Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2021 08 27
Infekcinės ligos
Nuo klastingo hepatito C viruso neapsaugotas nė vienas

Nors medicina sparčiai žengia į priekį, hepatitas C ir toliau išlieka vienu labiausiai nesuvaldytų infekcinių susirgimų. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) skaičiavimais, 2017 m. visame pasaulyje gyveno 71 mln. hepatito C virusu užsikrėtusių žmonių, iš kurių tik penktadalis žinojo šią diagnozę.

Plačiau
2021 02 09
Infekcinės ligos
Užsitęsęs nuovargis ir dusulys – tik nedaugelis persirgusius COVID-19 kamuojančių simptomų. Kada jie byloja apie rimtesnes komplikacijas?

Daugėjant persirgusiųjų COVID-19 liga, daugėja ir persirgusiųjų, kuriuos dar kurį laiką kamuoja užsitęsę infekcijos simptomai ar liekamieji ligos reiškiniai.

Plačiau
2021 01 22
Infekcinės ligos
COVID-19 testai: PGR, antigeno ar antikūnų – kada ir kokį rinktis?

Siekiant pažaboti COVID-19 infekciją, šiandien atliekami net trijų tipų testai: SARS-Cov-2 viruso RNR nustatymas (visuomenėje dažniausiai vadinamas tiesiog PGR), SARS-Cov-2 antigeno ir antikūnų. Tiesa, sveikatos priežiūros specialistai pastebi, kad tokia įvairovė kelia nemažai klausimų išsitirti norintiems žmonėms.

Plačiau
2021 01 12
Infekcinės ligos
Persirgusieji COVID-19. Kada gali sugrįžti į visuomenę ir ar nekelia pavojaus aplinkiniams?

Lietuvoje padaugėjus diagnozuojamų COVID-19 infekcijos atvejų, daugėja ir persirgusių šia infekcija. Tiesa, akis į akį su liga susigrūmę žmonės pastebi, kad net ir persirgus lieka ne tik fizinių, bet ir socialinių nepatogumų.

Plačiau
2020 05 15
Infekcinės ligos
Kovos su COVID-19 fronto linijoje dirbanti slaugytoja Jonė: jei ko nors bijai, patikrink

Kviečiame susipažinti su mūsų Centro bendrosios praktikos slaugytoja Jone Adomaityte, kuri pandemijos akivaizdoje nepabūgo stoti į priešakines kovos su koronavirusu linijas ir tapo COVID-19 patikros punktų savanore.

Plačiau
2020 03 30
Infekcinės ligos
Gydytoja paaiškina: ar savadarbės medžiaginės kaukės gali apsaugoti nuo koronaviruso?

Rinkoje trūkstant asmens apsaugos priemonių – medicininių kaukių ir respiratorių, galinčių padėti sumažinti riziką užsikrėsti koronavirusu, žmonės jas ėmėsi gaminti patys.

Plačiau
2020 03 03
Infekcinės ligos
Pagrindinė užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonė: plauti, plauti ir dar kartą plauti rankas

Didėjant nerimui dėl pasaulį šiurpinančio koronaviruso, pastarosiomis savaitėmis kyla vis daugiau klausimų, kaip efektyviai apsisaugoti nuo šio viruso ir jo sukeliamos infekcijos.

Plačiau
2020 02 26
Infekcinės ligos
Gydytoja infektologė: ką turime žinoti, norėdami sumažinti riziką užsikrėsti koronavirusu?

Daugėjant susirgimų ir mirčių atvejų nuo naujojo koronaviruso bei virusui sparčiai plintant už Azijos ribų, daugėja ir klausimų, kaip efektyviai sumažinti šios ligos riziką ir sustabdyti viruso plitimą.

Plačiau
2018 05 07
Infekcinės ligos
Žarnyno infekcijomis kasmet suserga tūkstančiai žmonių. Kaip apsisaugoti?

Nors ir vangiai, bet pavasaris juda pirmyn. Ne už kalnų ir vasara – laikas, kai galima pamiršti dažnus peršalimus, bet tyko nauji pavojai – padažnėja bakterinių žarnyno infekcijų, kurias sukelia į mūsų organizmą patekusios bakterijos bei jų gaminami toksinai.

Plačiau
2017 08 01
Infekcinės ligos
Salmoneliozė: kasmet suserga tūkstančiai

Net per 250 įvairių ligų kyla dėl suvalgyto netinkamo maisto. Viena dažniausiai pasitaikančių bakterinių žarnyno infekcijų – salmoneliozė.

Plačiau
2016 12 22
Infekcinės ligos
Egzotiškuose kraštuose tyko ne mažiau egzotiškos ligos

Artėjančių švenčių proga įsigijote kelionę į egzotišką šalį? Tuomet jūsų laukia ne tik malonūs įspūdžiai, bet ir pavojai. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys byloja, kad net 50–75 proc. važiuojančių atostogauti į atogrąžų šalis turistų suserga arba patiria traumų!

Plačiau
2016 05 19
Infekcinės ligos
Diagnozė šokiruoja – kai kurie net neįtaria, kad serga hepatitu C

Kasmet Lietuvoje užregistruojama apie 40–50 naujų ūminio hepatito C atvejų. Tačiau manoma, kad oficiali šios ligos statistika – tik ledkalnio viršūnė. Gegužės 19-ąją minint Pasaulinę hepatito dieną, gydytojai ragina suklusti ir atkreipti dėmesį į klastingojo hepatito C simptomus ir profilaktinę patikrą, galinčią apsaugoti nuo komplikacijų.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams