Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2009 06 23

Hila – naujas ŽPV tyrimas

2009 06 23

Medicinos diagnostikos centro laboratorijoje jau atliekamas PGR (molekulinės diagnostikos) gimdos kaklelio tepinėlio tyrimas, kuriuo vienu metu nustatomi pavojingiausi 16 ir 18 ŽPV (žmogaus papilomos viruso) genotipai ir atliekama aukštos ir žemos rizikos genotipų atranka.

ŽPV yra labai lengvai užkrečiamas virusas, tampantis dažna gimdos kaklelio infekcijos priežastimi. Negydoma infekcija, laikui bėgant, vystosi į vėžį. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei 99 proc. moterų, susirgusių gimdos kaklelio vėžiu, būna užsikrėtusios ŽPV.

„Tyrimo metu nustatomi aukštos, vidutinės ir žemos vėžio rizikos grupės tipai. 16, 18, 31 ar 45 ŽPV dažnai randami gimdos kaklelio piktybiniuose navikuose ir vadinami aukštos vėžio rizikos grupės tipais, tuo tarpu ŽPV 6, 11, 42, 43 ar 44 yra rečiau randami minėtuose navikuose. Tai – žemos vėžio rizikos grupės virusai. Vidutinės vėžio rizikos grupei priskiriami tie virusų tipai, kurie vienodai dažnai randami ir gimdos kaklelio vėžiu sergančioms, ir sveikoms moterims“, – sako Medicinos diagnostikos centro laboratorijos vedėja gyd. Ina Šapranauskienė.

Tyrimo metu nustatyti 16 ir 18 ŽPV genotipai yra patys pavojingiausi. Jie sukelia apie 70 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų. Be to, jų sukeliami vėžiai greičiau progresuoja ir anksčiau atsiranda metastazių.

Pagrindiniai veiksniai užsikrėsti ŽPV ir susirgti gimdos kaklelio vėžiu yra ankstyvi lytiniai santykiai (iki 20 m.), didelis lytinių partnerių skaičius, dažni gimdymai, lytiniu būdu plintančios ligos, rūkymas, alkoholis, netinkama mityba, vitaminų stoka, nusilpęs imunitetas.

Tyrimą rekomenduojama atlikti lytiškai aktyvioms merginoms ir moterims.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.