Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2020 01 10
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Nekalta sloga ar pavojingas gripas: kaip laiku atskirti ligos simptomus?

Pakilusią temperatūrą, skaudančią gerklę ir varvančią nosį bendrai vadiname tiesiog peršalimo ligomis.

Plačiau
2019 11 20
Gripas, peršalimas
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja: neturėdami laiko sirgti darome sau meškos paslaugą

Šiandien madinga sakyti, kad neturime laiko sirgti, todėl pajutę pirmuosius peršalimo simptomus griebiamės simptomus malšinančių vaistų ir kaip įprastai einame į darbą ar tęsiame suplanuotą laisvalaikį.

Plačiau
2019 11 04
Gripas, peršalimas
5 min. skaitymo
Gydytoja atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie skiepus nuo gripo

Įsibėgėjant peršalimo ligų ir gripo sezonui, auga ir skiepų nuo gripo viruso paklausa. Tiesa, kasdien su pacientais bendraujantys šeimos gydytojai pastebi, kad vis dar kyla nemažai įvairių dvejonių ir neaiškumų dėl gripo vakcinos.

Plačiau
2019 10 09
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Gąsdinančios prognozės. Kas laukia šį gripo sezoną?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) šiemet savaite anksčiau nei pernai paskelbė naujo gripo sezono pradžią Lietuvoje. Iš Pietų pusrutulio, kur žiemos sezonas eina į pabaigą, plūsta įspėjimai, kad šių metų gripo virusas yra itin agresyvus ir į ligos patalą jau paguldė kur kas daugiau žmonių nei įprastai.

Plačiau
2019 10 08
Gripas, peršalimas
6 min. skaitymo
Vaikų peršalimo ligos: kada sloga gali baigtis rimtomis komplikacijomis?

Peršalimo ligos – dažnas šaltojo sezono palydovas, užklumpantis tiek didelius, tiek mažus. Tiesa, pastaruosius, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vaikų ligų gydytojo pulmonologo Rimvydo Ivaškevičiaus, jos užklumpa ne tik dažniau

Plačiau
2019 02 13
Gripas, peršalimas
3 min. skaitymo
Gripo tyrimas arba kiek verta žmogaus gyvybė?

Šį sezoną siaučiantis gripas verčia sunerimti – 20 aukų. Tarp jų – ne tik didžiausią riziką turintys lėtinių ligų kamuojami senoliai, bet ir vidutinio amžiaus žmonės bei vaikai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, ligoninėse su gripo komplikacijomis šiuo metu kovoja 355 asmenys, iš jų – 47 vaikai iki 2 metų...

Plačiau
2019 01 17
Gripas, peršalimas
3 min. skaitymo
Išmaniai prieš gripą

Kiekvieną rudenį iškyla dilema – skiepytis nuo gripo ar bandyti „prašokti“. Gydytojų nuomonė vienareikšmiška – skiepai yra saugiausia žmogaus organizmą tausojanti ir svarbiausia – patikima apsauga nuo gripo komplikacijų.

Plačiau
2018 12 19
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Gripas. Karščiuojantys darbe – didvyriai ar kenkėjai?

Atšalus orams, pradeda varvėti nosis, dažną užklumpa kosulys ir kiti peršalimo simptomai. Iš medikų lūpų girdime, kad sloga nėra liga, tiesiog reikia labiau rūpintis asmenine higiena ir sloguojančiam, ir aplinkiniams.

Plačiau
2018 02 08
Gripas, peršalimas
3 min. skaitymo
Be kraujo ir ašarų – gripo tyrimas, kuris vaikams nekelia streso

Susirgo vaikas. Staiga pakilusi aukšta temperatūra signalizuoja, kad tai – infekcija. Kai viena po kitos karantinui uždaromos mokyklos, o 24 savivaldybės jau paskelbė apie epidemiją, peršasi mintis – vaiką paguldė gripas.

Plačiau
2018 01 16
Gripas, peršalimas
5 min. skaitymo
6 mitai apie gripą ir jo gydymą

Gripas kaip Kalėdos – kasmet užklumpa vienus pasiruošusius geriau, kitus – prasčiau. Ir nors faktiškai kiekvienas esame susidūręs su šia liga ar jos grėsme, apie gripą sklando daugybė mitų. Gripas ir jo komplikacijos kasmet nusineša daugiau nei milijoną gyvybių.

Plačiau
2018 01 11
Gripas, peršalimas
6 min. skaitymo
Pediatras įspėja: gripas antibiotikais neišgydomas, o aspirinas vaikams griežtai draudžiamas

Žiemai įpusėjus ir laikantis gana šiltiems, drėgniems orams, Lietuvoje sparčiai didėja sergamumas gripo infekcija. Gripas itin pavojingas kūdikiams ir mažiems vaikams.

Plačiau
2017 10 27
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Sezoninis peršalimas – kaip atsilaikyti ir kaip pasveikti?

Dėl orų temperatūros ir klimato sąlygų kaitos esame imlesni aplink mus cirkuliuojančioms virusinėms infekcijoms, plintančioms oro lašeliniu būdu. Jeigu suserga kolega ar šeimos narys, didelė tikimybė, kad užsikrėsime ir mes.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams