Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2022 05 29
Neurologinės ligos
7 min. skaitymo
Vargina įsisenėjęs galvos skausmas?

Galvos skausmą dažnai priimame kaip įprastą gyvenimo dalį. Tačiau, kai jis pradeda varginti vis dažniau, pradedame kelti klausimus, ar tai tikrai įprasta ir normalu. O galbūt – tai pirmas rimtos ligos simptomas?

Plačiau
2022 01 25
Neurologinės ligos
4 min. skaitymo
Ilgai vartotės lovoje ir neužmiegate – ar vertėtų sunerimti?

Sunkiai užmiegate? O galbūt vartotės ne vieną dešimtį kartų ir bandote skaičiuoti avis? Specialistai teigia, kad jeigu neužmiega per pusvalandį ir tai kartojasi kelis kartus per savaitę bei tęsiasi jau ne vieną mėnesį, galima įtarti, kad yra nemiga.

Plačiau
2021 09 20
Neurologinės ligos
3 min. skaitymo
Kuo migrena skiriasi nuo paprasto galvos skausmo?

Migrena Lietuvoje serga apie 10–12 procentų žmonių. Lyginant su vyrais, moterys ja skundžiasi dažniau (santykiu 4:1). Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos neurologės dr. Vainetos Valeikienės, ne dažnas besiskundžiantis galvos skausmais skuba kreiptis pagalbos.

Plačiau
2019 09 20
Neurologinės ligos
3 min. skaitymo
Alzheimeris – progresuojanti liga, paliečianti visą šeimą

Rugsėjo 21-ąją minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Nors kasmet vykdoma daugybė mokslinių tyrimų ir ieškoma būdų, kaip efektyviai pažaboti šią lėtinę progresuojančią ligą, kol kas ji vis dar nėra išgydoma ir dažnai paliečia ne tik sergantįjį, bet ir visą jo šeimą.

Plačiau
2016 02 15
Neurologinės ligos
3 min. skaitymo
Nemigą gali sukelti ir netinkami miego įpročiai

Miego sutrikimų, dėl kurių mažėja darbingumas, silpnėja imuninė sistema, tampa sunkiau susikaupti ir atlikti kasdienius darbus, patiria kas antras žmogus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro neurologė, Vilniaus universiteto docentė, medicinos mokslų daktarė Rūta Mameniškienė atkreipia dėmesį, kad įvairius miego sutrikimus gali sukelti tiek rimtos ligos, tiek netinkamas požiūris į miegą.

Plačiau
2015 07 14
Neurologinės ligos
4 min. skaitymo
„Perpūtė“ nugarą, nepasukate galvos: kas tai ir kaip gydoma?

Vasara – tai metas, kada vis dažniau dirbame prie įjungtų kondicionierių, vėdiname patalpas net nepagalvodami, kad taip galime pakenkti patys sau. Apie itin dažną reiškinį mūsų visuomenėje, liaudyje dar vadinamą nervų šaknelių uždegimu, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja neurologė Vaineta Valeikienė.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams