2015 11 17

Kardiologė V. Matelytė: „Savalaikė diagnostika ir prevencija gali padėti išvengti rimtų ligų ateityje“

2015 11 17

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kardiologų komanda plečiasi. Centre jau dirba patyrusi gydytoja kardiologė Vilma Matelytė.

Gydytoja konsultuoja dėl visų širdies ir kraujagyslių ligų. Domisi bendrąja kardiologija – koronarinėmis ligomis, širdies ritmo sutrikimais, širdies nepakankamumu, taip pat jų diagnostika ir gydymu, diferencine diagnostika ir profilaktika. Gydytoja atlieka pagrindinius kardiologinus tyrimus. Echokardioskopija atliekama norint įvertinti širdies raumens ir vožtuvų būklę. Krūvio mėginys – tai tyrimas, kuriuo galima stebėti širdies atsaką į krūvį ir kartu įvertinti kraujagyslių būklę. V. Matelytė domisi ir kompiuterine širdies angiografija – tikslesniu tyrimu širdies ir kraujagyslių būklei nustatyti.

Matelyte Vilma Kardiologe

Gydytoja teigia, kad širdies ir kraujagyslių ligas sukelia tokie rizikos veiksniai kaip aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje, taip pat netinkamas gyvenimo būdas – rūkymas, nejudrumas, nevisavertė mityba ir stresas – ilgainiui skatina širdies ligų atsiradimą. Tačiau žmonės į tai žiūri pro pirštus, juk iš pradžių nieko nejaučia. Tačiau po kurio laiko pasireiškia pirmieji širdies ir kraujagyslių ligų simptomai. Tokios širdies ligos kaip miokardo infarktas ištinka vis jaunesnius žmones, net keturiasdešimtmečius ir jaunesnius. V. Matelytė ragina susirūpinti savo sveikata ir sutelkti dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją. „Savalaikė diagnostika ir prevencija gali padėti išvengti rimtų ligų ateityje“, – pabrėžia gydytoja.

V. Matelytė gydytojo kardiologo specialybę įgijo 2001 m. Vilniaus universitete. Ilgametę patirtį sukaupė dirbdama kardiologe ir echoskopuotoja Santariškių klinikose. Šešerius metus dirbo Intensyviosios kardiologijos ir reanimacijos poskyryje. V. Matelytė ne vienerius metus gilino žinias Didžiosios Britanijos ligoninėse.

Kasmet gydytoja vyksta į stažuotes užsienyje, dalyvauja tarptautinėse kardiologų konferencijose ir susitikimuose. V. Matelytė priklauso Lietuvos ir Europos kardiologų draugijoms.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.