Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT)

Virtualus turas

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre magnetinio rezonanso tomografijos (toliau – MRT) tyrimai atliekami  šiuo metu naujausiu Lietuvoje, galingu (1,5 teslos) aukštos skiriamosios gebos uždaro tipo magnetinio rezonanso tomografu Optima MR360 Advance (General Electric).

Naujuoju aparatu galima atlikti kepenų magnetinio rezonanso elastografiją, skirtą kepenų audinio standumui vertinti. Tai svarbu nustatant pakitimų sunkumą, numatant ligos gydymo taktiką, sekant proceso dinamiką taikant gydymą. Šis tyrimas neinvazinis ir gali būti kaip alternatyva kepenų biopsijai.

Naujasis MRT aparatas leidžia atlikti daugiau tyrimų be kontrastinio sustiprinimo, speciali programa - pagerinti vaizdo kokybę, jei pacientas tyrimo metu sujuda. Naujos technologijos sumažina paciento girdimą triukšmą tyrimo metu. Įdiegta EKO technologija leidžia sunaudoti 34 proc. mažiau energijos, nei naudojant senesnius MR aparatus.

Tyrimai MRT parodo ypač tikslų ir detalų vidaus organų struktūros vaizdą, padedantį gydytojams greitai nustatyti galvos ir nugaros smegenų, veido ir kaklo, vidaus (pilvo, dubens) organų, galūnių, sąnarių, kraujagyslių ir minkštųjų audinių būklę, jų pakitimus.

MRT tyrimai yra nepakeičiami nustatant raumenų, sąnarių, meniskų, sausgyslių, raiščių pažeidimus (trūkimus, plyšimus), nugaros smegenų, kaulų čiulpų būklę, galvos ir nugaros smegenų uždegimus, išsėtinę sklerozę ir kai kurias kitas ligas.

MRT tyrimai labai informatyvūs diagnozuojant įvairių organų onkologines ligas, įvertinant jų išplitimą (metastazes). Specialios MRT programos leidžia tiksliai diagnozuoti ankstyvų stadijų smegenų insultus, smegenų kraujagyslių kraujotakos sutrikimus, aneurizmas ir kt. MRT tyrimai taikomi ne tik diagnostikai, bet ir ligos eigai stebėti bei gydymo efektyvumui įvertinti.

Tyrimai magnetinio rezonanso tomografu neskausmingi ir neturi žmogaus organizmui žalingo radiacijos poveikio. Pradėjus tirti Optima MR360 Advance, sutrumpėjo tyrimų laikas, pavyzdžiui, stuburo juosmeninės dalies, sąnarių, galvos smegenų (be kontrasto) ištyrimas trunka tik 20 minučių.

Prieš MRT tyrimus reikia pasikonsultuoti su gydytoju radiologu dėl indikacijų ir kontraindikacijų. Tyrimai atliekami pacientams, kurių svoris nėra didesnis kaip 110 kg.

MRT tyrimas gali būti atliekamas naudojant kontrastinę medžiagą ar be jos. Apie tai sprendžia ir Jus informuoja gydytojas, įvertinęs paciento ligos istoriją. Įprastai  kontrastavimo visada reikia, kai atliekamas pilvo MRT, dubens MRT.

Radiologijos centras

Informacija, norintiems pasinaudoti TLK (teritorinių ligonių kasų) kompensacija už MRT tyrimą

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.

 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.

 
Konsultacijos ir registracija +370 5 233 3000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127