Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2022 09 26
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo

Kineziterapeutė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie idiopatinę skoliozę

Pasikeitusi laikysena, skirtingai atsikišusios mentys ar vizualiai matomas vienos pusės šonkaulių pakilimas gali signalizuoti apie besivystančią idiopatinę skoliozę. Natūralu, kad sužinojus diagnozę dažnam tampa neramu ir kyla ne vienas klausimas. Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Viltė Štrapenskaitė.

Plačiau
2022 09 12
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Dirbate sėdimą darbą ir vargina nugaros skausmas?

Dažnas sėdimą darbą dirbantis žmogus susiduria su įvairiais nugaros ir kaklo skausmais. Vieni iškart kreipiasi į specialistus, kiti išbando įvairiausias balansines pagalvėles, perka patogesnį stalą ar puola dirbti stovėdami, tačiau dažnai padėčiai pagerinti neprireikia jokių investicijų. Svarbiausia – sėdint nepamiršti vis pakeisti kūno padėties. Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Edita Šedė.

Plačiau
2022 09 12
Odos ligos
4 min. skaitymo
Sergančiųjų odos vėžiu daugėja: kas tai lemia?

Sugrįžus po atostogų vis dar dažnam tenka išgirsti pastabą: „Visai neįdegei“, lyg taip būtų matuojama poilsio kokybė. Gydytojai pastebi, kad saulėje nudegusi oda ne tik nėra madinga, bet ir gali būti laikoma nemeilės sau pavyzdžiu, o argumentai esą taip tik bandoma papildyti vitamino D atsargas – ne iki galo teisingi.

Plačiau
2022 09 08
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Bėgimo ABC: vanduo, tinkama avalynė ir apšilimo svarba

Vėstant orams ir pamažu grįžtant į įprastą ritmą, dažnas pagalvoja apie sportą. Iš pirmo žvilgsnio mažiausiai pasiruošimo reikalaujanti sporto šaka yra bėgimas, tad daugelis prisimena giliai spintoje paslėptus bėgimo batelius ir pradeda bėgioti. Tačiau ar tikrai žinome, kokią avalynę geriausia rinktis? Kaip apšilti prieš treniruotę ir ar bėgant reikia gerti vandenį? Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutas Ugnius Vyšniauskas.

Plačiau
2022 09 07
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
6 min. skaitymo
Kelio skausmai: kas juos sukelia ir kaip geriausia gydytis?

Esame įpratę girdėti, kai vyresni žmonės skundžiasi kelių skausmais. Rodos, kitaip ir būti negali – juk toks amžius. Tačiau kelių skausmus patiria ne tik vyresni. Lygiai taip pat jaustis gali ir jaunesnio amžiaus žmonės. O skausmo priimti kaip savaime suprantamo ir nekeičiamo fakto nereikėtų – kineziterapeutė Austėja Gliaudytė pasakoja, kad svarbiausia yra kuo anksčiau kreiptis į medikus.

Plačiau
2022 08 03
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo
Mindaugas Gudelis: „Reabilitacija svarbi kiekvienam“

Susidūrę su trauma ar nebegalėdami pakęsti nesibaigiančio nugaros skausmo, skubame ieškoti gydytojų. Dažnas jų rekomenduoja išbandyti reabilitaciją – kompleksinį gydymo būdą, kurio tikslas yra atkurti dėl traumos ar ligos prarastas įprastas ir kasdienybėje reikalingas funkcijas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro metodikos konsultantas Mindaugas Gudelis pasakoja, kodėl šis gydymo būdas yra toks svarbus šiuolaikiniam žmogui ir ką reabilitacijos metu galima pasiekti.

Plačiau
2022 08 01
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Skaičiai šokiruoja: vis daugiau vaikų ir paauglių laisvalaikis tampa pasyvus

Ar kada teko susimąstyti, kad vis rečiau matote kieme žaidžiančius vaikus? Ir ne sulindusius į mobiliųjų telefonų ekranus, o iš tiesų leidžiančius laiką lauke: bėgiojančius, besisupančius, vienas kitą gaudančius, lipančius, spardančius kamuolį? Ir iš tiesų vaikai vis mažiau laiko užsiima fizine veikla. Kodėl taip atsitinka ir kiek laiko per dieną vaikui bei paaugliui reikėtų praleisti aktyviai, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Deimantė Kavaliauskienė.

Plačiau
2022 07 25
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo
Vienam iš trijų žmonių pasaulyje šiuo metu reikalinga reabilitacija

Kokia pirma mintis kyla išgirdus žodį „reabilitacija“? Greičiausiai prieš akis iškyla kokia nors gyvenime patirta trauma ir po jos sekęs ilgas vizitų pas gydytojus maratonas, siekiant kuo greičiau sugrįžti į įprastą kasdienybę. Ir iš tiesų skaičiai kalba patys už save.

Plačiau
2022 07 13
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
1 min. skaitymo
Vos kelios minutės ir vėl jausitės žvalūs!

Ar kada pagalvojote, kad trūksta energijos? Po darbo dienos norisi tik kristi į lovą ir nejudėti? O galbūt yra buvę, kad atostogavote, tačiau jautėtės visiškai nepailsėję? Dažniausiai taip nutinka, kai kasdienybėje vyrauja chaosas ir stresas, tuomet apie bet kokį sportą galvojama mažiausiai.

Plačiau
2022 07 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
2 min. skaitymo
Kokie pirmieji žingsniai įvykus nelaimei?

Kartais gyvenimas iškrečia nemalonių pokštų. Kiekvienas iš mūsų turėtume žinoti, kaip elgtis įvykus nelaimei: užspringus, prasidėjus kraujavimui ar ištikus insultui. Tačiau ar tikrai tai žinome ir gebėtume atlikti?

Plačiau
2022 07 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
2 min. skaitymo
Mažas, kasdienis įprotis galintis pagerinti mūsų sveikatą

Jeigu fizinio aktyvumo teikiamą naudą būtų galima sudėti į vieną tabletę, ji neabejotinai taptų populiariausia pasaulyje. 10 tūkstančių žingsnių per dieną – toks yra paprasčiausias sveikatos receptas. Įtraukite į savo kasdienę rutiną vaikščiojimą ir pamatysite, kad keičiasi ne tik jūsų išvaizda, bet ir gerėja emocinė būklė.

Plačiau
2022 06 29
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
2 min. skaitymo
Ergoterapija iš lovos gali pakelti net sudėtingiausius ligonius

„Turėjau pacientę, jauną moterį. Atėjo pas mane po patirto insulto. Tuo metu ji beveik nevaldė rankos – pirmųjų ergoterapijos užsiėmimų metu galėjome tik pasyviai ją mankštinti. Kartu dirbome visą mėnesį – susitikdavome net tris kartus per savaitę. Pamažu pacientė ėmė minimaliai judinti ranką, todėl galėjome pradėti aktyvesnes veiklas“, – pasakoja netrukus atsidarysiančio Reabilitacijos ir sporto medicinos centro ergoterapeutė Giedrė Pociūnaitė.

Plačiau
2022 06 29
Alergija
2 min. skaitymo
Alergologė pataria, kaip elgtis įgėlus vabzdžiams

Vis labiau kaistant orui dažnas skubame kuo toliau nuo deginančio miesto asfalto. Ieškodami ramybės oazės slepiamės miškų ir ežerų apsuptyje, tačiau kone kaskart ją aptemdo nemalonūs ir skausmingi uodų bei bičių įgėlimai. Vabzdžių įkandimai gali sukelti įvairių nepageidaujamų reakcijų – nuo paraudimo ir niežtėjimo iki alergijos. Taigi kas atsitinka įgėlus vabzdžiui ir kaip to išvengti? Konsultuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro alergologė dr. Neringa Stirbienė.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams