2008 05 22

Medicinos diagnostikos centre dirba plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gediminas Rauba

2008 05 22 v2

Š. m. gegužės mėn. Medicinos diagnostikos centre pradėjo dirbti plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gediminas Rauba.

Image not found

„Plastinė chirurgija – ne tik kosmetinės operacijos. Dažnai kalbant apie plastinę chirurgiją galvojama tik apie vieną jos pusę – estetinę, kurios metu žmogus tobulina savo kūną mažindamas nosį, lygindamas raukšles, nusiurbdamas riebalus ar įsistatydamas krūtų implantus. Tačiau egzistuoja ir kita plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos  pusė. Tai plastinės ir rekonstrukcinės operacijos, atliekamos dėl būtinybės. Neretai pacientus vargina rankų skausmai dėl riešo kanalo sindromo, dėl patirtų traumų  nutraukiamos sausgyslės, nervai. Sudarkytas veidas po autoavarijos, krūties netekimas po vėžio operacijos – visa tai irgi operuoja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai“, – sako gydytojas G. Rauba.

Gydytojas Gediminas Rauba yra vienas mikrochirurgijos pradininkų Lietuvoje, Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos narys, Lietuvos plaštakos chirurgijos ir reabilitacijos draugijos narys.

1979 m. baigė Kauno medicinos institutą; 1979–1980 metais atliko internatūrą Vilniaus universiteto Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institute; 1980–1983 m. dirbo chirurgu Elektrėnų rajoninėje ligoninėje; 1983–1991 m. dirbo „Raudonojo kryžiaus“ ligoninės Rekonstrukcinės mikrochirurgijos skyriuje. Nuo 1991 m. dirba Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje, vadovauja Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos skyriui.

Dirbo ir stažavosi Bostono (JAV) plastinės chirurgijos centre.

Už rekonstrukcinės mikrochirurgijos darbų ciklą 1982–1988 m. gydytojui G. Raubai suteikta valstybinė premija ir laureato vardas.

Medicinos diagnostikos centre plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gediminas Rauba atlieka įvairias plastines estetines operacijas, reikalingas koreguoti veido ir kūno formas: nosies, vokų, atlėpusių ausų, veido odos patempimo, krūtų padidinimo/sumažinimo, priekinės pilvo sienos plastikos, lytinių organų plastikos operacijas ir kt.

Taip pat atlieka plastines ir rekonstrukcines operacijas panaikinti įvairius pažeidimus, sužalojimus po patirtų traumų, operacijų (pvz., po krūties vėžio pašalinimo operacijos), odos persodinimo dėl nudegimų, žaizdų; nervų, sausgyslių, kaulų rekonstrukcines operacijas; plaštakos operacijas dėl ortopedinių ligų, periferinių nervų užspaudimo.

Gydytojas Gediminas Rauba – patyręs plaštakos chirurgas. Jis konsultuoja ir operuoja dėl plaštakos ligų, įgimtų anomalijų, traumų, jų pasekmių.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.