2016 06 09

Grožio naujienos iš Italijos: natūralumą išsaugo riebalų ir kraujo plazmos užpildai

2016 06 09 1

Dar XIX amžiaus pabaigos medicinos literatūroje galima rasti informacijos, kaip išoriniai kūno trūkumai sėkmingai koreguojami paties paciento riebaliniu audiniu. Šiandien riebalų persodinimas – pasaulyje pripažintas ir vis dažniau plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje naudojamas būdas. „Tai – ateitis“, įsitikinęs veido ir žandikaulių chirurgas, daug metų estetinės medicinos srityje Italijoje dirbantis dr. Mario Goisis. Vilniuje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, specialistas iš Italijos bendrovės „Mesoderma“ surengtame seminare „Riebalų persodinimas su „Regenlab PRP“ Mario Goisis KIT“ dalinosi savo žiniomis ir praktinio darbo patirtimi.

Net 9 estetinės medicinos klinikas Italijoje turintis, daugybę priemonių, naudojamų estetiniam, rekonstrukciniam ir regeneruojamajam gydymui, patentavęs gydytojas neabejoja, kad natūralūs estetinės chirurgijos būdai sėkmingai žengia į priekį. „Turime daugiau kaip 16 000 pacientų, esame suleidę nesuskaičiuojamus kiekius įvairiausių injekcijų, tačiau pastaruoju metu mūsų pacientai vis dažniau renkasi riebalų arba riebalų ir trombocitų prisotintos plazmos mišinio persodinimo procedūras. Jomis galima išlyginti raukšles, paputlinti lūpas, padailinti visą kūną. Gaunami efektyvūs rezultatai – taikant šiuos metodus, oda biologiškai atsinaujina. Pacientai lieka patenkinti pokyčiais“, – sako ne tik Italijoje, bet ir pasaulyje žinomas plastinės chirurgijos specialistas.

Dr. M. Goisis įsitikinęs, kad kraujo plazmos ir riebalų mišinys yra puiki alternatyva krūtų ar sėdmenų implantams. Toks persodinimas sėkmingai išlygina veido raukšles, koreguoja įvairius kūno trūkumus, padeda gyti lėtinėms žaizdoms.

Persodinimo procedūroms chirurgas adata ištraukia riebalus iš paciento pilvo zonos. Riebalinis audinys specialiai paruošiamas ir sumaišomas su trombocitais praturtinta plazma. Paruoštas mišinys specialia adata ir kaniule sušvirkščiamas į koreguojamas vietas. 

Pacientams, kurie tikisi natūralaus ir ilgalaikio rezultato, gydytojas iš Italijos pataria rinktis riebalų persodinimą. „Riebalai geriau pasiskirsto po oda, jie natūraliai priauga ir ilgai išlieka. Tuo tarpu chemines injekcijas reikia kartoti dažnai – kas pusė metų. Be to, bėgant laikui, koreguotos vietos pradeda atrodyti nenatūraliai“, – sakė dr. M. Goisis. 

Natūralios riebalų persodinimo procedūros, kaip teigė gydytojas iš Italijos, yra tausojančios. Po jų nelieka kraujosruvų ir mėlynių, todėl pacientai gali grįžti prie įprastų kasdienių darbų, nebūtina atsisakyti aktyvios veiklos. 

„Italijoje net 90 procentų moterų renkasi šį metodą. Jei jauna mergina nori padidinti lūpų apimtį, visada siūlome riebalus. Natūralu, efektyvu, ilgai išlieka ir gražiai atrodo. Populiariausia procedūra, kurią renkasi vyrai, – krūtinės raumenų masės didinimas riebalais. Jie juk irgi nori paslėpti senėjimo požymius“, – per savo darbo praktiką patyrė gydytojas. 

Seminare Medicinos diagnostikos ir gydymo centre buvo aptartos riebalų persodinimo procedūros, taip pat ilgalaikis „Regenlab PRP“ efektas – kai odos regeneracijos procesus stimuliuoja trombocitais praturtintos plazmos ruošinyje esantys bioaktyvūs baltymai.

Vyko ir praktiniai mokymai – konferencijų salėje dalyviai galėjo stebėti tiesioginę transliaciją iš operacinės. Dr. M. Goisis atliko riebalų persodinimo operaciją. Taip pat specialistams pristatytas mezoterapijos procedūroms skirtos technologinės naujovės – specialus šautuvas, kuriuo procedūrą galima atlikti ne tik greičiau, bet ir visiškai be skausmo. Oda yra mažiau pažeidžiama ir dirginama.

Seminare dalyvavusiems lietuviams gydytojams ir grožio srities specialistams įdomiausia pasirodė riebalų ir PRP mišinio persodinimo galimybė. „Trombocitų prisotinta kraujo plazma vis dažniau naudojama chirurgijoje, plastikos chirurgijoje – taip pat, – sakė seminare dalyvavusi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastikos ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova-Paškevič. – Buvo įdomu stebėti, kaip ruošiamas riebalų ir PRP mišinys. Pati dalyvavau operacijoje, girdėjau komentarus.“

Plastikos chirurgė teigia, kad operacijos su PRP vis labiau populiarėja ir tai yra puiki alternatyva agresyviai chirurgijai. Ši operacija papildo grožio priemonių arsenalą.

Gydytoja J. Romanova-Paškevič sakė, kad Lietuvoje riebalų persodinimo procedūros dažniausiai naudojamos norint atjauninti veidą, taip pat riebalų injekcijomis didinama krūtų apimtis. „Su PRP sumaišytų riebalų persodinimo operacijos itin patrauklios dėl natūralumo. Kaip ir gydytojas iš Italijos dr. M. Goisis, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja pabrėžė itin švelnų šios procedūros efektą.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.