu atminti, kad anksti nustatyti ikivėžiniai pakitimai yra sėkmingai gydomi.

Atliekant PAP tyrimą skystųjų terpių metodu, ląstelės paimamos tuo pačiu būdu kaip ir įprastam PAP tepinėliui. Skirtumas tas, kad šluotelė su ląstelėmis išskalaujama skystoje terpėje, o tai užtikrina visų paimtų ląstelių patekimą nuo šluotelės į terpę. Paimtas mėginys su ląstelėmis tinkamas tyrimui išlieka 4 savaites.

Atlikus gimdos kaklelio citologinį tyrimą iš tos pačios skystos terpės papildomai galima atlikti žmogaus papilomos viruso (ŽPV) ir kitų lytiškai plintančių infekcijų tyrimus (Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum). Medžiaga, paimta į skystą terpę, saugoma keturias savaites, todėl prireikus galima atlikti papildomus tyrimus, pakartotinai neimant mėginio.

Image Decoration
Image Decoration
Image Decoration

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams