Ar vyrams reikia sveikų ir gražių kojų?

2012 11 13

Venų varikozė dažniau vargina moteris nei vyrus. Tačiau jeigu jūsų, jūsų vyro, tėčio ar sūnaus kojos atrodo taip, kaip šioje nuotraukoje (1 pav.), ko gero, žiūrėti nėra malonu. Ką jau kalbėti apie pavojų sveikatai.

Venu varikoze Venu varikoze po operacijos lazeriu
1 pav. Prieš operaciją 2 pav. Po operacijos

 

Apie vyrų kojų venų varikozę kalbamės su patyrusiu Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo g. 32A, Vilniuje,  kraujagyslių chirurgu Nerijumi Bičkausku.

-          Gydytojau, moterys dažniau pradeda gydyti varikozę dėl estetinių problemų, o kaip vyrai?

-          Visi nori būti gražūs. Ir tai nėra blogai. Tačiau kalbėdamas apie venų varikozę pirmiausia noriu akcentuoti sveikatą. Plečiantis venoms išsivysto lėtinis venų nepakankamumas, odos pokyčiai, vėliau gali atsirasti kraujavimas, trombai, opos, gydymas tampa sudėtingesnis.

-          Vyrų bėda, kad jie visuomet kreipiasi, kai liga jau pažengusi, nes estetinis vaizdas jiems mažai rūpi.

-          Kodėl svarbu nedelsti, ypač vyrams?

-          Vyrų, sergančių venų varikoze, atranka operacijai iš dalies yra subtilesnė ir sudėtingesnė. Vyrams itin svarbu išsaugoti venas sveikas, nes jie dažniau serga ateroskleroze – vadinamuoju venų užkalkėjimu. Natūrali sveika vena yra geriausia medžiaga, naudojama aterosklerozei gydyti (koronarų ir periferinių arterijų rekonstrukcijai), todėl spręsdamas, ar operuoti ir ką operuoti, gydytojas turi įvertinti ne tik venų patologiją, bet ir paciento ligas, genetiką, žalingus įpročius.

-          Kokie gydymo būdai efektyviausi?

-          Šiuo metu  JAV net 95 proc. venų operacijų gydoma lazeriu. Seniau, kai darydavome tik chirurgines operacijas, tekdavo išimti visą venos kamieną (nors dažniausiai dalis jo būdavo visiškai sveika).  Lazeriu galima pašalinti tik blogąją venos dalį, taip apsaugant žemiau esančias venas nuo jų plėtimosi ir išsaugant jas kitoms galimoms arterijų rekonstrukcinėms operacijoms.

Lazerinė operacija yra neskausminga, atliekama taikant vietinę nejautrą, trunka apie 45 minutes, pacientas klinikoje praleidžia 1,5–2 valandas, o iškart po operacijos stojasi, vaikšto, gali atvykti net automobiliu. Dauguma pacientų yra darbingi jau kitą dieną. Vienintelis nepatogumas, kad po operacijos reikia mūvėti elastinę kojinę – dėl to sunkiau nusiprausti, reikia kiek riboti aktyvų gyvenimo būdą. Po operacijos lazeriu lieka tik minimalūs randai ar žaizdelės. Pacientas gali jausti nedidelį tempimą, bet ne skausmą.

-          Ar varikozė gali atsinaujinti po gydymo lazeriu?

Išoperuotoje vietoje venos nebesiplečia, tačiau varikozė gali išryškėti kitoje kojos vietoje. Tikimybė, kad varikozė atsinaujins operuojant lazeriu, kai operacijos metu naudojamas ultragarsas, yra vos 11–14 proc., o operuojant senuoju chirurginiu būdu – apie 50 proc. Varikozės gydymas lazeriu šiuo metu yra pažangiausias gydymo metodas Lietuvoje ir pasaulyje.

-          Ką daryti, kad nesusirgtume venų varikoze?

-          Polinkis sirgti varikoze dažniausiai yra paveldimas. Dirbantiems stovimą ar sėdimą darbą, kai ilgai būnama vienoje statinėje padėtyje, rekomenduoju mūvėti elastines kojines.

Padės ir trumpos mankštos pertraukėlės, plaukimas.

 

Iki 2012 m. gruodžio 31 d. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre išsiplėtusių venų gydymas lazeriu tik 1595 Lt

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 

Registruokitės

Mus rasite

V. Grybo g. 32A, 10318 Vilnius, Lietuva

Dirbame

I-V7:00–20:00 val.
VI8:00–15:00 val.
VI7:00–19:00 val. MRT


 
Konsultacijos ir registracija +370 698 00000
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, A
Vilnius, Vilniaus apskritis LT-10318 Lietuva

Telephone: (8-5) 2333000
Telephone: 8 698 00 000
Fax: (8-5) 2709127