2009 03 30

Naujienos iš Europos urologų asociacijos kongreso Stokholme (Švedija)

2009 03 30

Medikams svarbu nuolatos tobulintis ir įgyti naujų žinių, nes, gerėjant gydytojo kompetencijai, galima greičiau ir kokybiškiau pagelbėti pacientams, turintiems sveikatos sutrikimų.


Medicinos diagnostikos centro gydytojai urologai Narimantas Balčiūnas ir Algirdas Rumskas šių metų kovo 17–21  dienomis dalyvavo 24–ajame  tarptautiniame Europos urologų asociacijos (EUA) kongrese Stokholme (Švedija), kur pasisėmė naujausių žinių ir pasidalino daugiamete patirtimi su kolegomis iš viso pasaulio.


„Kongreso tikslas – teorinių ir technologinių naujovių urologijoje pristatymas įvairių kursų ir seminarų metu. Renginys unikalus tuo, kad jame dalyvauja urologai iš viso pasaulio. Jau pirmąją kongreso dieną buvo pristatyta nauja programa „Urologija už Europos ribų“. Taip siekiama sustiprinti bendradarbiavimą tarp EUA ir urologų asociacijų visame pasaulyje“, – sakė gyd. N. Balčiūnas.


Antrąją dieną dalyvius ypač sudomino pirmą kartą konferencijoje gyvai pademonstruota robotinė chirurgija. Jos principas – operacija atliekama per palydovinį ryšį, kai operuojantis gydytojas yra specialiame terminale už tūkstančių kilometrų nuo paciento. Operaciniai instrumentai valdomi ne chirurgo rankomis, bet tą darbą daro robotai. Buvo akcentuojama, kad ateityje vis mažiau reikšmės turės atstumas tarp gydytojo ir paciento.


Trečiąją kongreso dieną daug dėmesio skirta gerybinei prostatos hiperplazijai. Urologai išklausė paskaitą „Botulino toksinas šlapimo trakte – praeitis, dabartis ir ateitis“. Gyd. N. Balčiūnas pastebėjo, kad ši metodika, gydant hiperaktyvią šlapimo pūslę, jau taikoma ir Lietuvoje.


Visa ketvirta diena skirta tarptautinėms diskusijoms aktualia prostatos vėžio tema. Seminarų bei paskaitų metu akcentuoti minimaliai invaziniai metodai urologijoje: laparoskopinė chirurgija, spindulinė terapija bei gydymas aukšto dažnio ultragarso bangomis. Minimaliai invazinių metodų dėka paciento kūnas traumuojamas mažiausiai.


Paskutinę kongreso dieną daugiausia dėmesio skirta šlapimo pūslės vėžiui. Medikai dalyvavo paskaitose ir debatuose apie šios ligos diagnostiką ir gydymą taikant laparoskopinę chirurgiją, lazerių taikymą šlapimo pūslės ligų diagnostikoje ir gydime.


Kitais metais 25-asis tarptautinis Europos urologų asociacijos kongresas vyks Barselonoje (Ispanija). Medicinos diagnostikos centro medikai planuoja jame dalyvauti, pasisemti naujausių žinių, pasidalinti patirtimi.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.