Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2022 06 09
Alergija
4 min. skaitymo

Gydytoja konsultuoja mamas: vienas naminis gyvūnas vaikų alergijos riziką gali sumažinti

Pro langus kartu su oro srovėmis į vidų patenkančios, maisto gaminimo ar namų švarinimo metu po erdves pasklindančios įvairios dulkės ir bakterijos nuolat teršia namų orą. Alergologės ir klinikinės imunologės Neringos Stirbienės nuomone, nešvarus oras namuose – tarsi nematomas priešas tiems, kurie kenčia nuo alergijų,

Plačiau
2022 06 06
Infekcinės ligos
2 min. skaitymo
Beždžionių raupai – atvejų pasaulyje yra, tačiau neverta kelti panikos

Atrodo, kad pastaruosius keletą metų gąsdinančios naujienos niekada nesibaigs. Iš pradžių pasaulį sukrėtęs ir milijonus gyvybių nusinešęs koronavirusas, šių metų pradžioje Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, o dabar dar ir žinios apie plintančius paslaptinguosius beždžionių raupus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja, profesorė dr. Ligita Jančorienė sako, kad tai, kad beždžionių raupai galėtų sukelti naują epidemiją, kalbėti dar anksti.

Plačiau
2022 06 02
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Vargina erekcijos sutrikimai? Neužsiimkite savigyda – urologas pataria, kada vertėtų kreiptis į specialistą

„Jei jums pasireiškia pavieniai erekcijos sutrikimo atvejai, tikėtina, kad tai nėra liga, veikiau laikina būklė, susidariusi dėl patirto streso ar nuovargio. Tačiau jei erekcijos sutrikimas pasireiškia nuolat, ilgiau nei 3 mėnesius ir tai trukdo atlikti visavertį lytinį aktą, rekomenduojame kreiptis pagalbos“, – apie tai, kada vertėtų nedelsti, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro urologas Arūnas Jaškevičius.

Plačiau
2022 06 01
Psichologija, psichiatrija
7 min. skaitymo
Psichiatrė apie pavasarinę depresiją: „Svarbu prisiminti, kad nėra gėda sirgti“

Daugelis pavasarį ir vasarą tampa laimingesni, aktyvesni, lengviau keliasi rytais, nes padidėjęs šviesos kiekis pakelia energiją. Tačiau yra žmonių, kuriuos šviesa veikia priešingai – jie tampa nerimastingi, dirglūs, jaučiasi pavargę, jiems gali sutrikti miegas. Apie tai, kaip atpažinti pavasarinę depresiją ir kada kreiptis pagalbos – pasakoja mūsų Centro psichiatrė Aušra Stankūnienė.

Plačiau
2022 05 29
Neurologinės ligos
7 min. skaitymo
Vargina įsisenėjęs galvos skausmas?

Galvos skausmą dažnai priimame kaip įprastą gyvenimo dalį. Tačiau, kai jis pradeda varginti vis dažniau, pradedame kelti klausimus, ar tai tikrai įprasta ir normalu. O galbūt – tai pirmas rimtos ligos simptomas?

Plačiau
2022 05 06
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
2 min. skaitymo
Penkios dažniausiai pasitaikančios traumos žaidžiant golfą

Vis labiau šylant orams, dažnas skubame kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Juo pasidžiaugti galima žaidžiant Lietuvoje vis labiau populiarėjantį golfą. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Simona Povelauskienė tikina, kad ši sporto šaka yra puiki fizinio aktyvumo forma, gerinanti širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, palaikanti kojų ir pečių juostos raumenyno jėgą. Tačiau ir šioje sporto srityje neišvengiama traumų bei skausmo apraiškų.

Plačiau
2022 04 15
Akių ligos
2 min. skaitymo
Matote neryškiai ir miglotai? Tai gali rodyti progresuojančią kataraktą

Katarakta – vyresnio amžiaus žmonių liga. Vienintelis veiksmingas jos gydymo būdas yra operacija. Tyrimai rodo, kad 95 proc. pacientų, kuriems sudrumstėjęs akies lęšiukas buvo pakeistas nauju, atgauna nuo 50 iki 100 proc. regėjimo, jei nėra kitų akių ligų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro oftalmologė Inesa Skvarciany-Bajorūnė ragina nedelsti, nes uždelsus operacija trunka ilgiau ir atsiranda didesnė komplikacijų rizika.

Plačiau
2022 04 11
Psichologija, psichiatrija
7 min. skaitymo
Įvairūs kūno skausmai gali byloti ne apie fizinius sveikatos negalavimus, o apie užslėptas emocijas

Dažnai girdima, kad visos ligos pirmiausia prasideda galvoje. Ir nors šią mintį būtų galima nuleisti juokais, visgi specialistai tvirtina – mūsų kūnas ir emocijos iš tiesų yra glaudžiai susijusios. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė pasakoja apie tai, kaip atskirti, kada vertėtų problemos ieškoti pas šeimos gydytoją ar kitą medicinos specialistą, o kada laikas praverti psichologo ar psichiatro kabineto duris.

Plačiau
2022 04 07
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
2 min. skaitymo
Jums diagnozuota stuburo osteochondrozė? Neužsiimkite savigyda ir skubėkite pas kineziterapeutą

„Stuburo osteochondrozė – tai terminas, vartojamas apibūdinti degeneracinius tarpslankstelinių diskų ir slankstelių kauluose pokyčius. Daugelis išsigąsta išgirdę tokią diagnozę, tačiau paprastai kalbant, tai reiškia, kad prasidėjo stuburo senėjimo procesas“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Simona Povelauskienė.

Plačiau
2022 03 30
Ginekologinės ligos, moters sveikata
4 min. skaitymo
Gerybinis auglys – ar po operacijos deformuosis krūtis?

Išgirdusi diagnozę gerybinis krūties auglys, dažna moteris dvejoja, ką daryti. Tikimybė, kad auglys supiktybės, nėra didelė, bet rizikuoti irgi nesinori. Garsiai apie tai nekalbama, tačiau viena operacijos atidėliojimo priežasčių – baimė, kad operacijos metu krūtis bus deformuota. Apie fibroadenomų šalinimo operacijas kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akušeriu-ginekologu dr. Gediminu Mečėjumi.

Plačiau
2022 03 23
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Kasmet vis jaunesnio amžiaus žmonėms diagnozuojamas storosios žarnos vėžys. Ką būtina žinoti?

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1500–1700 naujų storosios žarnos vėžio atvejų. Tai sudaro apie 10 proc. visų naujų vėžio susirgimų. Skaičiai – negailestingi. Skaičiuojama, kad nuo šio vėžio kasmet miršta apie 800 sergančiųjų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro chirurgas, koloproktologas doc. dr. Audrius Dulskas sako, kad vos 30 proc. naujų atvejų nustatoma ankstyvose stadijose.

Plačiau
2022 03 21
Kraujagyslių ligos, kojų venų varikozė
4 min. skaitymo
Kas lemia kraujagyslių kalkėjimą?

Širdies ir kraujagyslių ligos laikomos viena pagrindinių mirties priežasčių. Kraujagyslių ligas dažniausiai sukelia aterosklerozė, apie kurią žmogus gali net neįtarti, o pajunta tik jai paūmėjus. Kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas pasakoja, kaip ši liga vystosi ir kada skubėti pas specialistus.

Plačiau
2022 03 07
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Psichiatrė apie karo metu išgyvenamą nerimą ir baimę: „Patirti visus jausmus yra normalu“

Jau daugiau nei savaitę vyksta Rusijos karas prieš Ukrainą. Nors esame ganėtinai toli, dažnas iš mūsų jaučiame įvairiausias emocijas: nerimą, baimę, bejėgiškumą, pyktį. Apie tai, kaip priimti savo jausmus karo metu ir nusiraminti, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams