Pasirinkite temą
2021 06 21
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams

Šilumos smūgis itin pavojingas vaikams ir senjorams

„Buvo pats vidurvasaris, kaitino saulė, o oro temperatūra perkopė 30 laipsnių. Visa šeima smagiai leidome laiką lauke, maudėmės baseine, kol po popiečio miego mažasis Jokūbas prabudo karščiuodamas.

Plačiau
2021 06 14
Urologinės ligos, vyro sveikata
Peirono liga: kaip ištiesinti kreivą varpą?

Intymi vyrų sveikata nebėra tabu tema, o problemos toli gražu neapsiriboja tik erekcijos sutrikimais. Kreiva varpa gali komplikuoti lytinį gyvenimą, o sunkesniais atvejais jis gali tapti netgi neįmanomas. Kaip gydyti varpos nulinkimą ir sustabdyti Peirono ligos progresavimą, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro urologu Deimantu Šukiu.

Plačiau
2021 06 11
Skydliaukės, endokrininės ligos
Gydytoja endokrinologė apie nutukimą: „Nieko nėra nepakeičiamo, svarbiausia – mūsų noras“

Nutukimas toli gražu nėra tik estetinio vaizdo klausimas. Jis lemia įvairias ligas, apsunkina kitų gydymą. „Paprastos mitybos formulės nėra, kaip ir nėra vienos stebuklingos tabletės nutukimui gydyti“, – sako „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro“ gydytoja endokrinologė Inga Fomčenko. Tačiau nusiminti neverta – kasdien su pacientais dirbanti gydytoja endokrinologė pateikia puikių gairių, kaip spręsti nutukimo problemą.

Plačiau
2021 06 06
Virškinamojo trakto ligos
Vasaros sezono pavojai: kokios ligos tyko sode ar gamtoje?

Įsibėgėjantis vasaros sezonas daug kam asocijuojasi su nerūpestingais savaitgaliais gamtoje, šašlykų kepimu.

Plačiau
2021 06 03
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
Vidurvasario karščių pavojai: organizmui būtinų mineralų netekimas

Kalbėdami apie organizmui svarbius vitaminus ir mikroelementus dažniausiai pagalvojame apie žiemos sezoną, kai sumažėjus šviežių vaisių ir daržovių organizmas jų natūraliai gauna mažiau.

Plačiau
2021 06 01
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
Vaiko sveikata: į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kada apsilankyti pas specialistus?

Jūsų vaikas – sveikas. Tai diagnozė, kurios laukia ir tikisi visi tėvai. Nėra nieko baisiau nei matyti kenčiantį savo mažylį. Visgi gydytojai dar pastebi, kad tėvai vaikų sveikata neretai rūpinasi tik užpuolus ligai ar prireikus nunešti pažymą mokymo ar ugdymo įstaigai.

Plačiau
2021 05 26
Urologinės ligos, vyro sveikata
Gydytoja urologė: kova su prostatos vėžiu būtų efektyvesnė, jei vyrai laiku pasitikrintų

Remiantis statistikos duomenimis, prostatos vėžys – dažniausia vyrų piktybinė liga Lietuvoje, kasmet diagnozuojama apie 2 tūkst. vyrų ir nusinešanti per 500 gyvybių.

Plačiau
2021 05 20
Kardiologija, širdies ligos
Blogasis ir gerasis cholesterolis – mirtimi grasinančią pusiausvyrą galime koreguoti patys

Žodis „cholesterolis“ dažnam siejasi su neigiama reikšme. Tačiau ne viskas paprasta – cholesterolis būna ne tik blogasis, bet ir gerasis. Sutrikus jo pusiausvyrai, gali grėsti ligos, net staigi mirtis. Tačiau gera žinia ta, kad pats žmogus gali reguliuoti su cholesteroliu susijusius organizmo procesus.

Plačiau
2021 05 14
Ginekologinės ligos, moters sveikata
Mioma neaplenkia ir jaunų moterų – ką daryti?

Diagnozė „mioma“ dažnai siejama su brandžiu amžiumi. Tačiau statistika ragina likti budrias: miomą turi net kas trečia moteris, sulaukusi 30 metų. Kas tai yra ir kaip su mioma gyventi, kada atsisveikinti?

Plačiau
2021 05 11
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
Ką daryti, kai gražų kūdikio laukimosi periodą temdo dubens ir nugaros skausmai?

Apatinės nugaros dalies ir dubens skausmai yra dažniausiai pasitaikančios kaulų bei raumenų sistemos problemos nėštumo metu. Pulti į sporto salę, sėsti ant dviračio minti pedalus ar ramiai gulėti ant sofos tikintis, kad skausmai apleis susilaukus kūdikio?

Plačiau
2021 05 11
Inkstų ir šlapimtakių ligos, akmenligė
Šlapimo pūslės uždegimai bunda kartu su šiltesniu oru. Kaip jų išvengti?

Kas bent kartą gyvenime yra susidūręs su šlapimo pūslės uždegimu, kasmet su nerimu laukia apgaulingai šiltėjančių orų. Ši klastinga liga neretai užklumpa vos susigundžius pasėdėti ant dar šaltų terasos grindų, stebint lauke sprogstančius žiedus.

Plačiau
2021 05 10
Grožio chirurgija, odos procedūros
Visuomenėje įsišakniję mitai apie krūtų plastinę operaciją: ko baiminasi moterys?

Plastinė ir estetinė chirurgija – viena tų medicinos sričių, kuri apipinta bene daugiausia įvairių, kartais ir pagrindo neturinčių mitų ir išankstinių nuostatų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai kone kasdien susiduria su apie operaciją galvojančių moterų nuogąstavimais. Kokie mitai dažniausiai sutinkami įvairiuose interneto forumuose apie krūtų plastines operacijas ir jų metu naudojamus implantus?

Plačiau
2021 05 10
Urologinės ligos, vyro sveikata
Septyni šeimos gydytojos patarimai vyrams

Vyrų sveikata kur kas trapesnė nei moterų. Moterys iš prigimties yra stipresnės sveikatos, nepriklausomai nuo to, kad jos ir kur kas dažniau lankosi pas gydytojus (daugiau nei 60 proc. visų apsilankymų pas medikus).

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams