Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 09 13
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo

Kineziterapeutė G. Badikonytė: „Smagiausia, kai matai džiaugsmu degančias paciento akis“

„Esu ten, kur ir norėčiau būti“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė. Iki tapdama netrukus metų gimtadienį minėsiančio Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sostinės Lvivo g. komandos dalimi ji žengė žingsnis po žingsnio. Gerai pažino įstaigos tvarką, struktūrą, vertybes ir žmones, taip pat spėjo baigti kineziterapijos studijas Vilniaus universitete.

Plačiau
2023 08 22
Akių ligos
4 min. skaitymo
Tūkstančiai vaikų kasmet nosis pabalnoja akiniais. Ar galime tai pakeisti?

2022 m. Higienos instituto sveikatos statistikos duomenimis, Lietuvoje miopija, arba trumparegystė, diagnozuota daugiau nei 45 tūkst. vaikų (0–17 m.). Tai reiškia, kad regėjimo į tolį sutrikimų turi apytikriai kas 11 šalies vaikas iki 18 metų. Dalis trumparegystės atvejų aptinkami kasmetinių profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu, todėl artėjant naujiems mokslo metams kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytoją Dalią Krivaitienę.

Plačiau
2023 08 20
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja apie vitaminų lašines: kam jos naudingos, o kada gali kelti pavojų?

Gerai žinoma tiesa – organizmui būtina pusiausvyra. Ne išimtis ir maistinės medžiagos, vitaminai bei mineralai. Spartus šiuolaikinis gyvenimo tempas, nesubalansuota mityba ir darbo bei poilsio režimas lemia, kad dažnas mūsų svarbius vitaminus ir mikroelementus išeikvojame greičiau nei jų papildome. Kaip vienas iš būdų greitai atkurti prarastą balansą – ne per seniausiai išpopuliarėjusios vadinamosios vitaminų lašinės.

Plačiau
2023 08 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
6 min. skaitymo
Kaip sužinoti, kokia fizinė veikla teikia didžiausią naudą jūsų kūnui ir sveikatai?

Ne paslaptis, kad ilgos sėdimo darbo valandos, nejudrus laisvalaikis ir nesubalansuota mityba veda ne tik prie nepageidaujamų kilogramų augimo, bet ir rimtų sveikatos bėdų ateityje. Nors vis daugiau žmonių susimąsto, kaip į savo užimtą dienotvarkę galėtų įtraukti daugiau fizinio aktyvumo, dalis skaudžiai nusivilia – treniruotės ne-duoda laukto rezultato, deginamos kalorijos, o riebalai netirpsta. Apie tai šiandien kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytoją Mantą Ambrašką.

Plačiau
2023 08 04
Kita
4 min. skaitymo
Laura Pranienė: kaip chemijos mokslai atvedė į mediciną ir kodėl geras klientų aptarnavimas šiandien – konkurencinis pranašumas?

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Komercijos padalinio direktorės Lauros Pranienės temperamento ir energijos, regis, pakaktų keliems. Ji vadovauja už rinkodarą, pardavimus ir klientų aptarnavimą atsakingiems centro darbuotojams. Šios darbo kryptys šiandien labai svarbios, ypač – itin kokybiškas ir rūpestingas aptarnavimas. Kaip tai tobulinti, Laurai rūpi ir labai įdomu. Ji seka pasaulines tendencijas, daug taškų ant „i“ sudėjo ir neseniai atliktas „Kliento kelionės tyrimas“, kuriuo siekta dar labiau pagerinti aptarnavimą Medicinos diagnostikos ir gydymo centre.

Plačiau
2023 07 27
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja apie vaikų sveikatos patikras: kas tiriama jų metu ir kada reikėtų sunerimti?

Kasmet ruošiantis naujiems mokslo metams vaikus auginantiems tėvams tenka ne tik atnaujinti mokyklinių reikmenų krepšelį, bet ir su atžalomis apsilankyti pas šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Nors yra manančiųjų, kad kasmetinė sveikatos patikra yra tik dar vienas formalus įrašas sveikatos duomenų sistemoje, kurio reikalauja ugdymo įstaigos, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Aldona Dimaitienė sako, kad vaikų sveikatą reguliariai tikrinti būtina.

Plačiau
2023 07 27
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kaip laiku pastebėti vaikų laikysenos problemas ir kada kreiptis į specialistus?

