Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2021 11 30
Psichologija, psichiatrija

Psichiatrė pataria: „Emocinis valgymas dažnai būna susijęs su socialiniu nerimu“

Kone kiekvienas gyvenime yra susidūręs su emociniu valgymu, tik dažnai jo negebame identifikuoti. Kaip suprasti, kada valgome intuityviai, o kada – vedami emocijų, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė.

Plačiau
2021 11 05
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
Kada reikia kreiptis į kineziterapeutą ir ko tikėtis?

Daugelis žmonių mano, kad jų fizinė sveikata yra gera, kol pajunta pirmuosius nemalonius pojūčius. Tačiau gera fizinė sveikata nėra vien tik skausmo nebuvimas. Gera fizinė sveikata – tai geras minkštųjų audinių mobilumo, sąnarių stabilumo, raumenų jėgos ir ištvermės bei judesių kontrolės santykis. Apie tai, kada vertėtų kreiptis į specialistą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Viktorija Ruzgutė.

Plačiau
2021 10 25
Psichologija, psichiatrija
Psichoterapeutas Donatas Lučunas: „Perdegimo sindromas gali pasireikšti bet kurios profesijos žmogui“

Nė vienas žmogus negali išvengti streso. Su juo susiduriame kasdien ir tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar jis turės įtakos mūsų nuotaikai ir bendram nusiteikimui. Visgi neretai rinkdamiesi ignoruoti streso siunčiamus signalus patenkame į spąstus. Kartais atsiduriame ir ties perdegimo riba. Kaip atpažinti, kad stresas mus veikia pernelyg stipriai ir pamažu artėja perdegimas, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichoterapeutas, psichologas Donatas Lučunas.

Plačiau
2021 10 21
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
Kineziterapeutė Jolita Gelūnaitė: „Galvos skausmą galima gydyti ir be vaistų“

Dažnas esame patyrę nesaldų ir iki kūno gelmių įsismelkiantį galvos skausmą. Ką tokiu atveju darome? Žinoma, puolame raustis namų vaistinėlėje ir geriame greitai veikiančias tabletes nuo skausmo. Tačiau ką daryti, kai vaistai nebepadeda, o su skausmu darosi sunku gyventi? Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Jolita Gelūnaitė įsitikinusi – galvos skausmą galima gydyti ir be vaistų.

Plačiau
2021 10 18
Ginekologinės ligos, moters sveikata
Gestacinis diabetas: kaip jis veikia nėščiosios ir vaisiaus organizmą?

„Jums – gestacinis diabetas“ – šią diagnozę išgirsta vis daugiau besilaukiančiųjų visame pasaulyje. Juo serga nuo 2 iki 40 proc. visų nėščių moterų. Kas tai lemia ir kaip tai paveikia ne tik mamą, bet ir būsimą kūdikį, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja akušerė ginekologė Sandra Tumėnė.

Plačiau
2021 10 15
Ginekologinės ligos, moters sveikata
Genų mutacijos, lemiančios vėžines ligas. Kaip užbėgti ligai už akių?

Ko gero, dar prisimename, kaip nustebino žinia, kad žinoma aktorė Angelina Jolie priėmė drastišką sprendimą atlikti prevencinę mastektomiją – abiejų krūtų pašalinimo operaciją. Jai buvo nustatyta BRCA1 geno mutacija, kuri labai smarkiai padidina krūties ir kiaušidžių vėžio riziką. Lietuvoje taip pat yra galimybė išsitirti dėl BRCA1 ir BRCA2 genų pakitimų. Kodėl tai svarbu?

Plačiau
2021 10 14
Odos ligos
Sergančiųjų melanoma amžius jaunėja – kokie pirmieji simptomai?

Už lango vis labiau įsigalint rudeniškiems, žvarbiems orams, dažnas Lietuvos gyventojas su ilgesiu prisimena itin saulėtą ir karštą vasarą. Visgi kartais šie prisiminimai palieka ir kartėlį – dėl ilgalaikio ultravioletinių saulės spindulių įtakos atsiranda odos problemų, gerokai išauga ir melanomos rizika. Tad medikai įspėja – po kiekvienos vasaros būtina pasitikrinti apgamus ir odą, ypač kai ši vėžio forma diagnozuojama visų amžiaus grupių atstovams.

Plačiau
2021 09 30
Alergija
Alergija dulkių erkutėms: kaip jos išvengti?

Čiaudite, ašaroja, niežti akys, paburkusi nosis? Nebūtinai tai prasidedančio peršalimo simptomai. Visai gali būti, kad jūs alergiškas namų dulkių erkutėms. Tai viena labiausiai paplitusių alergijų pasaulyje.

Plačiau
2021 09 23
Akių ligos
Regos korekcija iki 45-erių. Kodėl verta paskubėti?

Ilgai svarsčiusi ir pagaliau pasiryžusi lazerinei regos korekcijai moteris iš Utenos (vardas neatskleidžiamas konfidencialumo sumetimais) susidūrė su netikėta problema. Pasirodo, daryti tokią operaciją jau per vėlu. Dirbančiai ir aktyviai laisvalaikį mėgstančiai leisti moteriai ką tik suėjo penkiasdešimt metų. Atrodytų, pats jėgų žydėjimas – vaikai užauginti, darbinė karjera suplanuota dar keliems dešimtmečiams į priekį, kaip tik metas investuoti į savo sveikatą.

Plačiau
2021 09 20
Neurologinės ligos
Kuo migrena skiriasi nuo paprasto galvos skausmo?

Migrena Lietuvoje serga apie 10–12 procentų žmonių. Lyginant su vyrais, moterys ja skundžiasi dažniau (santykiu 4:1). Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos neurologės dr. Vainetos Valeikienės, ne dažnas besiskundžiantis galvos skausmais skuba kreiptis pagalbos.

Plačiau
2021 09 09
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
Kodėl reabilitacija reikalinga ne tik po operacijos?

Natūralu, kad, artėjant ortopedinei operacijai, dažniausiai kyla daug klausimų ne tik apie ją, bet ir apie laukiantį sveikimo laikotarpį. Kineziterapeutas šiuo atveju gali tapti puikiu specialistu, padėsiančiu šiame kelyje. Tačiau kodėl vertėtų pas kineziterapeutą apsilankyti ne tik po operacijos, bet ir prieš?

Plačiau
2021 08 30
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
Penki vaikų gydytojos patarimai padės pasiruošti naujų mokslo metų šturmui

Kad būtų galima džiaugsmingai sutikti mokyklinius nuotykius ir pažinimo džiaugsmą, nepaprastai svarbu tinkamai nusiteikti artėjantiems mokslo metams. Kaip tai padaryti lengvai ir užtikrintai, Jums pataria Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vaikų gydytoja ir hematologė Agnija Vaščiūnaitė.

Plačiau
2021 08 27
Infekcinės ligos
Nuo klastingo hepatito C viruso neapsaugotas nė vienas

Nors medicina sparčiai žengia į priekį, hepatitas C ir toliau išlieka vienu labiausiai nesuvaldytų infekcinių susirgimų. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) skaičiavimais, 2017 m. visame pasaulyje gyveno 71 mln. hepatito C virusu užsikrėtusių žmonių, iš kurių tik penktadalis žinojo šią diagnozę.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams