Pasirinkite temą
2023 08 22
Akių ligos
4 min. skaitymo
Tūkstančiai vaikų kasmet nosis pabalnoja akiniais. Ar galime tai pakeisti?

2022 m. Higienos instituto sveikatos statistikos duomenimis, Lietuvoje miopija, arba trumparegystė, diagnozuota daugiau nei 45 tūkst. vaikų (0–17 m.). Tai reiškia, kad regėjimo į tolį sutrikimų turi apytikriai kas 11 šalies vaikas iki 18 metų. Dalis trumparegystės atvejų aptinkami kasmetinių profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu, todėl artėjant naujiems mokslo metams kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytoją Dalią Krivaitienę.

Plačiau
2023 05 30
Akių ligos
9 min. skaitymo
Gydytoja oftalmologė – apie UV spindulių poveikį akims ir kokių nepatogumų leidžia išvengti regos korekcija lazeriu

Dažnas turbūt sunkiai įsivaizduojame vasarą be akinių nuo saulės. Vieni juos nešiojame labiau dėl stiliaus, kiti – tiesiog iš įpratimo, tačiau kiek iš tiesų susimąstome, kaip ultravioletiniai spinduliai veikia mūsų akis, jei jos nėra tinkamai apsaugotos. Ką daryti tiems, kurie nešioja kontaktinius lęšius arba akinius su dioptrijomis – įsigyti dar vieną akinių nuo saulės komplektą, o gal priimti sprendimą dėl regos korekcijos lazeriu? Apie visai tai plačiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė, akių mikrochirurgė Simona Stech.

Plačiau
2023 04 24
Akių ligos
3 min. skaitymo
Šią regėjimo ydą turi daugelis: dalis to nė nežino, kitiems gali net išprovokuoti migreną

„Aš net nežinojau, kad taip galima matyti“, – nustemba kai kurie žmonės, kai jiems uždedami korekciniai akiniai.
Visą gyvenimą matydami kiek išplaukusį vaizdą žmonės prie to visiškai pripranta ir net nežino, kad jis gali būti ryškesnis. Gerai matyti jiems trukdo astigmatizmas. Nedidelio laipsnio astigmatizmas būdingas daugeliui žmonių.

Plačiau
2023 04 23
Akių ligos
3 min. skaitymo
Ar po lazerinės korekcijos gali vėl prireikti akinių: gydytoja papasakojo, nuo ko priklauso gydymo sėkmė

Ar yra amžiaus cenzas, iki kada tokias operacijas vertėtų atlikti, ir, ar gali net po regos korekcijos lazeriu tekti prisiminti akinius? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytoja, lazerinės regos korekcijos specialistė Rasa Paulavičienė.

Plačiau
2023 04 19
Akių ligos
2 min. skaitymo
Gydytoja patarė, kaip gydyti miežį: įspėjo dėl dažnos klaidos, skatinančios uždegimą plisti smarkiau

Nestiprus skausmas, patinęs akies vokas ir nedidelis guzelis ant jo. Paprastai iš karto atpažįstame, kad tai – miežis, gana dažnas uždegimas. Bet ar jis – pavojingas? Ir kodėl miežis atsiranda? Pagaliau, ar visada šie simptomai reiškia miežį?
Apie tai kalbėjomės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Žaneta Kavaliauskiene.

Plačiau
2023 04 10
Akių ligos
4 min. skaitymo
Į šią gydytoją kreipiasi tie, kuriems kiti medikai pasako „ne“: išgelbėja net ir turinčius aukšto laipsnio trumparegystę

Su trumparegyste susiduria vis daugiau žmonių. Ne vienam pažįstamas jausmas, kuomet be akinių ar kontaktinių lęšių sunku įžiūrėti tolėliau esančius objektus – vaizdas atrodo tarsi išplaukęs. Tyrimai rodo, kad ši refrakcijos yda vis labiau jaunėja ir jaunės. Maža to, daugėja žmonių, turinčių aukšto, laipsnio (daugiau nei –5) trumparegystę. Apie viską išsamiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė mikrochirurgė Simona Stech.

Plačiau
2023 02 28
Akių ligos
4 min. skaitymo
Pirmosios dienos po regos korekcijos lazeriu. Ko tikėtis?

Šiuolaikinės lazerių technologijos taip ištobulintos, jog šiandien akis operuoja itin preciziškai ir greitai, o regos korekcija lazeriu galima net ir itin jautrias akis ar plonas ragenas turintiems žmonėms. Šitai lėmė ir tai, kad vis daugiau žmonių ryžtasi pasinaudoti inovatyviomis medicinos technologijomis norėdami matyti geriau. Vis dėlto pastebima, kad nors daugėjant žinių pačios procedūros bijoma vis mažiau, išlieka nerimas dėl mitais apipinto pooperacinio laikotarpio. Apie tai atvirai ir išsamiai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Rasa Paulavičiene.

Plačiau
2023 01 09
Akių ligos
5 min. skaitymo
Jums per 40? Dar nevėlu atlikti regos korekciją lazeriu

Kasmet visame pasaulyje atliekama tūkstančiai regos korekcijų lazeriu. Taip daugybė žmonių gali pamiršti nepatogius akinius ar kontaktinius lęšius ir džiaugtis geru regėjimu be jų. Šia šiuolaikinės medicinos galimybe naudojasi tiek visai jauni, tiek į jau įkopę į gyvenimo piką. Vis dėlto operacijas atliekantiems gydytojams oftalmologams neretai tenka išgirsti nuogąstavimų, kad rinktis tokią procedūra galbūt jau per vėlu... Dėl amžiaus.

Plačiau
2022 12 08
Akių ligos
5 min. skaitymo
Regos korekcija lazeriu. Gydytoja paneigia mitus apie operacijos baimę

Prognozuojama, kad po 30 metų su regos problemomis susidurs net kas antras pasaulio gyventojas. Nors šiuolaikinių technologijų pagalba regos problemos gali būti sėkmingai sprendžiamos, jas vis dar gaubia nemažai mitų ir nepagrįsto nerimo. Šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Rasa Paulavičiene apie keletą iš plačiai įsišaknijusių mitų apie lazerinę regos korekciją.

Plačiau
2022 04 15
Akių ligos
2 min. skaitymo
Matote neryškiai ir miglotai? Tai gali rodyti progresuojančią kataraktą

Katarakta – vyresnio amžiaus žmonių liga. Vienintelis veiksmingas jos gydymo būdas yra operacija. Tyrimai rodo, kad 95 proc. pacientų, kuriems sudrumstėjęs akies lęšiukas buvo pakeistas nauju, atgauna nuo 50 iki 100 proc. regėjimo, jei nėra kitų akių ligų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro oftalmologė Inesa Skvarciany-Bajorūnė ragina nedelsti, nes uždelsus operacija trunka ilgiau ir atsiranda didesnė komplikacijų rizika.

Plačiau
2021 09 23
Akių ligos
5 min. skaitymo
Regos korekcija iki 45-erių. Kodėl verta paskubėti?

Ilgai svarsčiusi ir pagaliau pasiryžusi lazerinei regos korekcijai moteris iš Utenos (vardas neatskleidžiamas konfidencialumo sumetimais) susidūrė su netikėta problema. Pasirodo, daryti tokią operaciją jau per vėlu. Dirbančiai ir aktyviai laisvalaikį mėgstančiai leisti moteriai ką tik suėjo penkiasdešimt metų. Atrodytų, pats jėgų žydėjimas – vaikai užauginti, darbinė karjera suplanuota dar keliems dešimtmečiams į priekį, kaip tik metas investuoti į savo sveikatą.

Plačiau
2021 03 24
Akių ligos
4 min. skaitymo
Gydytoja oftalmologė: kodėl žmonės baiminasi lazerinės regos korekcijos operacijos?

Šiais laikais, o ypač pastaruosius metus, kai pasaulinė COVID-19 pandemija daugelį iš mūsų prikaustė prie kompiuterių ir telefonų ekranų, vis daugiau žmonių susiduria su regėjimo sunkumais ir su tuo susijusiais nepatogumais. Natūralu, kad vis daugiau žmonių pagalvoja ir apie tai, kad regėjimą koreguojančius akinius, kontaktinius lęšius verčiau pakeisti lazerine regos korekcijos operacija.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams