Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Folio rūgštis būtina organizmo augimui ir vystymuisi, kraujodarai, baltymų apykaitai, normaliai kepenų, žarnyno veiklai protinei ir emocinei sveikatai, plaukams, nagams, odai.
Folio rūgštis ypač svarbi nėštumo metu, nes padeda augti placentai nėštumo metu, išvengti vaisiaus apsigimimų, priešlaikinio gimdymo ar per mažo naujagimio svorio.

Dėl folio rūgšties trūkumo sumažėja skrandžio rūgšties išsiskyrimas, todėl sutrinka virškinimo ir baltymų šalinimo procesai, normali kepenų veikla.
Įrodyta, kad tinkamas folio rūgšties kiekis organizme padeda išvengti kai kurių vėžio formų bei širdies ir kraujagyslių ligų.

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.

Išankstinė registracija nėra būtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.

Folio rūgšties - vitamino B9 tyrimo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Folio rūgštis
19.50 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

  • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
  • Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
  • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto mėginio.
  • Tyrimus galite atlikti anonimiškai.

Naudinga žinoti

Išsitirti pirmiausia rekomenduojame planuojančioms pastoti, besilaukiančioms ir žindančioms moterims dėl padidėjusio folio rūgšties poreikio. Nuolatinį nuovargį jaučiantiems žmonėms, sergantiems mažakraujyste, cukriniu diabetu, epilepsija, kepenų ciroze, vėžiu. Žmonėms po žarnyno operacijų, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ir narkotinėmis medžiagomis, vartojantiems kai kuriuos vaistus (pvz. fenitoiną, trimetoprimą, metotreksatą), kontraceptikus,  vyresnio amžiaus žmonėms ir visiems, vartojantiems mažai šviežių lapinių daržovių.

  • Silpnumas;
  • miegos sutrikimai;
  • nuotaikų kaita;
  • galvos skausmas;
  • išsiblaškymas, sutrikusi atmintis;
  • viduriavimas;
  • skilinėjantys plaukai, nagai;
  • šerpetojanti oda.

Rekomenduojama folio rūgšties paros norma sveikam žmogui yra 400 mikrogramų (mcg),
nėščiosioms – 600 mcg, maitinančioms  – 500 mcg.

Retais atvejais pasitaiko folio rūgšties perdozavimas, kuris gali sukelti virškinimo sutrikimus, bėrimus, nemigą. Daugėja mokslinių tyrimų patvirtinančių, kad folio rūgšties perteklius moters organizme gali būti susijęs su autizmo diagnoze vaikui,  todėl prieš vartojant folio rūgšties papildus rekomenduojame išsitirti ir pasitarti su gydytoju dėl Jums tinkamos dozės.

Įrodyta, kad ilgalaikis ir ženklus folio rūgšties (vitamino B9) trūkumas organizme gali turėti poveikį šių ligų išsivystymui:

  • anemijai (mažakraujystei);
  • depresijai;
  • burnos, skrandžio ir žarnų gleivinės uždegimams;
  • anoreksijai.

Kartu su folio rūgšties tyrimu rekomenduojama atlikti ir vitamino B12 tyrimą, nes abiejų šių vitaminų trūkumas gali būti megaloblastinės mažakraujystės priežastis, tik būtina diferencijuoti, kurio vitamino trūksta. Folio rūgšties deficito gydymas vitaminu B12 ir vitamino B12 deficito gydymas folio rūgštimi gali sukelti papildomų anemijos komplikacijų.

  • Tyrimų rezultatai bus parengti per 1 dieną.
    Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.
  • Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 17

Dažniausiai užduodami klausimai

Daugiausia folio rūgšties gausite iš šviežių, termiškai neapdorotų žalialapių daržovių (špinatų, petražolių, salotų lapų), brokolių, avokadų, lęšių, kviečių gemalų, rupios duonos, kepenų, inkstų, kiaušinių, alaus mielių, karvės pieno, apelsino sulčių.

Gydytojai rekomenduoja papildomai vartoti folio rūgštį bent 2–3 mėn. iki pastojimo. Svarbu žinoti, kad folio rūgšties reikia sukaupti ne tik moteriai dėl didesnio jo poreikio nėštumo metu, bet ir vyrui. Folio rūgšties trūkumas blogina spermos kokybę, todėl mažėja galimybė pastoti, didėja vaisiaus apsigimimų tikimybė.

Kreipkitės į savo šeimos ar vidaus ligų gydytoją arba registruokitės pas šios specializacijos gydytojus mūsų Centre. Konsultacijos kaina ČIA.

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams