Iškrypusio pėdos kauliuko operacija (vad. hallux valgus)

Patikimas, laiko patikrintas gydymas

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Iškrypusių didžiųjų kojų pirštų kauliukų gydymas – patikimas sprendimas norintiems išsivaduoti iš skausmo, paraudimo, tinimo ir vėl avėti avalynę, kokią norite, o ne kokią galite dėl nesveiko kauliuko.

Gydymas. Mūsų centre pėdos kauliukas (vad. hallux valgus) gydomas visais pasaulyje taikomais metodais – vaistais, fizioterapijos procedūromis, specialiomis ortopedinėmis priemonėmis, jei kauliuko deformacija nėra didelė ir operacija, kai deformacija didelė.

Po operacijos. Įprastai 3–6 savaitės po operacijos reikalingas įtvaras, tačiau galite užsiimti didelio fizinio pajėgumo nereikalaujančia kasdiene veikla – vairuoti, dirbti kompiuteriu. Fizinis aktyvumas galimas praėjus 8–12 savaičių po operacijos.

Mūsų Centre kauliuko operacijas atlieka patyrę chirurgai, po kurių gydymo pakartotinės operacijos neprireikia. Neuždelskite – laiku pradėtas gydymas užtruks trumpiau ir kainuos mažiau.

Gydytojai

Rimas Darijus
Rimas Darijus

Ortopedas - traumatologas

 • LT, RU, EN, PL
 • Darbo laikas
Navikas Vygandas
Navikas Vygandas

Ortopedas - traumatologas

 • LT, FR, EN, RU, PL
 • Darbo laikas

Sėkmingam ortopedinių-traumatologinių ligų gydymui, būtinas glaudus gydytojo ortopedo-traumatologo bendradarbiavimas su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, neurologais, radiologais ir kt. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įkurtas Reabilitacijos ir sporto medicinos centras siūlo plačias pooperacinio gydymo galimybes, siekiant pacientams padėti greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sustiprinti sveikatą ir pagreitinti sveikimo procesą.

decoration
decoration
decoration

Pacientai apie mus

gyd. Rimas Darijus
Ž.S.
 
Noriu padėkoti šitam daktarui už mano kojų gydymą, kuris vienintelis daktaras rado skausmų kojų bėdą ir ją gydo. Ačiū jums labai ir labai maloniai priima klientą.
gyd. Navikas Vygandas
V.
 
Atidus, rūpestingas ir malonus gydytojas.
Labai profesionaliai buvo suteikta pagalba po traumos.
gyd. Rimas Darijus
L.I.
 
Padeka.
Noriu nuoširdžiai padėkoti gydytojui už pagalbą atlikus man operaciją ir teikus konsultacijas. Linkiu visam Jusų kolektyvui buti tikriais Hipokrato priesaikos vykdytojais.
Pagarbiai. Pacientė Lina.
gyd. Rimas Darijus
N.J.
 
Džiaugiuosi pasirinkusi šią gydymo įstaigą. Dėkinga už Jūsų kolektyvo darnų darbą, atsidavimą savo profesijai. Nuoširdus AČIŪ gydytojams Darijui Rimui ir Dinarai Karanevskai. Būkit sveiki ir laimingi, kad visada galėtumėt padėti besikreipiantiems.
gyd. Rimas Darijus
M.V.
 
Š.m.07.23 dieną apsilankiau pas gyd.Darijų Rimą. Ir tikrai pasirodė, kad patekau pas labai profesionalų, malonų, rūpestingą ir inteligentą gydytoją. Bendrauja šiltai, dėmesingai ir atidžiai. Mano rūpimus klausimus ir neaiškumus labai kantriai ir dėmesingai išklausė. Esu labai dėkinga už...
gyd. Rimas Darijus
J.S.
 
Gydytojas Darijus Rimas operavo man meniską. Esu labai jam dėkinga už jo įsiklausymą, dėmėsingumą ir geranoriškumą prieš ir po operacijos. Manau šios gydytojo savybės padeda pacientams ramiai ir saugiai jaustis. Taip pat jaučiamas gydytojo profesionalumas bei užtikrintumas. Gydytojas visada...
gyd. Rimas Darijus
Z.M.
 
Su šiuo nuostabiu gydytoju teko susitikti 2017-04-18. Man buvo atlikta kelio menisko operacija.Tikrai nuostabus gydytojas.Tokių tikrai labai reikalinga Lietuvoje. Labai nuoširdus AČIŪ.
gyd. Rimas Darijus
D.S.
 
Kolegos iš Olimpinio centro rekomendavo kreiptis į gydytoją Darijų Rimą. Ačiū jam – viskas puikiai pavyko, aš – vėl ant ledo. Net nesigilinau į operacijos detales, man svarbu, kad jaučiuosi tikrai labai gerai. Dėkoju daktarui Rimui už sėkmingai atliktą operaciją. Esu laimingas!
gyd. Rimas Darijus
E.P.
 
Dėkoju dakatarui D.Rimui už sėkmingai atliktą menisko operaciją.
Prieš operaciją nejutau jokio nerimo ar įtampos, atvirkščiai – pasitikėjau specialistais ir norėjau, kad operacija būtų atlikta kuo greičiau. Man labai patiko Centro kolektyvas, išsamiai suteikta visa reikalinga informacija ir...
gyd. Rimas Darijus
A.
 
Noriu nuoširdžiai padėkoti Gyd.D.Rimui už aliktą kelio menisko operaciją,profesionalumą,malonų bendravimą. Puikus gydytojas, kurį tikrai reikalui esant rekomenduočiau kitiems. Ačiū ir nuostabiam personalui, kuris dirba su dideliu atsidavimu savo profesijai. AČIŪ.
gyd. Rimas Darijus
V.Š.
 
Nuoširdžiausia padėka gerb.gyd Rimui Darijui už kvalifikuotą ir greitą problemos išsprendimą, už profesionaliai atliktą pėdos operaciją, malonu bendravimą, dėmesį, noriu padėkoti slaugytojai Audronei Jasevičieniei už puikią priežiūrą, nuoširdų darbą, atidumą, rūpestingumą, puikų bendravimą bei...

Iškrypusio pėdos kauliuko operacinio gydymo kaina

Iškrypusio pėdos kauliuko operacija – vienintelis sprendimas, kai konservatyvus gydymas vaistais, fizioterapija ir kt. priemonėmis yra neveiksmingas. Į gydymo kainą įeina gydytojo ortopedo-traumatologo konsultacija, rentgeno, laboratoriniai tyrimai, reikalingi prieš operaciją, operacija ir papildomos gydymui būtinos priemonės. Jei gydymui, reikalingi sraigtai, ateityje planuokite jų pašalinimo operaciją.

Gydytojo konsultacija

Centro standarto kaina su siuntimu.

6598
Trukmė – iki 30 min.
 • Įvertinami tyrimai ir sveikatos būklė
 • Nustatomas pėdos deformacijos laipsnis
 • Aptariama operacijos apimtis ir gydymas po jos

Rentgeno tyrimas (be USB laikmenos kainos)

Centro standarto kaina su siuntimu

3598
Trukmė – 30 min.
 • Atliekamas 2-jų krypčių (kelių projekcijų) rentgenas.
 • Atliekamas 2 kartus – prieš ir po operacijos arba galima atsivežti iš kitų įstaigų.
 • Tyrimų vaizdų įrašymas į USB - už papildomą kainą.
 • Kitų reikalingų tyrimų išrašus pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti Centre per 1 dieną.

Kauliuko – hallux valgus operacija

Taikant bendrinę nejautrą, Vienos kojos

75000
Klinikoje praleisite 1 parą.
 • Išnyksta kaulo deformacija ir skausmas.
 • Nereikia pakartotinai operuoti.
 • Reikalingas įtvaras ir spec. apavas.
 • Įprastą avalynę galima avėti po 6 sav.

Papildomos gydymo priemonės

Titaninio sraigto vnt. kaina

3500
 • Nurodyta sraigto kaina už vnt. Dažniausiai reikalingi 2 vnt.
 • Spec. batas po operacijos – apie 40 Eur.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Iškrypęs kairės pėdos kauliukas

Iškrypęs kairės pėdos kauliukas, vad. hallux valgus, išgydytas dešinės kojos kauliukas.

Operacija rekomenduojama tada, kai, gydant medikamentais ir procedūromis, nesulaukiama norimo efekto arba deformacija yra gerokai pažengusi. Po operacijos daugumai pacientų išnyksta kaulo deformacija ir skausmas. Operacijos tikslas – ištaisyti kaulų ašį, pašalinti kaulines išaugas ir atkurti normalią sąnario funkciją.

Prieš operaciją pėda apžiūrima, padaromos rentgenogramos, išmatuojami kampai, kuriuos formuoja pėdos kaulai, nustatomas deformacijos laipsnis ir parenkamas operacijos tipas.

 • Esant lengvai hallux valgus deformacijai, ortopedas pašalina kaulines išaugas, taip pat apie sąnarį atlieka sausgyslių ir raiščių plastiką (metalo konstrukcijos – sraigtai nėra reikalingi).
 • Vidutinei hallux valgus deformacijai gydyti pašalinamos kaulinės išaugos, perpjautas kaulas pastumiamas į teisingą padėtį, aplink sąnarį atliekama raiščių ir sausgyslių plastika (metalo konstrukcijos – sraigtai nėra reikalingi).
 • Sunkios hallux valgus deformacijos atvejais atliekamos šios chirurginės procedūros: pašalinamos kaulinės išaugos; iš kaulo pašalinama kylio formos dalis, kaulas pastumiamas į teisingą padėtį ir fiksuojamas metalinėmis konstrukcijomis; atliekama sausgyslių ir raiščių plastika.

Jei sąnarys labai pažeistas, gali būti taikoma papildoma minkštųjų audinių plastika arba sąnario endoprotezavimas. Paprastai operuojama viena pėda.

Po operacijos paciento pėda sutvarstoma, 3–6 savaitėms jam parenkami specialūs batai. Maždaug po 6 savaičių leidžiama avėti įprastus batus, tačiau fizinis aktyvumas dar ribojamas 8–12 savaičių.

Vidutiniais ir sunkiais atvejais perpjautas kaulas fiksuojamas metalo strypais, sraigtais ar plokštele. Sunkesniais atvejais po operacijos 4–6 savaitėms uždedama gipso langetė. Patariama vaikščioti su ramentais, neminant operuota koja. Kaulas sugyja per 8 savaites. Pooperaciniu periodu labai svarbu mankštinti didįjį pirštą. Mankšta pradedama 10–12 dienų po operacijos, kai sugyja operacinis pjūvis.

Kitos pėdos operaciją rekomenduojama daryti po 4–6 mėnesių.

Apie 85 proc. žmonių, kuriems buvo operuota pėda, operacija patenkinti, bet būna, kad po operacijos didžiojo piršto judrumas sumažėja. Daugumai žmonių tai netrukdo, bet sportininkams ir šokėjams tai labai svarbu.

Kartais pirmas pirštas palengva grįžta į ankstesnę kauliukų padėtį, tada reikia operaciją kartoti. Nutinka ir kitų komplikacijų, kurios nėra malonios nei pacientui, nei chirurgui, todėl labai svarbu pasirinkti patyrusį chirurgą, gerai išmanantį kauliukų problemą.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Atmintinė. Kaip pasiruošti rentgeno tyrimui
deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus

 • Operuoti galime kitą savaitę po pirminės konsultacijos. Kitą dieną po operacijos galite vykti namo, skristi lėktuvu.
 • Operuojame nauja HD raiškos įranga – ryškesnis vaizdas, tiksliau ir greičiau atliekama operacija.
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
 • Patyrę gydytojai, konsultuojantys ir operuojantys ne tik mūsų centre, bet ir didžiausiose šalies universitetinėse klinikose.

Dažniausiai užduodami klausimai

Pėdos tipas – paveldimas, todėl kartu paveldimas ir polinkis į didžiojo kojos piršto iškrypimą. Žmonės, kurių plati pėda ar žemas pėdos skliautas, sirgti iškrypusiu kauliuku linkę dažniau nei turintys aukštą pėdos skliautą.
Žinoma, tai visai nereiškia, kad jei mamos iškrypęs kauliukus, tai dukra taip pat turės tokią problemą. Tiesiog dukrai reikia labiau rūpintis kojomis ir pasirinkti tinkamą avalynę.
Iškrypę kauliukai dažnai kankina vyresnio amžiaus žmones. Taip atsitinka todėl, kad jų didžiojo piršto sąnarį ir apsauginę kremzlę dažnai pažeidžia artritas.

Ligos gydymas priklauso nuo deformacijos sunkumo ir skausmo intensyvumo. Norint išvengti ligos progresavimo, į gydytoją ortopedą reikia kreiptis vos tik pajutus pirmuosius deformacijos požymius ir skausmą. Negydomi kauliukai kuo toliau, tuo labiau darosi skausmingesni, deformuojasi ir kiti pėdos pirštai bei visa pėda.
Lengvam skausmui ir uždegimui malšinti skiriami nesteroidiniai antiuždegiminiai vaistai, fizioterapijos procedūros, naudojami specialūs batų įdėklai, koreguojantys pėdos judesius ir mažinantys kauliukų skausmą. Reumatoidinio ar podagrinio artritų atvejais skiriama papildomų medikamentų.
Jei uždelsite, kauliukas deformuosis stipriai ir tokiu atveju bus galima padėti tik operuojant.

Operacija trunka apie valandą. Pati operacija neskausminga, taikoma lengva bendrinė kartu su vietine nejautra. Po operacijos skiriama analgetikų. Vieną parą praleidžiate klinikoje, po dešimties dienų pašalinami siūlai, šešias savaites vaikštote su specialiu batu, ramentai nereikalingi. Po šešių savaičių nuo operacijos daromos rentgeno nuotraukos, tada leidžiama avėti savo avalynę ir normaliai vaikščioti. Bėgioti rekomenduojama po trijų mėnesių.

Iškrypęs pėdos kauliukas?

Patikimas, laiko patikrintas gydymas!

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą mūsų Centro paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.