Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 01 26
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo

Nugaros skausmas, pereinantis į sėdmenis: priežastys ir gydymas

Vienas dažniausių nusiskundimų, kuris pastaraisiais dešimtmečiais vargina žmones, yra nugaros skausmas. Kadangi stovime, vaikštome, atliekame fizinį darbą ar ilgai sėdime, nugaros sritis tampa pažeidžiama, tad ilgainiui gali atsirasti struktūrinių pokyčių ar tam tikra perkrova. Pasak Medicinos diagnostikos ir gy-dymo centro kineziterapeutės Gerdos Badikonytės, itin dažnas yra nugaros skausmas, pereinantis į sėdmenis. Dėl ko jis kyla, kokių priemonių reikia imtis, norint numalšinti tokį skausmą, ir kada metas kreiptis į specialistus?

Plačiau
2023 01 23
Ginekologinės ligos, moters sveikata
5 min. skaitymo
Gimdos kaklelio vėžio prevencija – kodėl ji svarbi ir kokie pokyčiai laukia moterų šiemet?

Gimdos kaklelio vėžys – ši diagnozė kasmet išmuša žemę iš po kojų net keliems šimtams moterų vien Lietuvoje. Deja, bet ši tyli ir klastinga liga ilgai neturi aiškių simptomų, todėl kovojant su ja nepamainoma tampa ankstyva diagnostika ir prevencija. Europoje minint gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę apie tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja akušere-ginekologe Daiva Keršulyte, su kuria aptariame naujausius prevencijos programos pasikeitimus ir tai, kaip šie gali padėti ateityje suvaldyti vienos mirtingiausių moterų ligų plitimą.

Plačiau
2023 01 17
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Gydymas antibiotikais. Ką iš tiesų turime žinoti apie šių vaistų vartojimą?

Kai praėjusį kartą peršalote ir sunkiai sirgote, šeimos gydytojas paskyrė antibiotikų ir vaistai kaipmat padėjo – jau per kelias dienas savijauta ėmė pastebimai gerėti. Tačiau ir vėl užklupus peršalimui, gydytojas atsisakė skirti antibiotikų ir patarė gydytis šilta arbata, o prireikus – tiesiog vaistais simptomams malšinti. Kodėl? O gal galima savarankiškai išgerti kelias spintelėje užsilikusias antibiotikų tabletes?

Plačiau
2023 01 09
Akių ligos
5 min. skaitymo
Jums per 40? Dar nevėlu atlikti regos korekciją lazeriu

Kasmet visame pasaulyje atliekama tūkstančiai regos korekcijų lazeriu. Taip daugybė žmonių gali pamiršti nepatogius akinius ar kontaktinius lęšius ir džiaugtis geru regėjimu be jų. Šia šiuolaikinės medicinos galimybe naudojasi tiek visai jauni, tiek į jau įkopę į gyvenimo piką. Vis dėlto operacijas atliekantiems gydytojams oftalmologams neretai tenka išgirsti nuogąstavimų, kad rinktis tokią procedūra galbūt jau per vėlu... Dėl amžiaus.

Plačiau
2023 01 04
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Dėl ko kyla nugaros skausmas gulint ir kaip jį sumažinti?

Nugaros, ypač juosmeninės stuburo dalies, skausmas yra viena dažniausių griaučių-raumenų sistemos problemų pasaulyje. Nustatyta, kad apie 80 proc. žmonių yra turėję bent vieną nugaros skausmo epizodą gyvenime. Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutės Juditos Černiauskienės, nors poilsio arba naktinis nugaros skausmas – šiek tiek retesnis nusiskundimas, tačiau ne mažiau varginantis tiek moteris, tiek vyrus. Kokios jo atsiradimo priežastys ir kaip numal-šinti nugaros skausmą?

Plačiau
2023 01 04
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Kai peršalimas komplikuojasi. Kuo pavojinga pneumokokinė infekcija?

Tamsus ir šaltas metų periodas – tinkamas laikas pasikalbėti ne tik apie virusus, bet ir apie bakterijas. Streptococcus pneumoniae sukeltos ligos (pneumokokinės ligos) sunkiausiai pasireiškia mažamečiams vaikams, senjorams ir žmonėms, kurių imuninė sistema susilpnėjusi. Ir nors bakterine infekcija užsikrėsti sunkiau negu virusine, po karantino suvaržymų nustojus dėvėti kaukes, mažiau laikantis higienos, pneumokoko sukeltų ligų atvejų gali padažnėti. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytojas Vilius Rajeckas dalinasi esminiais pastebėjimais apie pneumokokines ligas.

Plačiau
2022 12 20
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Kaip atskirti nugaros skausmą nuo inkstų skausmo?

Šiais laikais dažnas jaučia įvairaus pobūdžio nugaros skausmus, kurie gali reikšti tiek stuburo, tiek prasidėjusias inkstų ligas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Edita Šedė paaiškina, kaip atskirti nugaros skausmą nuo inkstų skausmo, į kokius simptomus atkreipti dėmesį ir kada būtina kreiptis į specialistus, norint išvengti rimtų komplikacijų.

Plačiau
2022 12 20
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Gydytojas gastroenterologas: sėsdami prie vaišėmis nukrauto stalo, nepameskime sveiko proto

Skaičiuojame paskutines dienas iki gražiausių metų švenčių. Vieni skuba pakuoti dovanas, kiti svarsto, kuo gi šiemet reikės pavaišinti į namus sugužėjusius artimuosius. Ką vertėtų žinoti ruošiant Kūčių ar Kalėdų stalą, kad nekankintų virškinimo sutrikimai? Svarbiausiomis valgymo taisyklėmis ir patarimais dalinasi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas gastroenterologas Eimantas Mockus.

Plačiau
2022 12 08
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Skoliozė – gydytojams nerimą kelianti šiuolaikinio jaunimo rykštė

Jau kelerius metus iš eilės šalies ir pasaulio gydytojai skambina pavojaus varpais – tarp vaikų ir jaunimo sparčiai daugėja įvairių laikysenos sutrikimų. Jie vis dažniau nustatomi ir jaunesniame amžiuje – neretai atliekant priešmokyklinę sveikatos patikrą, sulaukus vos 7–8 metų. Manoma, kad tokiai bauginančiai tendencijai reikšmingos įtakos turi vis labiau mažėjantis jaunų žmonių fizinis aktyvumas. Viena pavojingiausių laikysenos ydų – skoliozė, kuri dažnai diagnozuojama jauname amžiuje ir negydoma gali turėti negrįžtamų pasekmių visam likusiam gyvenimui. Apie tai plačiau kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeute Giedre Damušyte.

Plačiau
2022 12 08
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo
Vykdami slidinėti ruoškite ne tik slides. Kineziterapeutės patarimai, kaip pasirengti žiemos atostogoms, kad išvengtume netikėtų traumų

Vis daugiau lietuvių žiemos atostogas renkasi praleisti populiariuose slidinėjimo kurortuose, kuriuose išbando slidžių ar snieglenčių trasas. Kai kuriems tai tampa nepamirštama patirtimi, tik ne visada gerąja prasme – iš kelionės tenka grįžti ne su lauktuvėmis, bet skaudžiomis traumomis.

Plačiau
2022 12 08
Akių ligos
5 min. skaitymo
Regos korekcija lazeriu. Gydytoja paneigia mitus apie operacijos baimę

Prognozuojama, kad po 30 metų su regos problemomis susidurs net kas antras pasaulio gyventojas. Nors šiuolaikinių technologijų pagalba regos problemos gali būti sėkmingai sprendžiamos, jas vis dar gaubia nemažai mitų ir nepagrįsto nerimo. Šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Rasa Paulavičiene apie keletą iš plačiai įsišaknijusių mitų apie lazerinę regos korekciją.

Plačiau
2022 12 08
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Nugaros skausmas po mente ir šonkauliu: priežastys ir gydymas

Netaisyklinga laikysena, ilgalaikis sėdėjimas ar per didelė apkrova – tik dalis veiksnių, galinčių sąlygoti įvairius nugaros skausmus. Pasak specialistų, neretai pacientus kamuoja specifinis nugaros skausmas dešinėje pusėje po mente ar po šonkaulių lanku – tai gali liudyti apie įvairius sveikatos sutrikimus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė pasakoja apie tai, kaip atskirti šiuos skausmus ir koks gydymas yra veiksmingiausias.

Plačiau
2022 12 07
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Žiemos atostogas leisite slidinėjimo kurorte? Gydytojas pataria, kaip sumažinti traumų riziką

Artėjant šventiniam laikotarpiui kai kurie lietuviai skaičiuoja dienas ne tik iki Kalėdų, bet ir iki ilgai lauktų atostogų. Kai kas jas planuoja leisti šiltuose kraštuose, o kai kas – populiariuose slidinėjimo kurortuose. Deja, kasmet daliai atostogautojų išvykos į kalnus baigiasi rimtomis traumomis, dėl kurių dažniausiai kaltas ne kas kitas, kaip pačių slidinėtojų neapdairumas, pastebi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sporto medicinos gydytojas Dalius Romanas Barkauskas.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams