Adenoidų šalinimas (adenoidektomija)

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Adenoidai – tai limfinis audinys nosiaryklėje, kurį daugiausia turi vaikai. Adenoidai – tai vaiko „vietinis“ imunitetas, saugantis organizmą nuo virusų ir bakterijų.
Dėl dažnai pasikartojančios slogos, uždegimų, infekcinių, alerginių ar kt. ligų adenoidai gali išvešėti ir sukelti šiuos simptomus bei sveikatos sutrikimus: sunkesnį kvėpavimą per nosį (vaikas nuolat būna prasižiojęs), knarkimą, netaisyklingo sąkandžio formavymąsi, pasikartojančius ausų uždegimus, klausos suprastėjimą, kalbos vystymosi sutrikimą.

Gydymas: mūsų Centre, priklausomai nuo adenoidų išvešėjimo lygio, ausų, nosies, gerklės (LOR) gydytojas pasiūlys Jums tinkamiausią gydymą – medikamentus (antihistamininius ar homeopatinius vaistus į nosį) arba operaciją, jei ligai progresuoja, o adenoidai labai išvešėję.

Prieš rekomenduodamas Jums tinkamiausią gydymo būdą LOR gydytojas apžiūrės Jūsų nosies landą iš vidaus vaizdo kamera, t. y. atliks nosies, gerklės fibroskopinį (endoskopijos) tyrimą.

Po operacijos: įprastai tą pačią dieną po operacijos galima vykti namo. Sveikatą atgausite greičiau, jei 2 savaites po operacijos laikysitės gydytojo rekomendacijų.
Sveikatos pagerėjimą labiausiai pajusite atslūgus audinių paburkimui, praėjus maždaug 2 savaitėms po adenoidų operacijos.

Adenoidų šalinimo (adenoidektomijos) operacijos kaina

Į gydymo kainą įeina konsultacija, reikiami tyrimai ir operacija.

Gydytojo konsultacija

Centro standarto kaina su siuntimu

5698
Trukmė – iki 30 min.
 • Apžiūrimos ausys, gerklė, nosis.
 • Atliekami tyrimai.
 • Aptariama operacija ir gydymas po jos.

Nosies ir nosiaryklės apžiūra endoskopu / lanksčiu fibroskopu

Centro standarto kaina su siuntimu

3700
Trukmė – iki 60 min.
 • Atliekamas LOR gyd. kabinete.
 • Kitų reikiamų tyrimų išrašus pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti Centre per 1 dieną.

Adenoidų šalinimo operacija (adenoidektomija)

Taikant bendrinę nejautrą. Centro standarto kaina su siuntimu.

44000
Klinikoje praleisite 1 parą.
 • Kvėpavimas pagerėja per 2 sav. po operacijos.
 • Kompiuteriu galėsite dirbti po paros.

Adenoidų ir tonzilių šalinimo operacija (adenotonzilektomija)

Taikant bendrinę nejautrą. Centro standarto kaina su siuntimu

60000
Klinikoje praleisite 1 parą.
 • Kvėpavimas pagerėja per 2 sav. po operacijos.
 • Kompiuteriu galėsite dirbti po paros.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Prieš operaciją pacientas turi būti visiškai sveikas – nesirgti net sloga.

Adenoidų šalinimo operacija (adenoidektomija) atliekama taikant bendrinę nejautrą (per burną, įstačius žiodiklį). Adenoidai pašalinami specialiu įrankiu – lyg nuvalomi nuo nosiaryklės sienų. Kartais žaizdelių kraštai prideginami. Atliekant adenotonzilektomiją, pašalinami adenoidai ir dalis tonzilių.

Tai viena dažniausiai LOR gydytojų atliekamų operacijų.

Vaikai paprastai tampa žvalūs praėjus kelioms valandoms po procedūros.

Trukmė – apie 1 val., įskaitant pasirengimą (operacija trunka apie 15–20 min.).
Laikas, praleidžiamas stacionare, – iki 1 paros. Dažniausiai vykti namo galite tą pačią dieną.

Jei atvykote iš užsienio, pagal galimybes rekomenduojame likti Lietuvoje iki 3 parų, kad galėtumėte gauti mediko pagalbą nedelsiant, jei, pvz., prasidėtų gausus kraujavimas.

Mūsų Centro gydytojai rekomenduoja:

 • praėjus valandai po operacijos, pacientas gali pradėti gerti paprastą negazuotą vandenį,
 • švelniai užkąsti galima praėjus porai valandų po operacijos (jogurtas, varškytė, sriuba, košė),
 • kitomis dienomis maitintis galima įprastai, bet reikia vengti karšto maisto ir gazuotų gėrimų,
 • pirmąsias 10 dienų po operacijos patariama praleisti namuose, riboti fizinį aktyvumą, nesimaudyti karštoje vonioje, saunoje, nebūti saulės atokaitoje (dėl kraujavimo rizikos),
 • įprastai po adenoidų pašalinimo operacijos vaikai tampa žvalūs praėjus kelioms valandoms po operacijos ir dažniausiai niekuo nesiskundžia, tačiau jei skauda, rekomenduojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (ibuprofeno suspensija),
 • savaitę po operacijos temperatūra gali pakilti iki 37,5 °C. Esant didesnei temperatūrai, būtina kreiptis į gydytoją,
 • 2 savaites po operacijos: rekomenduojamas namų režimas, vengti kelionių, tolimų skrydžių. Vengti karštų patalpų (pirties, karštos vonios, soliariumo ir baseino). Valgyti švelnų, minkštą, trintą, nekarštą maistą, negerti karštų, gazuotų skysčių.

 

Atmintinė. Kaip pasiruošti adenoidų šalinimo operacijai
deco round
4 priežastys

kodėl verta rinktis mus

 • Operuoti galime kitą dieną po pirminės konsultacijos.
 • Kitą dieną po operacijos galėsite vykti namo.
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
 • Patyrę gydytojai, konsultuojantys ir operuojantys ne tik mūsų Centre, bet ir didžiausiose šalies universitetinėse klinikose.
decoration
decoration
decoration

Pacientai apie mus

gyd. Tamošaitienė Inga
A.G.
 
Esam nuoširdžiai dėkingi gydytojai Ingai Tamošaitienei už profesionalumą, tai gydytoja iš didžiosios raidės. Taip pat, norime padėkoti visam medicinos ir diagnostikos centro personalui už malonų aptarnavimą ir nuostabų elgesį su vaiku. ❤️ AČIŪ!!!
gyd. Karnas Ignas
L.S.
 
Nuoširdų padėkos žodį noriu tarti LOR gyd. Ignui Karnui už profesionalų požiūrį bei supratingą bendravimą su pacientais. Jūsų žmoniškumas, atydus bendravimas pakelia iš nevilties. Apie tokius sakoma - Gydytojas iš didžiosios raidės.
gyd. Giedraitienė Dalia
S.Z.
 
Profesionali, kompetetinga, be galo empatiška. Labai tiksliai pakonsultavo ir padėjo nuspręsti, kokia linkme toliau gydytis.
gyd. Toločka Rimvydas
N.S.
 
Labai geras gydytojas kruopštus, atidus detalės, konkretus ir su humoro gaidele . Gerai padarė nosies operacija.
gyd. Karnas Ignas
I.M.
 
Nuostabus gydytojas! Esu labai dėkinga už šiltą ir malonų priėmimą, greitai ir tiksliai nustatytą diagnozę, atliktą operaciją, po kurios jaučiausi puikiai. Šį gydytoją rekomenduoju 100% visiems, kam tik reikalinga šios srities specialisto pagalba.
gyd. Giedraitienė Dalia
O.
 
Dėkoju savo Angelui Sargui, kad ištikus bėdai papuoliau į šios gydymo įstaigos profesionalios gydytojos - otorinolaringologės DALIOS GIEDRAITIENĖS globą. Tai ne tik aukšto profesionalumo gydytoja, bet turinti Dievo dovaną suprasti vidinę žmogaus būseną, pastebėti net pačius mažiausius dalyku...
gyd. Karnas Ignas
N.K.
 
Man užstrigo žuvies kauliukas. Ignas Karnas surado užstrigusį kauliuką ir nukreipė į endoskopiją. Esu labai dėkinga.
gyd. Giedraitienė Dalia
I.
 
Norėčiau padėkoti gydytojai už jos nuoširdų darbą, už nustatytą diagnozę, nes iki šio apsilankymo vargau 3 mėnesius nežinodama diagnozės. Ačiū jai labai. Puiki gydytoja.
gyd. Toločka Rimvydas
M.V.
 
Trumpai, tiksliai ir aiškiai atsakė į visus turimus klausimus. Profesionalas.

Gydytojai

Tamošaitienė Inga
Tamošaitienė Inga

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • LT, RU, EN, PL
 • Darbo laikas
Toločka Rimvydas
Toločka Rimvydas

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Karnas Ignas
Karnas Ignas

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Chirurgas (onkologas), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • EN
 • Darbo laikas

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip ir kiekvienos operacijos metu, komplikacijų, dažniausiai kraujavimo, rizika yra, bet ji tokia reta, kad baimintis ruošiantis procedūrai neverta. Pasaulinė statistika rodo, kad kraujavimas po operacijos pasireiškia vos 1 proc. pacientų. Pas gydytoją suskubti reikėtų iš burnos pasirodžius kraujo, kilus dideliam, vaistais sunkiai numalšinamam skausmui, pakilus aukštesnei nei 38 0C temperatūrai, atsiradus ribotiems kaklo judesiams (kai galva pasukta tik į vieną pusę).

Adenoidų operacijos atliekamos tik tada, kai būtina. Laiku atlikta operacija gali iš esmės pakeisti ne tik paciento, ypač mažamečio vaiko, bet ir visos šeimos gyvenimo kokybę – atstatomas kokybiškas kvėpavimas, grįžta ramus miegas, dingsta knarkimas, todėl tikrai neverta baimintis operacijos.

Adenoidai yra priaugę prie ryklės sienelių. Taigi teorinė ataugimo tikimybė išlieka. Ji didesnė, jei adenoidektomija atliekama 2–3 metų vaikams arba sergantiems alerginiu rinitu. Tačiau tai nutinka retai. Svarbu žinoti, jog operacijos atliekamos tik tada, kai nepadeda konservatyvus gydymas ir intervencija yra vienintelis būdas pagerinti paciento gyvenimo kokybę ar užbėgti už akių ilgalaikiam klausos sutrikimui, neleisti susiformuoti adenoidiniam veidui ir pan.

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą mūsų Centro paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.