2009 04 30

Medicinos diagnostikos centre – odos darinių šalinimas lazeriais

2009 04 30

Šiandien Medicinos diagnostikos centre įvairūs odos defektai efektyviai ir saugiai šalinami moderniais Asclepion (Vokietija) MultiPulse CO2 ir Quadro Combo lazeriais.

Gydymas lazeriais turi daug privalumų, palyginti su įprastiniais chirurginiais gydymo metodais:
- gerai kontroliuojamas, tikslus ir saugus;
- neskausmingas.
Tik labai retais atvejais taikomas vietinis nuskausminimas;
- minimaliai invazyvus ir sterilus. Dauguma procedūrų atliekama ambulatorinėmis sąlygomis. Karštis, kuris išsiskiria gydymo lazeriu metu, sterilizuoja gydomą vietą, taigi labai sumažėja infekcijos galimybė;
- trumpa gydymo procedūra. Priklausomai nuo defekto, gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos minučių;
- trumpas gijimo laikotarpis. Dėl minimalios invazijos ir sterilumo pasveikstama labai greitai.
Po procedūrų dažniausiai lieka nedidelė žaizdelė, o aplink esanti oda nežymiai patinsta, nėra kraujavimo ir randėjimo. Patinimas išnyksta po 1–2 dienų, o žaizda paprastai užgyja per 1–2 savaites.

CO2 lazeris skalpelį chirurgijoje pakeitė daugiau nei prieš 30 metų ir iki šiol yra universaliausias ir dažniausiai dermatologijoje naudojamas lazeris.

Lazerio skleidžiamą šviesą sugeria vanduo, esantis odos ląstelėse. Šviesos energija virsta šiluma, o kadangi apie 80 proc. ląstelės sudaro vandens, odos defekto ląstelės tiesiog išgarinamos. Vieno impulso metu pašalinami tik 2–3 ląstelių sluoksniai, todėl nėra pavojaus, kad oda bus paveikta per giliai.

MultiPulse CO2 lazeriu gydomos įvairios odos ligos: apgamai, paviršiniai gerybiniai odos navikai, karpos, papilomos, kandilomos (lytinių organų karpos), keratomos, ksantelazmos, kontaktiniai moliuskai, dermatofibromos, odos cistos ir kt. dariniai.
Quadro Combo lazeriu gydomi kraujagysliniai dariniai.

Svarbu žinoti, kad lazeriu galima šalinti tik nepiktybinius odos navikus ir apgamus, todėl prieš procedūrą būtina gydytojo konsultacija. Po atitinkamo ištyrimo, nustačius, kad odos darinys neturi jokių piktybinių požymių, jį galima pašalinti.

Jei gydymas lazeriu netinka, gydytojas specialistas rekomenduoja kitą gydymo būdą.

Medicinos diagnostikos centre MultiPulse CO2 ir Quadro Combo lazeriais įvairius odos defektus šalina gyd. dermatologė Irina Pugačiova, plastinės ir estetinės chirurgijos gydytojas Gediminas Rauba, patyrę gyd. chirurgai onkologai Jonas Rėklaitis ir Gintaras Byčius.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.