Vasarai persiritus į antrąją pusę, natūralu, kad tėvai vis dažniau pagalvoja apie artėjančius mokslo metus, o gydytojai savo ruožtu ragina kuo anksčiau atvykti su vaikais patikrinti jų sveikatos. Labai svarbu išsiaiškinti, ar nėra laikysenos problemų.
Pasak specialistų, netaisyklinga laikysena – vienas esminių vaikų ir paauglių sveikatos sutrikimų. Apie tai, kodėl svarbu laiku pastebėti ir gydyti laikysenos bei stuburo iškrypimus ir kokios priemonės yra veiksmingiausios, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Aistė Jakštienė.

Plačiau
2023 07 17
Kita
4 min. skaitymo
Reabilitacijos ir sporto medicinos centro vadovas T. Puzara: „Turiu komandą, su kuria galime kelti aukščiausius tikslus“

Ilgai kartojęs, kad pacientų reabilitacija yra ne mažiau svarbi nei kitos paslaugos, Tadas Puzara pasiekė savo. Jo vadovaujamas Reabilitacijos ir sporto medicinos centras šiandien yra moderniausias ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse. Naujausia testavimo, diagnostikos ir kineziterapijos įranga aprūpinto Medicinos diagnostikos ir gydymo centro padalinio pacientai jau įvertino čia gaunamų paslaugų kokybę.

Plačiau
2023 06 28
Kardiologija, širdies ligos
8 min. skaitymo
Kraują skystinantys vaistai ir jų vartojimas: ką svarbu žinoti?

Pasitaiko atvejų, kai dėl įvairių ligų žmogaus organizmas pradeda gaminti per daug raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų), todėl kraujas ima tirštėti. Tačiau, kaip teigė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja kardiologė Laura Lukošiūnienė, ne visais atvejais pacientui skiriami kraujo krešumą mažinantys vaistai, plačiajai visuomenei labiau žinomi kaip skystinantys kraują vaistai. Ką svarbu žinoti apie jų vartojimą ir poveikį organizmui?

Plačiau
2023 06 27
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
5 min. skaitymo
Kada kreiptis į šeimos gydytoją, arba kada sveikatos problemų atidėliojimas tampa pavojingas?

Esant įvairiems sveikatos sutrikimams ar kilus net menkiausių abejonių dėl sveikatos būklės, natūralu, kad pirmiausia kreipiamės į šeimos gydytoją. Tačiau kuo vadovautis, norint pasirinkti tinkamą šeimos gydytoją, kokias paslaugas jis teikia ir ką būtina žinoti, norint jį pakeisti? Apie tai plačiau kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.

Plačiau
2023 06 14
Kardiologija, širdies ligos
5 min. skaitymo
Vasaros karščiai: kam jie pavojingiausi ir kaip per juos apsaugoti širdį?

Daugelį metų įvairiose pasaulio šalyse vykdomi tyrimai rodo, kad kaitra stipriai veikia žmogaus savijau-tą. Aukšta temperatūra yra rimtas stresas organizmui, gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, ypač ser-gantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, net gali tapti mirties priežastimi. Apie tai, kaip saugoti save, užklupus karščiams, kam jie pavojingiausi ir kaip padėti, jei šalia esantįjį ištiko saulės smūgis, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja kardiologė Laimutė Laučiuvienė.

Plačiau
2023 06 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
11 min. skaitymo
Kas yra echoskopija, kaip ji atliekama ir ką parodo?

„Atlikime echoskopiją“ arba „Reikia atlikti ultragarso tyrimą“ – tokius ar panašius gydytojo žodžius neretai pacientai išgirsta, kai siekiama išsiaiškinti įvairių negalavimų priežastis, pavyzdžiui, kokia yra vidaus organų forma, padėtis, struktūra, ar nėra patologinių pokyčių, kai norima ištirti minkštuosius audinius ir kt. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja echoskopuotoja Raimonda Verikienė plačiau pasakoja apie tai, kokias pagrindines ligas padeda diagnozuoti echoskopija arba kitaip vadinamas ultragarso tyrimas, kaip jam tinkamai pasiruošti ir kuo šis tyrimas skiriasi nuo kitų.

Plačiau
2023 06 09
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
7 min. skaitymo
Bendras kraujo tyrimas: ką jis parodo ir kaip dažnai jį atlikti?

Bendras, arba pilnas, kraujo tyrimas – tai pats pirmasis tyrimas, kuris atliekamas, norint įvertinti žmogaus sveikatos būklę. Jis padeda atskirti, kokia infekcija – bakterinės ar virusinės kilmės – asmuo serga, ar turi kokių nors patologijų ir pan. Apie tai, kaip tinkamai pasiruošti pilnam kraujo tyrimui, kokie yra svarbiausi kraujo tyrimo rodikliai, ar visada nuokrypiai nuo normos reiškia ligą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Daiva Berškienė.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams