Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2021 03 01

Grožis adatos galiuke: kaip nepasiklysti tarp daugybės skirtingų grožio injekcijų?

Grožio chirurgija, odos procedūros

6 min. skaitymo

Grozio injekcijos

Pirmosios grožio injekcijos – dar XIX a.

Pirmieji bandymai išsaugoti jaunatvišką odą ir patobulinti veido kontūrą naudojant grožio injekcijas užfiksuoti dar XIX a. pabaigoje. Kaip šiuolaikinių grožio injekcijų pirmtakas anuomet buvo naudojamas suskystintas parafinas, kuris, deja, turėdavo ne tik laukiamą teigiamą poveikį, bet ir sukeldavo įvairių komplikacijų. Oficialiai pirmą kartą grožio injekcijoms naudojami šiuolaikiniai ir saugūs preparatai buvo užregistruoti 1981 m., patvirtinus JAV Maisto ir vaistų agentūrai. Nuo to laiko grožio injekcijos išpopuliarėjo visame pasaulyje, jomis naudotis ėmė ne tik nuolat dėmesio centre esančios Holivudo žvaigždės, bet ir moterys bei vyrai visame pasaulyje.

Kalbant apie vadinamąsias grožio injekcijas – t. y. procedūras, kai specialūs veiklieji preparatai suleidžiami injekcijų būdu, šie dažniausiai minimi kaip jauninamosios procedūros, skirtos sumažinti senėjimo požymius, pašalinti susidariusias raukšles. Tačiau šiandien grožio injekcijos yra taip ištobulintos ir jų yra tokių įvairių, kad estetinėje medicinoje jau kurį laiką itin sėkmingai naudojamos spręsti ne tik estetines senėjimo problemas, bet ir atkurti natūralų odos balansą, sušvelninti po jaunatvinės aknės likusius randelius, netgi gydyti hiperhidrozę – t. y. padidėjusį prakaitavimą. 

Mezoterapija – „grožio kokteilis“ odai

Pastaruoju metu pasaulyje ir Lietuvoje plačiai paplitusi mezoterapija, kurią estetinės medicinos specialistai taiko ne tik odos jaunystei išsaugoti, bet ir subalansuoti itin sausą ar riebią odą, esant išsiplėtusiems kapiliarams, po operacijų susidariusiems randams, strijoms, taip pat ir plaukų slinkimui.

Mezoterapijos procedūrų metu atliekamos vitaminų, mineralų, aminorūgščių, hialurono rūgšties ir kitų veikliųjų medžiagų, kartais tiesiog populiariai vadinamo „grožio kokteiliu“, injekcijos, skirtos gydyti ir sustiprinti vidurinį odos sluoksnį – mezodermą. Šios procedūros tikslas pagerinti odos cirkuliaciją, mažinti joje vykstančius uždegiminius procesus, sutvirtinti jungiamąjį audinį, dėl ko pagerėja bendra odos būklė –  ji tampa skaistesnė, tolygesnė, labiau švytinti, atkuriamas odos drėgmės balansas, sustiprinama odos apsauginė funkcija, skatinama kolageno ir elastino gamyba – sumažėja raukšlės, oda tampa stangresnė. 

Šią procedūrą galima atlikti bet kokiame amžiuje, ji gali būti saugiai derinama su kitomis grožio procedūromis. Priklausomai nuo individualios odos būklės bei problemos, kurią norima spręsti mezoterapijos procedūromis, įprastai atliekama nuo 2 iki 10 procedūrų, o rezultatas išlieka vidutiniškai nuo 6 iki 12 mėnesių.

Kalcio hidroksiapatitas – estetinės medicinos specialistų įvertinimas lyginant net gilias raukšles

Kalcio hidroksiapatitas estetinėje medicinoje pradėtas naudoti dar 2005 metais, o jo procedūros vertinamos kaip itin efektyvios. Nors paties junginio pavadinimas skamba gana sudėtingai, iš tiesų tai natūrali mūsų kauluose randamo kalcio atmaina, pagrindinė dantų emalės sudedamoji dalis, kurią itin gerai pasisavina žmogaus organizmas. 

Per 15 metų, kai šis preparatas sėkmingai taikomas estetinės medicinos tikslais, pastebėta, kad kalcio hidroksiapatito injekcijos itin efektyvios lyginant net gilias raukšles, suteikiant veidui norimą kontūrą, tobulinant jo formą. Kalcio hidroksiapatito injekcijos taikomos siekiant užpildyti įdubusius smilkinius, paryškinti skruostikaulius, pakelti antakius ir atverti akis, užpildyti gilias smakro, nosies-lūpų raukšles, taip pat koreguojant nosies nugarėlės formą, tobulinant kaklo, dekoltė, žastų, taip pat alkūnių  ir kelių sritis.

Šio tipo injekcijos dažniausiai rekomenduojamos įžengusiems į ketvirtą – penktą dešimtį, kai jau ima ryškėti gilesnės raukšlės, oda praranda jaunatvišką kontūrą, tačiau dar nėra susidaręs pastebimas odos perteklius. Nors kiekvienas atvejis yra unikalus, šių injekcijų rezultatais vidutiniškai galima džiaugti net iki 2 metų. Bėgant laikui kalcio hidroksiapatitas odoje natūraliai suyra.

Redermalizacija – ne tik siekiantiems išsaugoti jaunystę

Viena populiariausių injekcinių grožio procedūrų – redermalizacija, šiandien Medicinos diagnostikos ir gyvymo centre atliekama naudojant hialurono ir gintaro rūgštis.

Hilaurono rūgštis arba paprasčiau tariant tiesiog hialuronas – tai natūrali medžiaga, randama mūsų odoje ir kituose jungiamuosiuose bei nerviniuose audiniuose. Estetinėje medicinoje hialuronas žinomas dėl ypatingos savybės sugerti ir paskirstyti drėgmę, dėl to šiandien yra bene dažniausiai linksniuojamas žodis kalbant apie odos drėkinimą. Jauname amžiuje žmogaus organizmas turi sukaupęs pakankamai hialurono, tačiau bėgant metams natūralios jo atsargos odoje mažėja ir tai pastebime ir savo odoje – ši greičiau netenka drėgmės, tampa sausesnė, praranda jaunatvišką spindesį. Tas pats pasakytina ir apie gintaro rūgštį. Nors skamba kaip cheminio elemento pavadinimas, gintaro rūgštis iš tiesų taip pat yra žmogaus organizme randama natūrali medžiaga dalyvaujanti įvairiuose medžiagų ir energijos apykaitos procesuose.

Šių medžiagų derinys jau kurį laiką sėkmingai naudojamas redermalizacijos – odos atkūrimo, procedūrų metu. Procedūros metu jos patenka į gilesnius odos sluoksnius, kuriuose vyksta regeneracijos procesai ir aktyvina odos atsinaujinimą, skatina elastino ir kolageno gamybą.

Nors pagrindinis redermalizacijos procedūrų tikslas – atkurti odą, jos sėkmingai taikomos ne tik siekiant išsaugoti odos jaunystę. Be siekio sulėtinti odos senėjimo procesus, odos redermalizacija rekomenduojama norint atkurti prarastą odos drėgmės balansą, pagerinti odos būklę po aknės, sumažinti rožinės sukeltą odos paraudimą ir jautrumą, sumažinti strijas. Redermalizacijos procedūros tinka bet kokio amžiaus moterims ir vyrams.


Botulino toksinas - siekiantiems panaikinti laiko žymes

„Botulino toksinas – tai Clostridium botulinum bakterijų išskiriama medžiaga, kurios pagrindinė savybė – gebėjimas susilpninti raumenų susitraukimus. Ši medžiaga sėkmingai pritaikyta grožio industrijoje ir nedideli jos kiekiai naudojami botulino toksino preparatuose. Labai mažos ir itin tiksliai apskaičiuotos preparato dozės suleidžiamos į tam tikrus taškus veido raumenų srityse. Priklausomai nuo kliento poreikių ir parinktos dozės, praėjus keletui dienų po procedūros, raumenys nustoja stipriai ar net visiškai susitraukinėti, o to rezultatas yra raukšlių išsilyginimas arba ženklus sumažėjimas. 

Tiesa, botulino toksino injekcijomis šalinamos ne visos raukšlės.Botulino toksinas naudojamas mimikos raukšlėms šalinti, pavyzdžiui, horizontalioms nuostabos raukšlėms kaktos srityje ar vadinamajai pykčio raukšlei tarp antakių, kitos, pavyzdžiui, nosies ir burnos raukšlės šalinamos hialurono rūgšties užpildais.

Ką svarbu žinoti, planuojant grožio injekcijas?

Specialisto profesionalumas ir patirtis

Tinkamai ir kokybiškai atlikta botulino toksino injekcijų procedūra yra visiškai saugi, o jos rezultatais, priklausomai nuo preparato dozės ir raumenų struktūros, galima džiaugtis vidutiniškai nuo 4 iki 6 mėnesių. Ir nors procedūra trunka neilgai, vis dėlto yra sudėtinga, reikalaujanti ne tik anatomijos žinių, bet ir patirties, todėl labai svarbu, kad procedūrą atliktų reikiamą išsilavinimą  turintis ir patyręs profesionalas.

Patikimas preparato gamintojas

Visada turite teisę žinoti, koks preparatas jums taikomas per procedūrą. Itin svarbu, kad atliekant procedūrą būtų naudojami tik patikrinti sertifikuotų gamintojų produktai, įsigyti iš patikimų ir sertifikuotų tiekėjų. Priešingu atveju galite nesulaukti norimo rezultato, kyla didesnė nepageidaujamų reakciNors grožio injekcijos yra minimaliai invazinės, jų metu turi būti griežtai laikomasi visų saugumo ir higienos reikalavimų.

Taigi, prieš pasirenkant procedūrą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip ją atliekant laikomasi higienos ir saugumo: procedūras atliekančio specialisto kvalifikacija, procedūras teikiančia įstaiga. Siekiant užtikrinti, kad procedūra bus atlikta saugiai ir suteiks lauktą rezultatą, reikėtų rinktis patikrintas medicinos ar estetinės medicinos klinikas, kuriose dirba patyrę gydytojai profesionalai, besilaikantys visų saugumo rekomendacijų ir dirbantys tik su patikrintais ir sertifikuotais preparatais. 

 

Dalintis
Gukite mūsų naujienas ir akcijas!

Gydytojų patarimai ir specialūs pasiūlymai tik prenumeratoriams