Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 03 14
Kraujo ligos
6 min. skaitymo

Kada atliekamas kraujo krešėjimo tyrimas ir kokias ligas jis padeda diagnozuoti?

Kraujo krešėjimas yra vienas sudėtingiausių organizme veikiančių procesų, užtikrinančių, kad audinių pažeidimo atveju būtume apsaugoti nuo didelio kraujo tūrio netekimo. Kokias ligas galima įtarti, sutrikus kraujo krešėjimui, kada atliekamas kraujo krešėjimo tyrimas ir kaip sumažinti krešulių susidarymo riziką – pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas hematologas Kazimieras Maneikis.

Plačiau
2024 03 13
Traumų gydymas, sąnarių sutrikimai
7 min. skaitymo
Achilo sausgyslės pažeidimai: ką daryti?

Achilo sausgyslė, esanti užpakalinėje blauzdos dalyje, susideda iš sausgyslinės dalies dvilypio ir plekšninio raumens bei tvirtinasi prie kulno. Kokie yra dažniausi Achilo sausgyslės pažeidimai, kas juos išprovokuoja ir kada reikalinga Achilo sausgyslės operacija, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas ortopedas-traumatologas Tomas Vorobjovas.

Plačiau
2024 03 04
Kardiologija, širdies ligos
4 min. skaitymo
Bradikardija: priežastys, simptomai ir gydymas

Kai širdis ima plakti neįprastai lėtai, t. y. mažiau nei 60 kartų per minutę, tokia būsena vadinama bradikardija. Kas lemia jos išsivystymą, kaip atpažinti pagrindinius bradikardijos simptomus, kaip ši liga diagnozuojama ir kokie gydymo metodai taikomi, kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja kardiologe Egle Brazdžiūniene.

Plačiau
2024 02 29
Ginekologinės ligos, moters sveikata
5 min. skaitymo
Citologinis tyrimas: kas tai, kada jis atliekamas ir kaip pasiruošti?

Gimdos kaklelio citologinis tyrimas (PAP testas) yra tin svarbus, siekiant užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžio išsivystymui. Kaip jis atliekamas, ką reikia žinoti, norint tinkamai jam pasiruošti, ir kaip vertinami onkocitologinio tyrimo rezultatai, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja akušerė-ginekologė Daiva Keršulytė.

Plačiau
2024 02 28
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kada skiriama reabilitacija po COVID-19?

Prieš keletą metų praūžus COVID-19 pandemijai, kaip pastebėta, pablogėjo daugelio žmonių sveikata – tiek fizinė, tiek psichologinė. Dažną persirgusį vargina liekamieji reiškiniai po COVID. Tad koks yra tikrasis COVID-19 poveikis organizmui, kada pacientui reikalinga reabilitacija po COVID ir kas sudaro jos programą, apie tai pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ kineziterapeutas Karolis Tuska.

Plačiau
2024 02 23
Kraujo ligos
6 min. skaitymo
Kas yra trombocitai ir kokios jų normos?

Trombocitai yra kraujo plokštelės, kurios labai svarbios kraujo krešėjimo procese. Kaip trombocitus reikėtų atpažinti bendrame kraujo tyrime ir ką vertėtų žinoti, jei jų kiekis yra padidėjęs arba sumažėjęs? Apie tai kalbamės su „Hila“ gydytoja hematologe Rūta Semaškevičiene.

Plačiau
2024 02 21
Virškinamojo trakto ligos
6 min. skaitymo
Virškinamojo trakto vėžys nebėra itin reta diagnozė jaunam žmogui: kada reikėtų nedelsti?

Tokie atvejai, kai, pavyzdžiui, vos 30-ies sulaukusiam pacientui tenka diagnozuoti virškinamojo trakto vėžinius susirgimus, nebėra reti. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojo gastroenterologo Eimanto Mockaus teigimu, šių gyvenimą sudrebinančių ligų būtų galima išvengti, jei pacientai nedelstų, neignoruotų jaučiamų simptomų ir pagaliau atsikratytų baimės tirtis.

Plačiau
2024 02 21
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
5 min. skaitymo
Kas yra biocheminis kraujo tyrimas ir ką jis parodo?

Tiek profilaktinio sveikatos patikrinimo metu, tiek susirgus kokia nors liga šeimos gydytojas ar kitas gydantis specialistas dažniausiai paskiria atlikti ne tik bendrą kraujo tyrimą, bet ir biocheminį. Kuo jie skiriasi? Kokie biocheminiai kraujo tyrimai atliekami dažniausiai, ką jie parodo ir kur kreiptis – apie tai pasakoja „Hila“ vidaus ligų gydytojas Mantas Mikeliūnas.

Plačiau
2024 02 18
Infekcinės ligos
4 min. skaitymo
Gydytojai ragina neprarasti budrumo: kaip išvengti gyvybei pavojingo žaibinio meningokoko

Kol formuojasi imunitetas, vaikui tenka nemažai sirgti. Peršalimas daug nekankinęs lengvai praeina, tačiau, jei susergama, pavyzdžiui, bakterine meningokoko infekcija, ima grėsti ne tik rimtas pavojus sveikatai, bet ir vaiko gyvybei. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojai primena apie šios ligos pavojus ir ko reikėtų imtis, norint išvengti skaudžių pasekmių.

Plačiau
2024 02 07
Ginekologinės ligos, moters sveikata
7 min. skaitymo
Kas yra ginekologas, kokias ligas jis gydo ir kaip vyksta ginekologinė apžiūra?

Ginekologas, arba moterų daktaras, – vienas iš tų gydytojų, kuris rūpinasi moters sveikata kone visą jos gyvenimą – nuo ankstyvos paauglystės iki senatvės. Apie tai, kokias ligas ir sutrikimus gydo gydytojai akušeriai ginekologai, kaip tinkamai pasiruošti ginekologo apžiūrai ir kuo akušerija skiriasi nuo ginekologijos, plačiau pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja akušerė ginekologė Daiva Keršulytė.

Plačiau
2024 02 02
Skydliaukės, endokrininės ligos
5 min. skaitymo
Ką parodo tirotropinas (TTH, TSH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių?

Vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių yra hormonas tirotropinas (TSH/TTH). Jis gaminamas hipofizėje – galvos smegenyse esančioje liaukoje. Tirotropino padidėjimas arba sumažėjimas gali signalizuoti apie įvairias ligas. Kuo svarbi skydliaukė ir kaip veikia jos hormonai, kada skiriamas ir kaip atliekamas TTH, TSH tyrimas, kokia yra tirotropino norma – apie tai ir dar daugiau kalbamės su „Hila“ gydytoja endokrinologe Inga Fomčenko.

Plačiau
2024 01 18
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
7 min. skaitymo
Laboratorinių tyrimų specifika: kaip jie atliekami ir ką parodo?

Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti ligas, vykdyti jų stebėjimą ir skirti tinkamą gydymą, laboratoriniai tyrimai yra nepamainomi. Net 70 proc. klinikinių sprendimų nustatant diagnozę priimama remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais. Tačiau kokia bus tyrimų kokybė ir kiek tikslūs rezultatai, priklauso ir nuo to, kaip bus jiems pasiruošta. Tad ką būtina žinoti prieš atliekant laboratorinius kraujo, šlapimo, išmatų ir kitus tyrimus, kokiais atvejais prireikia juos kartoti, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ šeimos gydytojas Vilius Rajeckas.

Plačiau
2024 01 17
Kraujo ligos
7 min. skaitymo
Kokius tyrimus atlieka hematologas ir kada reikalinga gydytojo konsultacija?

Turbūt retas kuris galėtų tiksliai pasakyti, kas yra gydytojas hematologas ir ko-kias ligas jis diagnozuoja. Tad kokius tyrimus atlieka gydytojas hematologas, kada būtina jo konsultacija ir kaip užsiregistruoti bei pasiruošti privačiai hemato-logo konsultacijai? Apie tai kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo cent-ro „Hila“ gydytoja hematologe Lina Aleškevičiene.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams