Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Laboratorinių tyrimų programa nėščiosioms

Nėštumo periodas skirstomas į tris trimestrus. Normalus nėštumo laikas yra trys trimestrai, 40 savaičių.

Pirmasis nėštumo trimestras prasideda nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos ir tęsiasi 12 savaičių. Šiuo periodu nėščiosioms atsiranda hormoninių ir fizinių pokyčių, formuojasi svarbiausi vaisiaus organai, tačiau nauja gyvybė yra itin pažeidžiama dėl galimo žalingų medžiagų, aplinkos poveikio, infekcijų.

Antrasis nėštumo trimestras tęsiasi nuo 14 iki 28 nėštumo savaitės. Vaisius moters gimdoje sparčiai vystosi, šio trimestro pabaigoje susiformuoja visi svarbiausi organai, todėl pagrindinis dėmesys tenka vaisiaus dydžiui ir svoriui.

Trečiasis nėštumo trimestras tęsiasi nuo 29 iki 40, kartais 41 savaitės. Kūdikio organai yra visiškai susiformavę ir funkcionuoja, o nauja gyvybė rengiasi ateiti į pasaulį.

Kad nėštumas teiktų tik malonius prisiminimus, pasirūpinkite savo ir vaikelio sveikata.

Kiekvienam nėštumo trimestrui LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatyti minimalūs reikalavimai nėščiųjų patikrai, tačiau atsižvelgdami į nėščiosios būklę ir gydytojų rekomendacijas siūlome papildomus laboratorinius tyrimus.

Keičiantis nėštumo trimestrui, keičiasi ir kai kurie tyrimų programos tyrimai:

  • I nėštumo trimestre (11–13 sav.) atliekami vaisiaus chromosominių ligų rizikos įvertinimas: Dauno sindromo, Edwardo ir Patau rizika (būtina atlikti echoskopijos tyrimą).
  • II nėštumo trimestre (14–22 sav.) atliekami vaisiaus chromosominių ligų rizikos įvertinimas: Dauno sindromo, Edwardo ir Patau, nervinio vamzdelio defekto rizika (būtina atlikti echoskopijos tyrimą).

Tiriamas veninis kraujas ir šlapimas.

Tyrimų rezultatai - per 2 val., išskyrus vaisiaus chromosominių ligų rizikos tyrimų rezultatai - per 4 d. d.

Registruotis iš anksto nebūtina, tiesiog atvykite.

Neščiųjų laboratorinių tyrimų programos kaina

86 00
Visi tyrimai per vieną dieną

Į programą įeina:

  • Gliukozė (GLU)
  • Kraujo grupė ir RhD faktorius
  • Hepatito B paviršinis antigenas (HBs Ag)
  • Hepatito C viruso antikūnai (Anti-HCV)
  • Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) antigeno ir 1/2 antikūnų nustatymas
  • Nėščiųjų tyrimas (nuo II trimestro) dėl Dauno, Edward's ir Patau's sindromo, nervinio vamzdelio defekto (reikalingi echoskopijos duomenys)
  • Nėščiųjų tyrimas (nuo I-jo trimestro 11-13+6 d. sav.) dėl Dauno bei Edward's ir Patau's sindromų rizikos vertinimo (reikalingi echoskopijos duomenys)
  • Automatinis kraujo tyrimas (26 analitės)
  • Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
  • Sifilio RPR
  • Antikūnai IgG prieš treponema pallidum
  • Toxoplasma gondii IgM nustatymas
  • Toxoplasma gondii IgG nustatymas
  • CMV (citomegalo viruso) IgG tyrimas imunofermentiniu metodu
  • CMV (citomegalo viruso) IgM tyrimas imunofermentiniu metodu
  • Rubella IgG tyrimas
  • Rubella IgM tyrimas
  • Citomorfologinis kraujo ląstelių tyrimas (leukograma)
  • Automatinis šlapimo tyrimas
  • Šlapimo mikroskopija

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė dėl kraujo tyrimo

Naudinga žinoti

  • Tyrimų rezultatai bus parengti per 2–3 val. darbo dienomis.
    Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Geriausia visus tyrimus atlikti ryte, nevalgius, nevartojus alkoholio, nerūkius, nepatyrus streso ir įtampos, nes visi šie veiksniai gali turėti įtakos kraujo rezultatams. Pvz., leukocitų skaičius keičiasi dienos eigoje, dėl streso ir įtampos.

Jei esate neišsimiegojęs, pavargęs – jūsų kraujyje gali būti padidėjęs neutrofilų skaičius.

Svarbu žinoti, jog, kartojant tyrimus, kai norite stebėti gydymo efektyvumą ar rodiklių dinamiką, svarbu tuos pačius tyrimus kartoti vienoje laboratorijoje, nes dėl skirtingų tyrimo metodų ir normatyvų taikymo rezultatai gali skirtis.

Jei vartojate vaistus, informuokite apie tai gydytoją. Kai kurie vaistai gali iškreipti kraujo tyrimų rezultatus, pvz., vartojant steroidinius vaistus, gali padidėti leukocitų skaičius, vartojant vitamino B12, geležies, folio rūgšties preparatus, kraujo tyrimas gali rodyti didesnius eritrocitų rodiklius. Yra vaistų, trikdančių kraujo gamybą, kraujo ląstelių kiekį.

Siūlomi laboratoriniai tyrimai – tik viena iš diagnostinių pagalbinių priemonių, kurios taikomos tiriant ir nustatant ligą. Tiksli diagnozė patvirtinama arba atmetama tik atsižvelgus i klinikinių požymių, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų visumą.

Tyrimų programoje nustatome nėštumo metu svarbius rodiklius iš kraujo.

  • Bendras kraujo tyrimas (atliekamas iki 12 sav., 13–28 sav., 32 sav.)
    Visapusiškas tyrimas, padedantis identifikuoti daug skirtingų patologijų. Nustatomas kraujo elementų kiekis, dydis, sudėtis: eritrocitai ir hemoglobinas dėl mažakraujystės, leukocitai dėl imuniteto, lėtinio ar ūminio uždegimo, trombocitai – kraujo krešumas, hematokritas – kraujo ląstelių kiekis kraujyje, parodo kraujo klampumą.
  • Kraujo grupė ir Rh (atliekamas iki 12 sav.)
    Rh sistemos faktorius, pagal kurį kraujas skirstomas į Rh+ ir Rh- grupes. Rekomenduojama išsitirti abiem partneriams, ketinantiems susilaukti vaikelio, dėl kraujo grupių ir Rh faktoriaus suderinamumo (pvz., jei mamos Rh-, o tėvo Rh+, yra tikimybė vaikui paveldėti Rh-, reikalinga speciali nėštumo priežiūra).
    Rh antikūnai (atliekamas iki 12 sav., 27–28 sav.) – tiriami, kai moters Rh- , o vyro Rh+ galimai vaisiaus atmetimo rizikai įvertinti.
  • Gliukozė (atliekamas 24–28 sav.)
    Vienas pagrindinių rodiklių diabetui diagnozuoti. Pagrindinis diabeto požymis yra gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimas – hiperglikemija. Hipoglikemija – gliukozės koncentracijos sumažėjimas kraujyje, kai kurių patologinių būklių požymis. Nenustatyta ir negydyta hipoglikemija naujagymiams gali pažeisti smegenis.
  • Bendras šlapimo tyrimas (atliekamas iki 12 sav., 14–28 sav., 29–40 sav.)
    Leidžia įvertinti ne tik inkstų ir šlapimo takų, bet ir kitų organizmo sistemų patologinius pokyčius. Baltymai ir gliukozė (inkstų ligos, cukrinis diabetas), leukocitai ir bakterijos (inkstų ir šlapimo takų ligos), ketonai ir santykinis tankis (viso organizmo būklė); eritrocitai (akmenligė, vėžys); bilirubinas (kepenų ligos).

I nėštumo trimestro (11–13 sav.) rizikos vertinimas. Vaisiaus chromosominių ligų rizikos įvertinimas: Dauno sindromo, Edwardo
ir Patau rizika.

II nėštumo trimestro (14–22 sav.) rizikos vertinimas. Vaisiaus chromosominių ligų rizikos įvertinimas: Dauno sindromo, Edwardo ir Patau rizika.

  • HbsAg, Anti HCV (atliekami iki 12 sav.)
    Hepatito B ir C virusais nėštumo metu vaisius užkrečiamas 5 proc. atvejų, gimdant – 95 proc. atvejų. Virusu užkrėsti naujagimiai suserga besimptomiu lėtiniu hepatitu.
  • RPR, TPHA – sifilis (atliekami iki 12 sav., 29–40 sav.)
    Lytiniu būdu perduodama liga, kurią sukelia Treponema pallidum. Sunki liga, kuri per placentą gali paveikti vaisių ir sukelti apsigimimus, kūdikis gali gimti negyvas.
  • ŽIV, žmogaus imunodeficito virusas (atliekamas iki 12 sav., 29–40 sav.)
    Žmogaus imunodeficito viruso pagrindinis taikinys – T limfocitai. Šių limfocitų destrukcija lemia imuninės funkcijos susilpnėjimą, didesnį imlumą dažniausiai pasitaikančioms infekcijoms ir AIDS. ŽIV vaikui gali būti perduodamas nėštumo pradžioje (rečiau), baigiantis jam, gimdant, maitinant krūtimi.
  • CMV, citomegalo virusas IgG/IgM (rekomenduojama atlikti prieš pastojant, iki 12 sav.). Susirgus pirmine infekcija nėštumo metu, perdavimo rizika vaisiui yra apie 50 proc. Jei motinos organizme randama CMV IgG, infekcija jau persirgta, susiformavęs imunitetas ir pavojaus vaisiui nėra. Tyrimas rekomenduojamas prieš pastojant.
    Citomegalo viruso IgM rodo, kad yra aktyvi infekcija, kuria užsikrėsta neseniai, imunitetas nesusiformavęs. Itin svarbus nėščiųjų tyrimas, nes infekcija nėščiajai dažniausiai yra besimptomė. Užkrėstam naujagimiui būdingas sulėtėjęs vystymasis, galvos smegenų, akių ir kitų organų pažeidimai, širdies ydos.
  • Rubella IgG/IgM, raudonukė (atliekamas iki 12 sav.)
    Moterims, kurios planuoja turėti vaikų, reikėtų pasitikrinti, ar yra susidaręs imunitetas raudonukei. Jei imuniteto nėra ar jis nepakankamas, reikėtų pasiskiepyti (nėštumo metu neskiepijama). Virusas per placentą gali patekti į vaisių ir sukelti sunkius apsigimimus: kurtumą, protinio vystymosi sutrikimus, kataraktą.
  • Tokso IgG/IgM, toksoplazmozė (atliekamas iki 12 sav.)
    Tai parazitinė infekcija, kurios simptomai panašūs į gripo. Nusilpus imunitetui, vaikams, užsikrėtusiems nuo motinos nėštumo metu, gali kilti rimtų komplikacijų. Dauguma besilaukiančių moterų, užsikrėtusių toksoplazmoze, nepastebi jokių ligos simptomų, tačiau yra 50 proc. tikimybė šią infekciją perduoti kūdikiui. Ar kūdikis užsikrės ir kaip ženkliai jį paveiks liga, priklauso nuo to, kuriuo nėštumo laikotarpiu motina užsikrėtė toksoplazmoze.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Atvykite ir išsitirkite!

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams