Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth
Pasirinkite temą
2023 12 05
Akių ligos
6 min. skaitymo
Gydytoja – apie ypač užkrečiamą akių ligą, kurią rizikuojate parsinešti net iš prekybos centro

Dažniausiai akių ligos asocijuojasi su regos suprastėjimu. Tačiau yra kartu ir diskomfortą sukeliančių infekcinių akių ligų, kurios dargi gali būti labai užkrečiamos. Viena tokių ligų yra konjunktyvitas, su kuriuo susidūrė ne vienas žmogus – nuo vaiko iki suaugusiojo. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose ūminiu konjunktyvitu kasmet suserga 6 milijonai gyventojų.

Plačiau
2023 12 04
Akių ligos
5 min. skaitymo
Kontaktinių lęšių nešiotojai turėtų būti atsargūs, nes dėl neteisingo elgesio su jais kyla rizika netgi apakti

Akiniai yra saugus trumparegystės korekcijos būdas, bet kai kuriems atrodo gana nepatogus. O kontaktiniai lęšiai nerasoja, nelūžta, nesmunka nuo nosies. Vis tik jie taip pat sukelia nemažai nepatogumų: lęšius reikia nepamiršti kas vakarą išsiimti ir panardinti į jiems dezinfekuoti skirtą specialų skystį.

Plačiau
2023 12 03
Akių ligos
5 min. skaitymo
Gydytoja paaiškino, kodėl net ir po lazerinės akių korekcijos gali prireikti ją pakartoti

Daugybė žmonių pasaulyje turi nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, nes jiems nustatyta toliaregystė, trumparegystė ar astigmatizmas. Prognozuojama, kad 2050 m. beveik pusė pasaulio žmonių bus trumparegiais.

Plačiau
2023 12 01
Akių ligos
4 min. skaitymo
Gydytoja aptarė pavojingiausias ir sparčiausiai besivystančias akių ligas: uždelsus gresia aklumas

Susilpnėjęs matymas ar rizika prarasti regėjimą – vieni labiausiai visuomenę gąsdinančių sveikatos sutrikimų. Nors situacija gerėja, visgi Lietuvos gyventojai dar nėra pratę reguliariai tikrintis akis. Medicinos diagnostikos ir gydymo „Hila“ gydytoja oftalmologė Dovilė Jakštienė aptaria pavojingiausias ir sparčiausiai besivystančias ligas, kurių laiku nepastebėjus gali grėsti ne tik negrįžtamas regos susilpnėjimas, bet ir apakimas.

Plačiau
2023 11 27
Akių ligos
8 min. skaitymo
Įspėja apie milžinišką trumparegystės protrūkį: apie svarbią jos priežastį dažnas nė nepagalvoja

Trumparegystė yra vienas sparčiausiai plintančių regos sutrikimų pasaulyje. Jau dabar greičiausiai ne vienas jūsų pažįstamas ar kolega nešioja korekcinius akinius, kontaktinius lęšius arba yra pasidaręs lazerinę regos korekciją. Ypač sparčiai daugėja trumparegių vaikų.

Plačiau
2023 08 22
Akių ligos
4 min. skaitymo
Tūkstančiai vaikų kasmet nosis pabalnoja akiniais. Ar galime tai pakeisti?

2022 m. Higienos instituto sveikatos statistikos duomenimis, Lietuvoje miopija, arba trumparegystė, diagnozuota daugiau nei 45 tūkst. vaikų (0–17 m.). Tai reiškia, kad regėjimo į tolį sutrikimų turi apytikriai kas 11 šalies vaikas iki 18 metų. Dalis trumparegystės atvejų aptinkami kasmetinių profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu, todėl artėjant naujiems mokslo metams kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytoją Dalią Krivaitienę.

Plačiau
2023 05 30
Akių ligos
9 min. skaitymo
Gydytoja oftalmologė – apie UV spindulių poveikį akims ir kokių nepatogumų leidžia išvengti regos korekcija lazeriu

Dažnas turbūt sunkiai įsivaizduojame vasarą be akinių nuo saulės. Vieni juos nešiojame labiau dėl stiliaus, kiti – tiesiog iš įpratimo, tačiau kiek iš tiesų susimąstome, kaip ultravioletiniai spinduliai veikia mūsų akis, jei jos nėra tinkamai apsaugotos. Ką daryti tiems, kurie nešioja kontaktinius lęšius arba akinius su dioptrijomis – įsigyti dar vieną akinių nuo saulės komplektą, o gal priimti sprendimą dėl regos korekcijos lazeriu? Apie visai tai plačiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė, akių mikrochirurgė Simona Stech.

Plačiau
2023 04 24
Akių ligos
3 min. skaitymo
Šią regėjimo ydą turi daugelis: dalis to nė nežino, kitiems gali net išprovokuoti migreną

„Aš net nežinojau, kad taip galima matyti“, – nustemba kai kurie žmonės, kai jiems uždedami korekciniai akiniai.
Visą gyvenimą matydami kiek išplaukusį vaizdą žmonės prie to visiškai pripranta ir net nežino, kad jis gali būti ryškesnis. Gerai matyti jiems trukdo astigmatizmas. Nedidelio laipsnio astigmatizmas būdingas daugeliui žmonių.

Plačiau
2023 04 23
Akių ligos
3 min. skaitymo
Ar po lazerinės korekcijos gali vėl prireikti akinių: gydytoja papasakojo, nuo ko priklauso gydymo sėkmė

Ar yra amžiaus cenzas, iki kada tokias operacijas vertėtų atlikti, ir, ar gali net po regos korekcijos lazeriu tekti prisiminti akinius? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytoja, lazerinės regos korekcijos specialistė Rasa Paulavičienė.

Plačiau
2023 04 19
Akių ligos
2 min. skaitymo
Gydytoja patarė, kaip gydyti miežį: įspėjo dėl dažnos klaidos, skatinančios uždegimą plisti smarkiau

Nestiprus skausmas, patinęs akies vokas ir nedidelis guzelis ant jo. Paprastai iš karto atpažįstame, kad tai – miežis, gana dažnas uždegimas. Bet ar jis – pavojingas? Ir kodėl miežis atsiranda? Pagaliau, ar visada šie simptomai reiškia miežį?
Apie tai kalbėjomės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Žaneta Kavaliauskiene.

Plačiau
2023 04 10
Akių ligos
4 min. skaitymo
Į šią gydytoją kreipiasi tie, kuriems kiti medikai pasako „ne“: išgelbėja net ir turinčius aukšto laipsnio trumparegystę

Su trumparegyste susiduria vis daugiau žmonių. Ne vienam pažįstamas jausmas, kuomet be akinių ar kontaktinių lęšių sunku įžiūrėti tolėliau esančius objektus – vaizdas atrodo tarsi išplaukęs. Tyrimai rodo, kad ši refrakcijos yda vis labiau jaunėja ir jaunės. Maža to, daugėja žmonių, turinčių aukšto, laipsnio (daugiau nei –5) trumparegystę. Apie viską išsamiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė mikrochirurgė Simona Stech.

Plačiau
2023 02 28
Akių ligos
4 min. skaitymo
Pirmosios dienos po regos korekcijos lazeriu. Ko tikėtis?

Šiuolaikinės lazerių technologijos taip ištobulintos, jog šiandien akis operuoja itin preciziškai ir greitai, o regos korekcija lazeriu galima net ir itin jautrias akis ar plonas ragenas turintiems žmonėms. Šitai lėmė ir tai, kad vis daugiau žmonių ryžtasi pasinaudoti inovatyviomis medicinos technologijomis norėdami matyti geriau. Vis dėlto pastebima, kad nors daugėjant žinių pačios procedūros bijoma vis mažiau, išlieka nerimas dėl mitais apipinto pooperacinio laikotarpio. Apie tai atvirai ir išsamiai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Rasa Paulavičiene.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams