2015 12 17

Nacionalinis sveikatos egzaminas – sveikatos žinioms patikrinti

2015 12 17

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras kviečia pasitikrinti žinias apie sveikatą ir išbandyti jėgas nacionaliniame sveikatos egzamine. Egzaminas vyks šiandien, gruodžio 17 dieną. Visą dieną galite prisijungti prie portalo lrytas.lt ir atsakyti į sveikatos egzamino klausimus.

Nacionalinis sveikatos egzaminas – tai gyventojų sveikatos žinių patikrinimas, kuriuo siekiama paskatinti domėtis ir rūpintis savo sveikata, padėti sugriauti mitus ir tikrovės neatitinkančius stereotipus, rasti mokslu pagrįstus atsakymus į aktualiausius sveikatos klausimus. Ketvirtą kartą kartu su Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija rengiamas nacionalinis sveikatos egzaminas kviečia atidžiau pažvelgti į žmogaus organizmą, sveikatą ir ligų prevenciją. Šiais metais egzaminas skirtas žalingų įpročių prevencijai.

„Priklausomybė nuo tabako sąlygoja daugiau sveikatos problemų ir priešlaikinių mirčių negu priklausomybė nuo visų kitų narkotinių medžiagų kartu paėmus. Nustatyta, kad ji didina mirtingumą nuo dažniausių lėtinių neinfekcinių ligų, t. y. piktybinių navikų, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo organų ligų, todėl rūkymo prevencija išlieka viena svarbiausių užduočių“, – teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Nacionalinio sveikatos egzamino laimėtojų, teisingai atsakiusių į daugiausia klausimų iš 40, laukia įspūdingi prizai. Pirmosios vietos laimėtojui – greičiausiai teisingai atsakiusiam į egzamino klausimus dalyviui – Birštono sanatorija „Eglė“ dovanos savaitgalį dviem su naujausiomis sveikatinimo procedūromis. Kiti trys greičiausiai teisingai į klausimus atsakę dalyviai bus apdovanoti sportinės aprangos ir laisvalaikio gamintojos „Hummel“ komplektais. Dar trys dalyviai pelnys naujienų portalo lrytas.lt prizus.

Dalyvaukite Nacionaliniame sveikatos egzamine ir jau gruodžio 18 dieną galėsite pasitikrinti, ar teisingai atsakėte į klausimus. Gruodžio 28 d. nugalėtojai bus iškilmingai apdovanoti Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.