Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 05 16
Erkinis encefalitas, laimo liga
8 min. skaitymo
Erkinis encefalitas: ką svarbu žinoti?

Erkinis encefalitas – sunki ir pavojinga erkinio encefalito viruso sukeliama liga, galinti pažeisti galvos smegenis, periferinius nervus ir kt. Susirgimo atvejai mūsų šalyje dažniausiai registruojami nuo balandžio iki pat gruodžio, tačiau didžiausias sergamumas būna rugpjūtį ir rugsėjį.

Plačiau
2023 05 11
Erkinis encefalitas, laimo liga
9 min. skaitymo
Laimo liga: simptomai, tyrimai ir gydymas

Laimo liga yra viena dažniausių erkių platinamų ligų Lietuvoje. Kasmet Europoje registruojama apie 65 tūkst. susirgimų, tačiau, kaip manoma, paplitimas gali būti ir didesnis. Laiku nepastebėta ir negydoma Laimo liga – itin pavojinga, gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Apie tai, kaip atpažinti šią ligą, ką daryti įsisiurbus erkei ir kada kreiptis į medikus, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja Gabrielė Gaižutytė-Monteleone.

Plačiau
2018 04 19
Erkinis encefalitas, laimo liga
3 min. skaitymo
Kada pakartotinai skiepytis nuo erkinio encefalito?

„Pakartotinas skiepas – po 3–5 metų“ – tokia yra ketvirto ir vėlesnių skiepų nuo erkinio encefalito rekomendacija. Deja, pasitaiko, kad tą terminą praleidžiame, pamirštame, kiek kartų ir kada skiepijomės, pametame skiepų pasą, ir taip praeina šešeri metai ar daugiau. Ką daryti? Ar vis dar turiu imunitetą erkiniam encefalitui, o gal reikia skiepytis iš naujo pagal pradinę schemą?

Plačiau
2017 04 27
Erkinis encefalitas, laimo liga
2 min. skaitymo
Erkės ieško grobio. Kaip apsisaugoti ir ką daryti joms įsisiurbus

Erkės pradeda aktyvų gyvenimą, kai viršutinio žemės sluoksnio temperatūra pakyla iki 5 laipsnių šilumos. Kadangi klimato atšilimas gerokai aptrynė ribas tarp metų laikų, reikia būti budriems kone visus metus.

Plačiau
2017 02 27
Erkinis encefalitas, laimo liga
4 min. skaitymo
Erkės bunda. Kaip saugosimės?

Pavasariop krypstantys vis malonesni orai – gera žinia ne tik mums, peržiem išsiilgusiems šilumos. Tai, deja, signalas pabusti ir erkėms, kurios vos atkutusios būna ypač alkanos, piktos ir kibios.

Plačiau
2014 09 05
Erkinis encefalitas, laimo liga
5 min. skaitymo
Ko dar nežinojote apie erkių pernešamas ligas

Lietuva, Latvija ir Estija – Europos Sąjungos šalys, kuriose rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu (EE) yra viena didžiausių Europoje. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje 2006–2013 m. erkiniu encefalitu sirgo 3 494 gyventojai, 2010 m. ir 2012 m. mirė po tris susirgusiuosius.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams